Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следния проблем РАМ паметта ми е 1 блокче 1 гб и 1 блокче 2 гб , изведнъж обаче забелязах , че компютъра ми не отчита блокчето 2 гб , до сега работеха и двете , възможно ли е да е изгоряла едната и ако е има ли как да разбера от нея ли е  или е друго нещо ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Размести местата им в слотовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Размести местата им в слотовете.

Ами пробвах , но като ги разместя и пусна компютъра , не ми се включва монитора ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистване на слотовете пробва ли ? Също ме съмнява и някаква несъвместимост с дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистване на слотовете пробва ли ? Също ме съмнява и някаква несъвместимост с дъното.

Ами чситих целия компютър , а за несъвместимост не вярвам тъй като те са купени заедно с компютъра . Не знам дали има вероятност да е изгоряла или нещо друго , защото като я сложа и не ми се включва монитора пише ми No signal or cabel discard нещо подобно ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този ефект съм го наблюдавал, но беше преди доста време на една стара машина, и две платки памети. Би ли споделил частите за да преценим ? Ако се затрудняваш - сваляш AIDA64 или Speccy.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този ефект съм го наблюдавал, но беше преди доста време на една стара машина, и две платки памети. Би ли споделил частите за да преценим ? Ако се затрудняваш - сваляш AIDA64 или Speccy.

Инсталирах AIDA , сега само ако може да ми кажеш кое точно да ти дам , че не съм много навътре в тези работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах AIDA , сега само ако може да ми кажеш кое точно да ти дам , че не съм много навътре в тези работи

Computer -> Summary

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретно дай детайлите на паметите да видим как е положението там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я отвори Memory таба и от там постни една снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не се показват детайлите заради нелицензираната версия. Свали Speccy и от там намери детайлите на паметите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/496/6984496G.jpg

Тая рам памет която не работи съм я извадил от компютъра ,защото иначе не се включва  . Тя е Buffalo Select D2U800C-2GB/BG PC2-6400U-555 2GB 800Mhz CL5 2Rx8 DDR2 SDRAM това пише на нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има известно разминаване между латенцията, и е възможно да е някаква несъвместимост с дъното както вече казах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има известно разминаване между латенцията, и е възможно да е някаква несъвместимост с дъното както вече казах.

Ами незнам , компютъра ми е от 3 години и не съм имал досега проблеми  .  Има ли някакъв начин да проверя дали въобще работи тази платка ? Иначе благодаря :)

Имам и един последен въпрос извън тази тема  Температурата на Процесора ми е около 40 градуса , а на дъното е около 50 това в нормите ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.