Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Първо Добър ден на всички, случайно попаднах на форума и реших да се допитам до Вас за съвет, надявам се правилно да ме разберете и да не ме посъветвате събери още пари и т.н На кратко:Ползвам Компютъра ми който ми го купиха преди около 8 години тогава в магазина това беше машината на времето.В момента сигурно и 100 лв не мога да му вземаm ако тръгна да го продавам :) Както се подразбира ще искам да го "ъпгрейдвам" или да си взема нов (бих искал да направя всичко възможно да остана със този  компютър или поне със същата кутия понеже има сантиментална стойност)Ето малко и за него от това което знам, а аз незнам много 

Тип централен процесор Intel Celeron, 2700 MHz (27 x 100)
Дънна платка Biostar P4TDP  (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DIMM, Audio)
РАМ - 512мб и единственото което съм правил през годините е да му сложа още 1 гб т.с в момента е 1.5гб РАМ( незнам какъв ДДР е )
Hard disk - 80GB даже не сам го и запълнил не ми е нужен тук не ни е цел HDD-to
Видеокарта NVIDIA GeForce FX 5500  (128 MB)
Звуков адаптер C-Media CMI8738/C3DX Audio Device - Звуковата карта също е новаИзползвам компютъра основно за интернет,музика,чат и играя игри само класики, какво ще рече това:Warcraft Frozen Throne. CS 1.6. чат пат си тегля Heroes 3 , starcraft игри от този тип, не искам машина с която да подкарвам фифа 2013-14 и някакви тежки игри. Искам да си играя игрите които съм посочил без да имам проблеми.В Wacrafta като си пусна  някой 'map' на който има мноого мобс битки и т.н започва да ми цепи ацки много както и в мелетата(това ми е главния проблем който незнам от къде идва като проблема важи и за другите игри в които ми вървят нормално но като стане меле и т.н имам много 'лаг' 'цепене')Искам и на "новата" машина да мога да играя ДОТА-2  без проблемиЦелта ми е да ми препоръчате в моя случай в предвит това с което разполагам като PC и изискванията ми които според мене не са никак високи какво да направя? Забравих и бюджета който е може би за вас доста оскъден - 250лв какво мога да направя с тях и има ли смисъл? Или да се огледам за нещо по някой сите 2-ра ръка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошъл,днес цял ден чакаме някой да поиска съвет за нови части.Както виждаш,доста хора четат темата.

Единственият ти вариант е да намериш втора употреба машина.Продай твоята на части,и добави към бщджета.и пак ще е адски трудно да се вземе цял компютър без кутията.Дали няма да може и захранването да се ползва на първо време?

Запазвате кутията и захранването.

Количка

ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155
G2020 /2.9/3M/BOX/1155
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

Обща стойност - 298.96 лв. с ДДС

Ще ви трябват 15-20 лв за доставката,в зависимост къде живеете.Ако добавите парите от продадените части,и то ако успеете да ги продадете,това ви предлагам аз.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами едно мое предложение за по-малко пари. Купуваш един P4  за 5-10 лева и го клокваш до 3.4 GHz  примерно. Вземаш и една по-сносна видеокарта AGP на старо, като GF7600GT или radeon x1950. Това е минимума, щом PC-то ти е сантиментално. Имах и имам същия процесор като твоя - Celeron  на 2.7 GHz. Смених го с P4  за 6 лева, който намерих в продавалника. Клокнах го до 3.4 GHz  и видеокартата ми GF7600GT литна при по-старите игри като Far Cry 1, NFSMW1, DOOM 3  и тем подобни, които навремето тормозеха всички машини. Имах и видеокарта FX5200,  която не се различава много от сегашната ти FX5500.  Голям боклук. Знам за какво ми говориш. Особено процесора е причина за всички ядове, дори да решиш да си вземеш по-бърза видеокарта. Аз смених 3 след тая FX5200  и разлика в игрите нямаше, ако щеш ми вярвай. Процесора толкова ограничаваше и FX6600 и FX7600GT,  че дори пусках теми в тоя форум преди много години, защо аджаба нямам промяна в fps  при тестовете. А причината естествено бе в процесора, който смених едва миналото лято, за да видя какво може да излезе от тая стара, сантиментална бракма. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че в момента 'цепенето в игрите' ми идва главно от процесора а не от видео картата както си мисля аз?Onogondur това което последно сте пратили от компонентите 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB извинявам се но съм гол и бос това не е ли хард диск?Задължително ли ще ми трябва да сменя хард диска при положение че моя е 80гб и не ми трябва повече?С тази конфигурация която е по горе за 300лв ще имам ли проблем с игрите които играя и които искам да подкарам?По принцинп мога да добавя още 50 лв това не е проблем ако е от значение че за 300 лв ще стане нещо 'по-читаво' от 250 :)Това с клокването което е обеснил Кико просто не са ми ясни тея работи и не мисля че ще се справя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че в момента 'цепенето в игрите' ми идва главно от процесора а не от видео картата както си мисля аз?

Onogondur това което последно сте пратили от компонентите 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB извинявам се но съм гол и бос това не е ли хард диск?

Задължително ли ще ми трябва да сменя хард диска при положение че моя е 80гб и не ми трябва повече?

С тази конфигурация която е по горе за 300лв ще имам ли проблем с игрите които играя и които искам да подкарам?

По принцинп мога да добавя още 50 лв това не е проблем ако е от значение че за 300 лв ще стане нещо 'по-читаво' от 250 :)

Това с клокването което е обеснил Кико просто не са ми ясни тея работи и не мисля че ще се справя

Трябва да ни кажеш какъв е интерфейса на харда дали е САТА или IDE/PATA

Ако харда ви е САТА то това е най-удачния вариант за вас:

BB код:

ASROCK FM2A55M-HD+

AMD A6-5400K X2/3.6GHZ/FM2/BOX

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

Обща стойност - 300.24 лв. с ДДС

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че в момента 'цепенето в игрите' ми идва главно от процесора а не от видео картата както си мисля аз?Onogondur това което последно сте пратили от компонентите 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB извинявам се но съм гол и бос това не е ли хард диск?Задължително ли ще ми трябва да сменя хард диска при положение че моя е 80гб и не ми трябва повече?С тази конфигурация която е по горе за 300лв ще имам ли проблем с игрите които играя и които искам да подкарам?По принцинп мога да добавя още 50 лв това не е проблем ако е от значение че за 300 лв ще стане нещо 'по-читаво' от 250 :)Това с клокването което е обеснил Кико просто не са ми ясни тея работи и не мисля че ще се справя

Хм. От всичко идва, но щом е при натоварени сцени, то е от процесора. В останалите случаи роля играе видеокартата.  Но аз не обърнах особено внимание на второто ти изискване  за DOTA 2. За тая игра ще ти трябва поне двуядрен процесор. Затова по-добре по-сериозна промяна в конфигурацията. DOTA 2  има минимални изисквания поне за двуядрен процесор, видеокарта над 9600GT и Windows 7. Това не е проблем да върви и под XP,  но доста тегаво с едноядрен процесор. 

Добре дошъл,днес цял ден чакаме някой да поиска съвет за нови части.Както виждаш,доста хора четат темата.

Единственият ти вариант е да намериш втора употреба машина.Продай твоята на части,и добави към бщджета.и пак ще е адски трудно да се вземе цял компютър без кутията.Дали няма да може и захранването да се ползва на първо време?

Запазвате кутията и захранването.

Количка

ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155G2020 /2.9/3M/BOX/11554GB DDR3 1600 GEIL /BULK500GB SEAGATE 7200/6GB/16MBОбща стойност - 298.96 лв. с ДДС

Ще ви трябват 15-20 лв за доставката,в зависимост къде живеете.Ако добавите парите от продадените части,и то ако успеете да ги продадете,това ви предлагам аз.

Може да мине дори с по-евтиния G1620

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да сменяш всичко,защото хардът който имаш сега,е ИДЕ(считам,че е така,защото дъното ти има само ИДЕ конектори). Всички нови дъна поддържат САТА интерфейс.Новите хардове-също.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в тези пари които съм посочил не мога да взема и видео карта? Понеже и двете предложения не виждам такава, Предлагата да остана за момента със мойта си FX 5500 а да сменя дъното рамта и процесора и евентуално по натам видео картата, правилно ли съм разбрал. А от къде да провера какъв е интерфейса на харда :shy11: 

Мисля че го намерих с 1 проглрама
Interface - ATAPI

Редактирано от waterboy-man (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в тези пари които съм посочил не мога да взема и видео карта? Понеже и двете предложения не виждам такава, Предлагата да остана за момента със мойта си FX 5500 а да сменя дъното рамта и процесора и евентуално по натам видео картата, правилно ли съм разбрал. А от къде да провера какъв е интерфейса на харда :shy11: 

Не.Тая я хвърляш и караш с вградената..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоята видеокарта не става за никое ново дъно.

В много случаи,съвременните процесори си имат вградена видеокарта,в самите тях.Идеално за бюджетни решения,пък и се пести ток.

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха ясно , сега разбрах защо не ми давате видео карта, незнаех че в процесорите има вградени :shy11: В предвид това немога ли да взема само процесор платка и рам без хард диск или захранване? Така ще отидат и още пари за процесор и дъно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха ясно , сега разбрах защо не ми давате видео карта, незнаех че в процесорите има вградени :shy11: В предвид това немога ли да взема само процесор платка и рам без хард диск или захранване? Така ще отидат и още пари за процесор и дъно

Можеш:

ASROCK H81M-DGS /1150 

G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150 

2GB DDR3 1600 A-DATA x 2 

Обща стойност - 251.29 лв. с ДДС

И си взимаш ей това нещо: Публикувано изображение

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще задействам идната седмица покупката и сглобяването на машината и ще споделя резултатът какъв е (надявам се положителен)  ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте последни уточнения  това дъно по добре ли ще е от Asrock-ът на колегата от по-горният пос. Не е ли по удачно 1х4 гб рам от колктоо 2х2гб рам ако реша да добавя още едната платка ще остане излишна.Как да съм сигурен че хард диска от сегащният ми компютър ще е съвместим със горните конфигурации, кутията ще е проблем ли (мисля че е стандартен размер) къде в софия може да ми препоръчате да отида с частите и да ми ги сглобят понеже сам си нямам и на идея кое как и къде :)  Захранването също ми е стандартното но и него незнам какво е мисля че е 220W ето и моето предложение http://nikem-bg.net/cart/49640p1r49609p1r45336p1rf.html

ASUS H81M-E /1150 1 89.65 лв. 89.65 лв. G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150 1 115.63 лв. 115.63 лв. 4GB DDR3 1333 A-DATA PRO 1 67.71 лв. 67.71 лв.

Общо 265 , остават ми 30-тина лева има ли в какво да ги вложа? Реших да карам с видео картата от процесора (дали може и да ми кажете каква е тя понеже не намерим точно къде пише какви са и характеристиките) да карам с нея известно време (месец-два) докато взема някоя по хубава (външна)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени рамта с такава от 1600 МХЗ.2х2 рам се слага за да се запази двуканален режим на работа,но ако ще ъпгрейдваш,поне според мен е добре да се сложи 1х4.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да понеже гледам рамта поне според мене не е кой знае колко скъпа и поне нея мисля по натам за допалнителна 4-рка т.с ако мисля да ъпвам за в бъдеще да си взема 1х4 , а със захранването каква е ситуацията? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да е по - добре да вземе конфигурацията на Just Human... До колкото знам вграденото видео в AMD процесорите е по - добро от това в INTEL. :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е така но аз ще слагам друга видео карта въпрос на време е (месец-два) вече и захранване харесах 500W, ще отвора компа след малко да видя Хард диска дали е сата или пата дали ще трябва да го сменям и утре поръчвам частите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е така но аз ще слагам друга видео карта въпрос на време е (месец-два) вече и захранване харесах 500W, ще отвора компа след малко да видя Хард диска дали е сата или пата дали ще трябва да го сменям и утре поръчвам частите

АТА е,от сега ви казвам.Може да го пускате за продажба втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да проверих го трябва да го сменям не ми се занимава да го продавам я го купи некой я не то е от 9 години...  дали може да ми предложите нещо към което да се ориентирам гониме цена GB не ме интересува да не е по малко от 80 както ми е сгашното гледам в продавалник се вартят по 25-40лв около 120гб САТА ма не го разбирам САТА 2 САТА 3 кви са тия ако може конкретно някой да ми подхвърли само харда остана 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , малко се забавих с машината , взех си дъно процесор и рам остана да си взема само хард диск но размислих и прецених ,че кутията ми е много стара и трябва да я смена и нея, мойта няма "дупки" "вентилатори" никакво оборудване предлагащо някакво охлаждане разполагам с около 40-45 лв за кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , малко се забавих с машината , взех си дъно процесор и рам остана да си взема само хард диск но размислих и прецених ,че кутията ми е много стара и трябва да я смена и нея, мойта няма "дупки" "вентилатори" никакво оборудване предлагащо някакво охлаждане разполагам с около 40-45 лв за кутия

Кутия RAIDMAX Hurricane 2, Черна 5099 с безплатна доставка! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци последен върпос имам , днес ми дойде и кутията Raidmax hurricane 2 отначало мислех да ползвам моя хард но то е ПАТА а дъното ми е ASUS H81M-E и то подържа САТА , понеже всичко опира до финанси и гледам да е ново избрах този хард диск идеята е ще ми свърши ли работа, в смисал трябва ли да гледам ХДД-то дали е съвместимо със дъното? Това не ми е ясно? Поствам линк да ми кажете дали е съвместимо с останалите части.http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&pref=tops&i=380Ето това е харда ако не ви отваря линка 

160GB WD Caviar SE, SATA2, 7200rpm, 8MB 

Редактирано от waterboy-man (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.