Премини към съдържанието
Jayminx

Неразрешим проблем с изпращане на SMS към други мрежи освен Vivacom.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам много странен проблем. Преди 1 седмица си метнах номера от М-тел на Виваком и все пак договора ми с М-тел важи още 2 месец да спомена, но не това е целта ми, проблема ми е, че мога да пращам смс само на хора които са на Виваком. Когато пратя на друг оператор ми изписва Message not sent и до съобщението ми имам един Червен удивителен знак в сив триъгълник. Ходих в магазин на Виваком и не успяха да го оправят, бил съм първия с такъв проблем и ми казаха, че не било проблема от картата, а от телефона, нещо свързано с ROM-a и това, че някоя програма може да спира достъпа до изпращане, но не мисля, че е така понеже направих factory reset тоест преинсталирах си телефона и нищо не стана .. Също така и си махах батерията за 1 минута и я слагах обратно и пак нищо не ставаше. Версията на firmware е 4.3 легална е, телефона не е root-нат. Ако някой има някакво решение моля да сподели, ще съм му много благодарен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли опция за въвеждане на смс център ? Да не е останала от предния оператор.

Номерът на SMS центъра е + 359 878 000 333

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли опция за въвеждане на смс център ? Да не е останала от предния оператор.

Не е това проблемът. Сега разбрах за hard reset на телефона където трие абсолютно всичко, но понеже сега нямам батерия тази нощ ще го оставя да се зарежда и утре ще го направя и ще кажа какво е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е явно че са ви прецакали щом това става след смяна на оператор и сключване на договор с конкурентна фирма просто е като фасул пък и сте ходили в офиса при специалисти така ще е пробвайте ръчно да изберете оператор и вижде друг оператор дава ли ви обхват ако се вържете към друг оператор пробвайте да пратите смс и кажете какво се случва. Също така както е казал колегата , ако се вържете към друг оператор и не испраща смс пробвайте да смените смс номера на центъра.

А като се опитате да пратите смс и излезе грешката взема ли ви пари ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е явно че са ви прецакали щом това става след смяна на оператор и сключване на договор с конкурентна фирма просто е като фасул пък и сте ходили в офиса при специалисти така ще е пробвайте ръчно да изберете оператор и вижде друг оператор дава ли ви обхват ако се вържете към друг оператор пробвайте да пратите смс и кажете какво се случва. Също така както е казал колегата , ако се вържете към друг оператор и не испраща смс пробвайте да смените смс номера на центъра.

А като се опитате да пратите смс и излезе грешката взема ли ви пари ?

Сметката ми пише, че е 0,00 за това предполагам, че не, но може ли да ми обясните да избера ръчно оператор ? Да сменя message center например с номера на M-tel ли ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм компетентен в тази област просто исказвам логични неща според ,които може да премахнем проблема. Трябва да експериментираме за да разрешим проблема.

Вие сте загубили много от тея ресети и възстановяване до първоначално състояние . Просто потърсете ръчно мрежа ,автоматично ви свързва примерно към вивател вие изберете М-ТЕЛ   ,ГЛОБУЛ или БОБ ако има такъв оператор и експериментирайте успех просто така мисля ,че може да стане , но не съм сигурен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е това проблемът.  

За да изключваш проблемните зони една по една, първо изкарай картата и я сложи в друг апарат, пробвай да пратиш СМС да видим какво и дали ще се получи.

Ако всичко е ок, значи проблема е в апарата.

Ако отново има същия проблем, значи проблема е в картата или в оператора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да изключваш проблемните зони една по една, първо изкарай картата и я сложи в друг апарат, пробвай да пратиш СМС да видим какво и дали ще се получи.

Ако всичко е ок, значи проблема е в апарата.

Ако отново има същия проблем, значи проблема е в картата или в оператора.

Пробвах на друг телефон и там е същото .. какво да правя като вече бях в офис и ми казаха, че не било от картата защото ако е била от нея то тогава няма как да праща смс изобщо :D Сега се чудя какво да правя, но сигурно ще отида у някой сервиз и ще питам там какво е що е пък ако и там не ми оправят проблема не знам какво да правя  :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах на друг телефон и там е същото .. какво да правя като вече бях в офис и ми казаха, че не било от картата защото ако е била от нея то тогава няма как да праща смс изобщо :D Сега се чудя какво да правя, но сигурно ще отида у някой сервиз и ще питам там какво е що е пък ако и там не ми оправят проблема не знам какво да правя  :huh:

Звънни по телефона и обяви картата за открадната.

След един час мини през някой офис и си вземи новата и да видим и с нея ли ще е по същия начин.

Факт е, че проблема е с оператора или картата.

Апарата повече не го пипай, защото не е от него проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звънни по телефона и обяви картата за открадната.

След един час мини през някой офис и си вземи новата и да видим и с нея ли ще е по същия начин.

Факт е, че проблема е с оператора или картата.

Апарата повече не го пипай, защото не е от него проблема.

Добра идея, мерси  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички грешите. Проблемът не е нито в телефона, нито в картата, нито в оператора. Имах същият проблем и проблема се реши елементарно. Ако номера започва с 359, а не примерно с 089 не може да се прати SMS. Само махнах 359 от началото и сложиш 0 и се праща без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.