Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден вчера си взех въпросният лаптоп и от клипчетата в интернет разбрах, че батерията на този модел е скрита вътре в компа и не може да се премахва.Когато питах момчето в магазина няма ли да се прецака така по бързо батерията след като, ще е включен хем в тока хем на батерия той ми каза, че новите модели лаптопи имали повече цикли за зареждане и нямало да е проблем.Но аз лаптопа, ще го ползвам главно в къщи на ток.Та трябва ли като се зареди батерията да махам кабела на захранването или може ли по софтуерен път да се даде да взима ток само от кабела.Мерси предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не трябва да махаш и нищо не трябва да правиш по каквито и да е пътища . Когато се зареди батерията системата си е направена ( няма сега нужда да се впускаме в подробности ) че започва да черпи ток от мрежовото захранване а не от батерията . Не пипай каквито и да са неща по машината нито софтуерно нито хардуерно . Малко помисли - Ако батерията постоянно се зарежда и разрежда докато лаптопа е на мрежово захранване тази батерия колко време ще издържи . Циклите и ще приключат за има-няма 2-3 месеца. От други обяснения мисля че не се нуждаеш сега . Да се обясняваме какво е чарджър и т.н . как работи и какво прави  няма смисъл .Ако не си разбрал нещо- питай .

Хубав ден ти желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпия въпрос, но как да си пусна bluetooth-a пише че има 4.0 инсталирах драиверите за него но като дам на него нищо неми излиза и няма копче на компа за вкл. и изкл. също така от лявата страна на компа отстрани има едно копче с една стрелка на него натискам го нищо не става за какво е?Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпия въпрос, но как да си пусна bluetooth-a пише че има 4.0 инсталирах драиверите за него но като дам на него нищо неми излиза и няма копче на компа за вкл. и изкл. също така от лявата страна на компа отстрани има едно копче с една стрелка на него натискам го нищо не става за какво е?Благодаря предварително!!!

Погледни долу във дясно, там където е системният трей, дали има иконка на блутут

Също така пиши дали виждаш иконата на твоят безжичен адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

системния треид е това с двете лампички ли има само за батерията и за тока няма блуту а с Fn+F5 нестава рефрешва ми саита за рефреш е ето го точно модела от сащия магазин взет пише си буту 4.0 http://www.technomarket.bg/products/09130819/lenovo-ideapad-u510am-59389286

Редактирано от svincyyy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Трей" се нарича мястото със иконките долу до часовника . Опитай тогава с Fn+F7 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм със леново и при мен седят така нещата.

Трябва безжичният ми адаптер да е включен. А това става механично със копченце.

И след като го включа натискам Fn+F5 и ми излиза това:

http://prikachi.com/images.php?images/624/6993624V.jpg

От където трябва да включа блутут радиото.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм със леново и при мен седят така нещата.

Трябва безжичният ми адаптер да е включен. А това става механично със копченце.

И след като го включа натискам Fn+F5 и ми излиза това:

.http://prikachi.com/images/507/6993507E.

От където трябва да включа блутут радиото.

Линка нещо не ти работи за да види автора какво и що .

Автора  не съм убеден че е инсталирал правилния драйвер( има няколко възможни )  . Не се споменава с каква операционна система е . Драйвер за чипсет-а  не се знае инсталиран ли е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка нещо не ти работи за да види автора какво и що .

Автора  не съм убеден че е инсталирал правилния драйвер( има няколко възможни )  . Не се споменава с каква операционна система е . Драйвер за чипсет-а  не се знае инсталиран ли е .

Моя грешка.Оправих го.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка.Оправих го.

Благодаря.

Така и не можах да го отворя . :)  Майната му , остави го . Като се върне някога си автора на темата ще видим какво и що е инсталирал и правил .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирал съм си всичко каквото трябва смятам че не е толкова трудно да намериш сайта на леново да напишеш модела и избереш уина с 7-ца съм 64 битова и го натискам това самолетче на тапата клавиатура и нищо не става а другите функ. бутони си бачкат за звук картина рефреш и т.н. 

Публикувано изображение

ето ги устройствата и като дам на бутъ ми пише no devise а съм включил на телефона си буту

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. На сайта на Леново има няколко възможни драйвера за блутут за твоя модел .

Ще ти пише че няма устройство защото не е включено или липсва .Направил ли си настройки на блутута да се вижда от всички , и да е позволено свързването със други устройства ?

Така и не мога да разбера имаш ли някаква индикация че на тази система е инсталиран блутут или не ? Долу в дясно гледам няма иконка , да не е пък скрита ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Имам проблем с камерата на Леново U510. Чисто нов е на 1 седмица с Win7 64bit.

В Device menager няма въпросителни, но не се вижда  устройство за изобразяване или просто казано няма камера. Всички драйвери са инсталирани от официалният сайт на Леново. Направи ми впечатление, че при инстала на камерата след разархивирането на файла и начало на същинската инсталация не се показа прозорец за хода на самата инсталация, което ме навежда на мисълта че или не е закачена на дъното или е била дефектна. Пробвах с AIDA64 –не се вижда камера. Ако някой се е сблъскал с подобен или същия проблем ще съм благодарен на всички които се включат за разрешаването на казуса. Другата седмица мисля да го преинсталирам, като след инстал на всеки драйвър ще поглеждам в Device menager, ако изобщо се появи устройство за изобразяване там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Имам проблем с камерата на Леново U510. Чисто нов е на 1 седмица с Win7 64bit.

В Device menager няма въпросителни, но не се вижда  устройство за изобразяване или просто казано няма камера. Всички драйвери са инсталирани от официалният сайт на Леново. Направи ми впечатление, че при инстала на камерата след разархивирането на файла и начало на същинската инсталация не се показа прозорец за хода на самата инсталация, което ме навежда на мисълта че или не е закачена на дъното или е била дефектна. Пробвах с AIDA64 –не се вижда камера. Ако някой се е сблъскал с подобен или същия проблем ще съм благодарен на всички които се включат за разрешаването на казуса. Другата седмица мисля да го преинсталирам, като след инстал на всеки драйвър ще поглеждам в Device menager, ако изобщо се появи устройство за изобразяване там.

Здравейте,според вас въобще няма индикации за каквато и да е камера.Искам просто да попитам-пробвали ли сте през контролния панел на Скайп да пуснете видеото или да осъществите с ваш приятел видеоразговор?При мен на лаптопа AIDA64 показва следното:Устройства>Физически устройства>USB устройства>Asus USB 2.0 Webcam.При вас как е?Ако може и някакви шотове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скайп не може да намери камера пробвал съм с версия 4.2 и 5.0. Операционната система не намира камера като хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скайп не може да намери камера пробвал съм с версия 4.2 и 5.0. Операционната система не намира камера като хардуер.

Тия версии са безнадежно остарели вече,бе мой.Може просто за спорта да пробваш с някоя версия на linux(liveCD),например УСУ 8.3 с вграден скайп дали намира камерата като устройство,ако не-възползвай се от гаранцията,докато е време.Това от мен....

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря все пак докато не съм забравил да споделя, че при инсталацията след първия рестарт се забавих малко но достатъчно компютъра да започне да зарежда отново от флашката. Естествено я извадих и последствията бяха че на флашката вече нямаше ОС.

http://prikachi.com/images/8/7006008U.pnghttp://prikachi.com/images/8/7006008U.png/ това е от диспечера на на устройствата.

Не съм много опитен с тези прикачени файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На клавиатурата има клавиши F на който има разни картинки така да се изразя . Опита ли се чрез някой от тях да се включи камерата ?  Да се опита и чрез комбинацията от Fn+Esc.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.