Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Инсталиран ми е този Виндовс Microsoft Windows XP Professional N версия 2002 той поддържа само 32bit. Интересува ме дали компютъра ми поддържа 64bit и ако инсталирам по нов Виндовс дали ще работи с този бит 

http://prikachi.com/images/868/6987868x.jpg

http://prikachi.com/images/100/6988100r.jpg

http://prikachi.com/images/94/6988094r.jpg

http://prikachi.com/images/103/6988103o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С толкова рам памет не покривате минималните изисквания на Windows 64bit. Това не значи че няма да тръгне изобщо, но вероятно изобщо няма да върви добре. За какво ви е 64 бит?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С толкова рам памет не покривате минималните изисквания на Windows 64bit. Това не значи че няма да тръгне изобщо, но вероятно изобщо няма да върви добре. За какво ви е 64 бит?

Не е ли за по наситен цвят на картината? един познат каза че 64bit отговаря за дигиталноста 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли за по наситен цвят на картината? един познат каза че 64bit отговаря за дигиталноста 

Когато се отнася за цветовото кодиране - да, има значение за броя цветове, но за операционната система определя начина на обработване на информацията от процесора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи му на твоя познат, да си навре компютърните умения той си знае къде. Това отговаря за това, колко информация ще поема процесора на веднъж (32 или 64 бита). Колкото до цвета, там вече влия най-вече монитора и видеокартата. Иначе 32 бита отговарят на малко над 16млн. цвята, така че дори и да има повече ти(както и аз, и всички останали) няма да ги различим.

Редактирано от rado99 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те доста неща се измерват в битове...Ако питате за дълбочината на цвета, това зависи от монитора и видеокартата ви. Аз лично се обърках за какво питате...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те доста неща се измерват в битове...Ако питате за дълбочината на цвета, това зависи от монитора и видеокартата ви. Аз лично се обърках за какво питате...

Интересува ме колко бит-а цвят поддържа компютъра ми 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме колко бит-а цвят поддържа компютъра ми

3цвята x 8бита всеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не успях да намеря достатъчно добро инфо, но няма как да е повече от 32 бита дълбочина на цвета. По-важното е че монитора поддържа само 16 бита дълбочина.  Въпроса е с какво ще ви помогне това? За какво ви е повече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не успях да намеря достатъчно добро инфо, но няма как да е повече от 32 бита дълбочина на цвета. По-важното е че монитора поддържа само 16 бита дълбочина.  Въпроса е с какво ще ви помогне това? За какво ви е повече?

Как така монитора е 16 бит? смятам че битрябвало дори да има 94 bit при което се откриват скритите цветове.. вярно ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между 32-битовата и 64-битова версии на Windows?

Термините 32-битова и 64-битова се отнасят до начина, по който процесорът на компютъра (наричан още централен процесор), обработва информацията. 64-битовата версия на Windows управлява големи количества RAM памет по-ефективно от 32-битовата система.

Как така монитора е 16 бит? смятам че битрябвало дори да има 94 bit при което се откриват скритите цветове.. вярно ли е това?

Прочети http://en.wikipedia.org/wiki/Color_depth и http://computer.howstuffworks.com/monitor4.htm .

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На интернет страницата на LG, за вашият модел монитор си го пише доста ясно. Направете си труда да погледнете. И пак не отговорихте на въпроса ми - Какво очаквате да се случи ако имате по-голяма дълбочина на цвета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На интернет страницата на LG, за вашият модел монитор си го пише доста ясно. Направете си труда да погледнете. И пак не отговорихте на въпроса ми - Какво очаквате да се случи ако имате по-голяма дълбочина на цвета?

А това нормално ли е за монитор да има само 16 бит цвят? Поддържа ли всички цветове или трябва да си купувам нов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това нормално ли е за монитор да има само 16 бит цвят? Поддържа ли всички цветове или трябва да си купувам нов

Мониторът ти предлага не 16 бита а 16 милиона цвята. Това е 24 битово кодиране и е напълно достатъчно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

For example, a display that operates in SuperVGA (SVGA) mode can display up to 16,777,216 (usually rounded to 16.8 million) colors because it can process a 24-bit-long description of a pixel. The number of bits used to describe a pixel is known as its bit depth.With a 24-bit bit depth, eight bits are dedicated to each of the three additive primary colors -- red, green and blue. This bit depth is also called true color because it can produce the 10,000,000 colors discernible to the human eye. - извадено от един от линковете,които ти дадох

94 бита биха могли да опишат  19 807 040 628 566 084 398 385 987 584 различни цвята. Окото не може да различи повече от 10 000 000.  2 на степен броя битове = броя различни цветове,които могат да бъдат описани с тези битове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-новите монитори имат 16 милиона и един цвята....Аз бих си купил, защото този допълнителен цвят прави картината перфектна ;)

Извинявам се за офтопика, ама не можах да се сдържа.....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето монитори  от среден и нисък клас (които се предлагат на нашия пазар )могат да възпроизвеждат 16.7 милиона цвята.Това е напълно достатъчно,освен ако не се занимавате професионално с фотография,видеообработка,графичен дизайн и т.н.За тази цел има професионални монитори от по-висок клас.Масово се използват 8 битови и в последно време 6 битови панели при новите модели,които производителите пускат на пазара.Поради тази причина и цените им са сравнително ниски.Качествен монитор с 10 битов панел AH-IPS възпроизвеждащ над 1 милиард цвята струва около 1000-1080 лв.Разбира се има професионални решения с цени от 3300 долара и нагоре в зависимост от типа на панела,размер,допълнителни екстри, USB port .

Та в този ред на мисли не зная какво очакваш от стандартен дисплей.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

For example, a display that operates in SuperVGA (SVGA) mode can display up to 16,777,216 (usually rounded to 16.8 million) colors because it can process a 24-bit-long description of a pixel. The number of bits used to describe a pixel is known as its bit depth.With a 24-bit bit depth, eight bits are dedicated to each of the three additive primary colors -- red, green and blue. This bit depth is also called true color because it can produce the 10,000,000 colors discernible to the human eye. - извадено от един от линковете,които ти дадох

94 бита биха могли да опишат  19 807 040 628 566 084 398 385 987 584 различни цвята. Окото не може да различи повече от 10 000 000.  2 на степен броя битове = броя различни цветове,които могат да бъдат описани с тези битове.

Е като не може да различи тогава защо правят монитори и скенери с по 96 бит ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като не може да различи тогава защо правят монитори и скенери с по 96 бит ?

Не знам.

Много ще се радвам. ако ти си направиш труда да намериш информация за това и да ни обясниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The human eye can only discern about 10 million different colors, so saving an image in any more than 24 bit depth is excessive if the only intended purpose is for viewing. On the other hand, images with more than 24 bit depth are still quite useful since they hold up better under post-processing.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.