Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

преди 3 дена си купих такъв китайски боклук и преди малко ми изгоря, утре ще го върна в гаранция е

съшия модел / марка да взема или да си доплатя за друг

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде я видя тая лан карта от заглавието в линка който е в темата !

Винаги може да се попадне на дефектна бройка избора е твой но за тези пари толкова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То всички са китайски боклуци. Същия модел го ползва един приятел и не се оплаква от него. Вероятно е имало дефект.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде я видя тая лан карта от заглавието в линка който е в темата !

Винаги може да се попадне на дефектна бройка избора е твой но за тези пари толкова.

сега ще го оправя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е боклук???

TP-Link са много добър производител. Аз лично съм ползвал този адаптер в рамките на около 8-9 месеца, отделно рутера ми е на тях, като съм го подлагал на най-суровите условия, като гръмотевични бурии, редовни, в населено място, където нямаше подземна кабелна мрежа, а само "въздушна".

Никога никакво оплакване. На всеки предлагам техни продукти във форума, както и на приятели и близки, дори на най-близките си приятели.

Не мога да приема, че този адаптер е "китайки боклук", приемайки, че "китайски" е нарицателно (не визирам региона, страната или мястото на производство).

Та, защо да е боклук?

p.s.

На времето си купих хард диск. WD Blue 500 GB. Сдаде багажа на 15-тта минута. Не можах да довърша инсталацията на Windows даже... Веднага ми го замениха. Поти 3 години ( на 18-ти февруари ще станат 3 години) и никакъв проблем...

Да нарека ли WD "китайски боклуци"?

Ето ти справка, публикувана вчера в авторитетно издание от компания, която има адски голям опит, кои дискове колко са податливи на повреда:

Публикувано изображение

Тааа, всяко едно устройство се транспортира хиляди километри. Никое от тях не се произвежда в България, възможни са дефекти, много ясно. Няма и производствен процес, който да е защитен от това.

Това за това е гаранцията!!! Че, ако се повреди ще ти бъде ремонтирано/заменено от производителя.

Възползвай се от гаранцията, но не категоризирай толкова рязко!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е боклук???TP-Link са много добър производител. Аз лично съм ползвал този адаптер в рамките на около 8-9 месеца, отделно рутера ми е на тях, като съм го подлагал на най-суровите условия, като гръмотевични бурии, редовни, в населено място, където нямаше подземна кабелна мрежа, а само "въздушна".Никога никакво оплакване. На всеки предлагам техни продукти във форума, както и на приятели и близки, дори на най-близките си приятели.Не мога да приема, че този адаптер е "китайки боклук", приемайки, че "китайски" е нарицателно (не визирам региона, страната или мястото на производство).Та, защо да е боклук?

и ти ако вземеш нещо от някоя марка за 1 път и ти гръмне за отрицателно време ще кажеш боклук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си попаднал на дефектна бройка. Нали затова има гаранция. И аз не вярвах че DELL имат дефектни компютърни конфигурации, но за миналата година тъкмо на 3 лаптопа попаднах и то със сериозни проблеми.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и ти ако вземеш нещо от някоя марка за 1 път и ти гръмне за отрицателно време ще кажеш боклук

Прочети ми допълненият пост!!!!!!!!!!!Достатъчно съм чел и съм се информирал и достатъчно съм предлагал във форума и съм чел за проблеми и дефекти, за да твърдя, че TP-Link са водещ и сериозен производител!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си попаднал на дефектна бройка. Нали затова има гаранция. И аз не вярвах че DELL имат дефектни компютърни конфигурации, но за миналата година тълмо на 3 лаптопа попаднах и то със сериозни проблеми.

Off.

Не ме плаши моля. Ако работиш в сервиз не е страшно но като потребител да ти откажат три Dell--а е доста тревожно. И аз пак минах на Dell пу да не му е уроки.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off.

Не ме плаши моля. Ако работиш в сервиз не е страшно но като потребител да ти откажат три Dell--а е доста тревожно. И аз пак минах на Dell пу да не му е уроки.

Не те плаша спокойно.

1. Единия Dell беше с външна видеокарта NVIDIA 525 и просто при пускане стигаше до 70 градуса и се изключваше.

2. Втория Dell работи, но така и не може да се разбере защо се нагрява дясната му част. Всичко е проверено.

3. Третия Dell имаше проблеми с дъното, но може проблема да е причинен от токов удар. Човека го ползваше директно по ЛАН кабела на доставчика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

преди 3 дена си купих такъв китайски боклук и преди малко ми изгоря, утре ще го върна в гаранция е

Теб всички те забелязват, че от техника не разбираш, за да казваш кое е боклук и кое не.За посоченият адаптер - Един от най- добрите и продавани в Българиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи  какво си правил ,че да изгори ? Ей така от нищото няма да изгори . Преди няколко дена питаше каква външна антена да си купиш и с нея да ловиш  мрежите на други хора които са  малко по-далеко от тебе. Без да съм те видял подозирам ,че си вързал  към адаптера различна антена от тази с която е той  в резултат на което  си изгорил и адапторчето. Тези антени дето ги гледаш и пише ,че са по 80 децибела  реално са 2  децибела със чипове на реалтек и са вредни и за здравето освен всичко друго. Та  мисълта ми е ,че не е изгоряло само а ти си го изгорил. Като изгориш още 5 ще се научиш да не правиш неща  от които нямаш понятие.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи  какво си правил ,че да изгори ? Ей така от нищото няма да изгори . Преди няколко дена питаше каква външна антена да си купиш и с нея да ловиш  мрежите на други хора които са  малко по-далеко от тебе. Без да съм те видял подозирам ,че си вързал  към адаптера различна антена от тази с която е той  в резултат на което  си изгорил и адапторчето. Тези антени дето ги гледаш и пише ,че са по 80 децибела  реално са 2  децибела със чипове на реалтек и са вредни и за здравето освен всичко друго. Та  мисълта ми е ,че не е изгоряло само а ти си го изгорил. Като изгориш още 5 ще се научиш да не правиш неща  от които нямаш понятие.

реших първо да пробвам с нещо евтено и стана, а мрежата е "net365.mobi" и е законно безплатна, освен това живея на такова място че има още 3 безплатни WIFI мрежи (ЗАКОННИ)

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефект, случва се при всеки производител. Нали се сещате че се произвеждат огромни количества и много партиди от даден модел. Принципно всеки уважаващ себе си производител си има отдел за тест на качеството, но както сами се досещате не всичко успява да мине контрола както трябва. Да не говорим че дефекта може да се е проявил извън производителя породен от форсмажорни обстоятелства. Вариантите са много, но от първа ръка не можеш да наречеш доказал се производител като TP-Link боклук. Имам техен маршрутизатор, тествал съм го как ли не, дефект до този момент не съм имал. Препоръчвам ги из форума както и на познати, и винаги ще го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам от 1 година  

TP-LINK TL-WN722N Wireless N150 High Gain USB Adapter, 150Mbps                    много съм доволен
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам от 1 година  

TP-LINK TL-WN722N Wireless N150 High Gain USB Adapter, 150Mbps                    много съм доволен

Така е колега, много са добри. Но в този случай говорим за дефектен хардуер. Случва се. А постващия ако иска може да си вземе друг модел. Там ще има същата гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За въпросната марка продукти TP-Link - отлична комбинация качество -цена . Една от най-продаваните марки в този сегмент на пазара .

Един техен продукт струва примерно 20 лева и се случва да е с дефект , болидите на Ред Бул на Уебър във Ф1 струват по над  2 000 000 евро и дефектираха 10 пъти миналата година . Дали са боклуци ? Както и там едната кола се трошеше  а другата беше на светлинни години пред всички останали , така и едно обикновено адаптерче че при един се случило да е дефектно това означава че всички са дефектни ли ? А и това с "китайските боклуци " се изтърка вече и то яко . Целия свят вече  използва техниката на която ние продължаваме  казваме " китайски боклуци " . Боклуци бяха отдавна преди 15 години и  преди да се научат да правят нещата както трябва .Сега вече има компютри , телевизори , печки , хладилници , лаптопи , какво ли не, които работя от вече много години без никакви проблеми .Аз лично не познавам човек който у дома си да няма нещо което е произведено в Китай . Вместо да се помъчим да сме като тях , ние още викаме на тяхното производство "боклук ". Де да имахме и ние такива "боклуци " който да заливат света ......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да спрем с това кое как и защо се "чупи".Да, вземи си същият адаптер, добър е!

......

Колега, не споря. Ама израза "китайски боклук" или "китайче" или всякаквите производни станаха синоним на некачествени продукти. Нещо като нарицателно, отдавна не са означение за географска принадлежност :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да спрем с това кое как и защо се "чупи".Да, вземи си същият адаптер, добър е!Колега, не споря. Ама израза "китайски боклук" или "китайче" или всякаквите производни станаха синоним на некачествени продукти. Нещо като нарицателно, отдавна не са означение за географска принадлежност :)

Така е , но когато едно нарицателно във времето е престанало да бъде актуално , а и не са се появили други производители от други географски ширини с който понятията "боклуци " и тем подобни да бъдат отъждествени , продължаването с това " китайче " на мен лично почна да ми звучи смешно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.