Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, най-вероятно понеделник ще си поръчвам компютър от Nikem, но искам преди да го поръчам да ви попитам какво захранване и кутия да си взема и дали има проблеми по компонентите които съм си избрал.Бюджетът е около 2050 лева.Компютъра ще се използва за най-тежките игри в момента и за rendering на видео.Няма да го overclock - вам.Имам си монитор 1920 x 1080 и периферия.За процесор предпочитам Intel.Ето това съм си избрал до сега:

http://nikem-bg.net/cart/48235p1r50101p1r49046p1r49778p1r50392p1rf.html

Също така ако някой е пазарувал от Nikem скоро, колко струва доставката (например до Пловдив), от къде мога да видя колко е гаранцията на частите и как се плаща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че за игри ще го използваш повече отколкото за работа с тежки програми (renderihg)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I7-4771 е по-евтин и по-добър със 100MHz. Бих взел i5 или един Хеон и да сложа една 770 или 780, понеже тая 290 бая ще шуми и загрява.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че за игри ще го използваш повече отколкото за работа с тежки програми (renderihg)

Не искам да звуча груб, но с такива отговори само спамиш темата

I7-4771 е по-евтин и по-добър със 100MHz. Бих взел i5 или един Хеон и да сложа една 770 или 780, понеже тая 290 бая ще шуми и загрява.

780 по-добра ли е от 290?И аз гледах I7-4771 но не можех да проумея защо е и по-добър и по-евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да звуча груб, но с такива отговори само спамиш темата

780 по-добра ли е от 290?И аз гледах I7-4771 но не можех да проумея защо е и по-добър и по-евтин.

Да, 780 е малко по-добра. За захранване:PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE, за кутия може Fractal Design Core 3000 USB 3.0, вариант за по-малко пари е и N300/400/500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, 780 е малко по-добра. За захранване:PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE, за кутия може Fractal Design Core 3000 USB 3.0, вариант за по-малко пари е и N300/400/500

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-CENTURION-6-BLACK-USB3/picture.html тази също е готина  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за кутии има доста варианти. Захранванията са по-малко в никем, но може да се вземе от друг магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R9 290 някак си ме привлича с тази ниска цена и висока производителност.В нета разглеждах разни клипчета за шума, но не мога да преценя колко точно шуми по тези клипчета.Има ли някакъв начин да се намали шумът чрез звукоизолирана кутия и някакво охлаждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R9 290 някак си ме привлича с тази ниска цена и висока производителност.В нета разглеждах разни клипчета за шума, но не мога да преценя колко точно шуми по тези клипчета.Има ли някакъв начин да се намали шумът чрез звукоизолирана кутия и някакво охлаждане?

И искаш да си усложняваш живота? Ще дадеш 800лв. за видео и ще се чудиш как да го охлаждаш и как да му ограничаваш шума?  :no-no:  Вземи една GTX780, та дори и GTX770 е достатъчна. Иначе R9 290 с добро охлажадане на GB, Power Color, Sapphire ще е поне 100лв. отгоре.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно какво се случва като грее толкова?Все пак се предполага, че картата е направена така че да може да се охлажда от собственото си охлаждане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АЗ НАПРАВИХ ТАЗИ ГРЕШКА !!! СЕГА СЪМ ИЗГУБИЛ УДОВОЛСТВИЕТО ОТ ИГРАЕНЕТО ... КОМПЮТЪРЪТ АКО ЩЕ И В ДОГРАМА ДА ГО СЛОЖИШ , ПАК ЩЕ Е УЖАСЕН ШУМ ! НЕДЕЙ !! ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ !

Принципно какво се случва като грее толкова?Все пак се предполага, че картата е направена така че да може да се охлажда от собственото си охлаждане

Грее повече >> повече натоварване на охлаждането >> несмогване на вентилатора >> повече обороти = МНОГО , АМА МНОГО ШУМ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо по-качествено без излишни изхвърляния, но със страхотна производителност:

Обща стойност - 2 044.04 лв. с ДДС

Кутията е перфектна и шумоизолирана, захранване с безкомпромисно качество, висок клас дъно с всякакви екстри, процесор еквивалентен на I7(без вградена видео), най-бързия конвенционален твърд диск, RAM памет без конкуренция, графична карта с много висок КПД. Това е моето виждане.

Поздрави!
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/48235p1r49881p1r50124p1r48709p1r1001993p1r49778p1rf.htmlКак е тази конфигурация?Рам ще прехвърля от сегашният си компютър.

На мен лично не ми харесва - излишно скъпи процесор и видеокарта, кутия с лоши показатели за парите си, дъно с доказани проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми харесва - излишно скъпи процесор и видеокарта, кутия с лоши показатели за парите си, дъно с доказани проблеми.

Може ли да препоръчаш хубава кутия и дъно? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да препоръчаш хубава кутия и дъно? 

Вече го направих!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го направих!

съжалявам , не бях забелязал.

http://nikem-bg.net/cart/48235p1r49881p1r50124p1rp0r50082p1r2001p1r48087p1rf.html

Мнения? Не искам да режа от процесора и видеото защото все пак ще е напълно нова конфигурация която ще се използва известно време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съжалявам , не бях забелязал.

http://nikem-bg.net/cart/48235p1r49881p1r50124p1rp0r50082p1r2001p1r48087p1rf.html

Мнения? Не искам да режа от процесора и видеото защото все пак ще е напълно нова конфигурация която ще се използва известно време

Ако вземеш Ксеона не режеш от процесор! Ако вземеш I7 плащаш за нещо, което няма да ползваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи Хеона. Спрямо I7 няма да усетиш разлика. Може да минеш с по-евтина видеокарта. Излишно скъпо дъно, както и захранване!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи Хеона. Спрямо I7 няма да усетиш разлика. Може да минеш с по-евтина видеокарта. Излишно скъпо дъно, както и захранване!

Дъното и захранването си заслужават всеки похарчен лев! Да, може да се мине с по-евтини такива, но когато човек ще дава не малко пари и ще ползва продукта продължително време не трябва да се скъпи и издребнява.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

взимай смело дъното на GB, за конфигурация от 2000 лв аз бих заложил на изпитаната марка като Gigabyte, видеото GB 780 също е много добър избор с много добро охлаждне - в момента съм с GB GTX 650 Ti Boost 2, в idle режим не се чува, при игрите Dirt2/3, не минава 45 градуса(лятото 55) и оборотите се покачват много малко

Редактирано от cool_cool (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.