Премини към съдържанието
Mastera_

Свързване на вокален микрофон с лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наскоро си купих това http://www.thomann.d...micplug_usb.htm с целта да свържа микрофона си към лаптоп. Проблема е там, че като се опитам да се свържа няма звук. Не успявам да направя настройките, за да тръгнат правилно микрофона и говорителите. Ако микрофона работи, говорителите-не. Целта ми е да записвам глас с този микрофон (ако това е важно). Трябва ли да инсталирам нещо допълнително?

Поздрави,

Велизар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС си? От информацията се вижда, че устройството работи с Windows XP и Vista. Имаш ли с него диск с драйвери?

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам (да не кажа, че съм сигурен), че това, понеже е звуков интерфейс, ще се инсталира на компютъра като още една звукова карта (гледам, че има и изход за слушалки), така че трябва във всяко приложение да се настрои кой интерфейс (звукова карта) да ползва.

А може и да се зададе вградената звукова карта да бъде по подразбиране, а интерфейса на микрофона - само там, където е нужен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С win7 съм, няма отделен диск с драйвери. Когато го включа, на иконката Speakers (долу в дясно) се появява кръстче,като кликна се отваря Troubleshootera и казва, че трябва да настроя speakerite като default device,но когато опитам, това не става..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С win7 съм, няма отделен диск с драйвери. Когато го включа, на иконката Speakers (долу в дясно) се появява кръстче,като кликна се отваря Troubleshootera и казва, че трябва да настроя speakerite като default device,но когато опитам, това не става..

Предполагам, че ще трябва да включиш тонколонки или слушалки към това устройство, за да може да работиш с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.