Премини към съдържанието
Di-Tech

Въпрос за Операционна система

Препоръчан отговор

Решил съм да си купя лаптоп, но на характеристиката на лаптопа на съвместимост драйвери пише само Windows 8 64, това значи ли че Windows 7 няма да тръгне на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще тръгне, но няма да работи хардуера коректно след като няма драйвери за Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си тръгне не , ами ще си работи отлично . Драйвери за час два най много ще се намерят и всичко ще си бъде наред . Това го пише за да се връзват хората и естествено да се налага Уин 8 на пазара . Това че 80% от хората закупили системи с инсталиран Уин 8 търсят начини да инсталират и инсталират Уин7 е друга тема , но показателен факт и оценка за все повече очертаващата се като слаба разработка Уин 8

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че постоянно ме питат разни хора точно този въпрос. Явно на Майкрософт им връзват глупостите, което е гадно...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не ти пречи, преди да го купиш, по марка и модел да провериш в сайта на производителя какви драйвери има. Ако не там - дали изобщо могат да се намерят необходимите за Win7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На доста от новите модели лаптопи сайтът на производителя и в диска се предлага драйвери само за Windows 8 x64  пробвал съм с същите драйвери но за Win 7 и излизат с жълта удивителна съответно работят,но с проблеми.

Решението се оказа това DVD което не знам от къде ги намери,но си паснаха идеално.

http://drp.su/download.htm

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега поне аз не съм имал случай в който на нова машина да не е било възможно намиране на драйвери за Уин 7 , без значение какво и как е . Дали машината е с UEFI и има проблем с инсталирането , дали дискове с драйвери са били само за Уин 8 , дали на сайтовете на производителите са били само такива за 8 , в края на краищата всичко е било намирано и работи отлично . Когато на диска са драйвери само за 8 , когато на сайта са пак такива , тази система е изградена от отделни компоненти за който си има драйвери за 7 на техните сайтове . Един по един драйверите се теглят ,инсталират и се запазват след това на диск или друг носител . Не са нужни никакви помощни програми , те се използват при търсене на драйвери за стари модели устройства и машини . За новите такива информация , драйвери и всичко го има в изобилие , въпрос на малко време и четене .

Това е .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не ти пречи, преди да го купиш, по марка и модел да провериш в сайта на производителя какви драйвери има. Ако не там - дали изобщо могат да се намерят необходимите за Win7.

Просто въпрос към теб - Случвало ли ти се е за нова машина да не можеш да намериш драйвери за Уин 7 . Говоря за машини произведени през последните 3-4 години ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям :) - аз от 3 години не съм си купувал нова машина. Така че не, не ми се е случвало.

Миналата седмица шефът ми на отдел си купи лаптоп. Сложи му 7-ица. Обаче в Device manager му остана непознато устройство, за което трима човека от компютърния отдел не можаха да намерят драйвер. Включително и по заобиколните начини - с пакет драйвери, Driver Genius, DriverMax.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталация на Windows 7 Enerprise , маркирайки ъпгрейт , системата сама си търси и намира необходимите и драйвери......при мен поне е така . Дали е така при други версии не знам...Разбира се можете и сами да си инсталирате драйвери....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговарям :) - аз от 3 години не съм си купувал нова машина. Така че не, не ми се е случвало.

Миналата седмица шефът ми на отдел си купи лаптоп. Сложи му 7-ица. Обаче в Device manager му остана непознато устройство, за което трима човека от компютърния отдел не можаха да намерят драйвер. Включително и по заобиколните начини - с пакет драйвери, Driver Genius, DriverMax.

Разбирам . Това че ти не си си купувал нова машина , чужди не правиш ли ? Колкото до работещи в компютърния отдел на фирмата ви повече да не споменават че работят в такъв отдел . Този шефа ви наистина ли плаща заплати на хора който не могат да намерят едни кирливи драйвери ????? Или шефа ти е уникален ..... еди какво си , или тези там са му рода . Друг вариант аз не виждам . Тези там не си ли ги научил да използват поне хардуерни идентификатори и е такива неща ? Ако не си все още ги научи и искаш от шефа ти по-голяма заплата , а "специалистите " -на борсата . :) :)

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега поне аз не съм имал случай в който на нова машина да не е било възможно намиране на драйвери за Уин 7 , без значение какво и как е . Дали машината е с UEFI и има проблем с инсталирането , дали дискове с драйвери са били само за Уин 8 , дали на сайтовете на производителите са били само такива за 8 , в края на краищата всичко е било намирано и работи отлично . Когато на диска са драйвери само за 8 , когато на сайта са пак такива , тази система е изградена от отделни компоненти за който си има драйвери за 7 на техните сайтове . Един по един драйверите се теглят ,инсталират и се запазват след това на диск или друг носител . Не са нужни никакви помощни програми , те се използват при търсене на драйвери за стари модели устройства и машини . За новите такива информация , драйвери и всичко го има в изобилие , въпрос на малко време и четене .

Това е .

Така е, малко хора си дават сметка, че тези части не са на Леново, Дел, Тошиба и пр. Това са същите тези части, които произвеждат Интел, Броудком, Атерос, АМД и т.н., съответно, най-малкото могат да се изтеглят от страницата на производителя, без каквито и да било проблеми. Аз също не съм имал такъв случай. Онзи ден ми звъни един клиент по телефона, отишъл в Технополис и онея разбирачи там го омагьосват, че еди-кой си Ейсър не можел да работи с друго, освен с Win8 и човекът пита разтревожен дали е истина... Не знам на онези дали им плащат от Майкрософт или просто са си толкова тъпи Публикувано изображение Донесе го, беше с Пупи Линукс, с GPT, след два часа беше с Win7 SP1, без неразпознати устройства. Поредният Публикувано изображение

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто на момчетата и момичетата който работят на щандовете за компютри в големите вериги магазини им се казва да казват това . В голямата си част те имат бегли познания в материята . То затова и почти всеки който тръгва да си купи лаптоп или настолен компютър или взема с него някой който разбира или предварително се е консултирал с някой такъв . Дори и тук почти всеки ден има такива хора който питат за тези неща .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой с обширни познания в материята иска да работи като консултант продажби на компютърна техника ?

От вас има ли желаещи ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптопи не съм сигурен, предполагам винаги се намира решение. Миналата седмица се инсталира 8.1 на комп, на около 6 години, след това една каруца устройства  към него. Накичи се като елха , всичко работи коректно, драйвер не поиска. В дивайса е на 6. Иначе не съм фен на W8 и W 8.1. :)

За лаптопи не съм сигурен, предполагам винаги се намира решение. Миналата седмица се инсталира 8.1 на комп, на около 6 години, след това една каруца устройства  към него. Накичи се като елха , всичко работи коректно, драйвер не поиска. В дивайса е на 6. Иначе не съм фен на W8 и W 8.1.  :)

А кой с обширни познания в материята иска да работи като консултант продажби на компютърна техника ?

От вас има ли желаещи ?

Аз съм си ветеринарче, техниките не са ми ясни  , защото са ми някое от страничните дейности, като хоби. Консултантите в 90% от случаите и хоби са нямали. Аз ако работя на такова място , техниката да ми е в ръцете - ами ще се образовам доста, така си мисля. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си ветеринарче, техниките не са ми ясни  , защото са ми някое от страничните дейности, като хоби. Консултантите в 90% от случаите и хоби са нямали. Аз ако работя на такова място , техниката да ми е в ръцете - ами ще се образовам доста, така си мисля. 

Този, когото го влече и има желание, ще се образова.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам . Това че ти не си си купувал нова машина , чужди не правиш ли ? Колкото до работещи в компютърния отдел на фирмата ви повече да не споменават че работят в такъв отдел . Този шефа ви наистина ли плаща заплати на хора който не могат да намерят едни кирливи драйвери ????? Или шефа ти е уникален ..... еди какво си , или тези там са му рода . Друг вариант аз не виждам . Тези там не си ли ги научил да използват поне хардуерни идентификатори и е такива неща ? Ако не си все още ги научи и искаш от шефа ти по-голяма заплата , а "специалистите " -на борсата . :) :)

Хаха, майтапчия си  :D  ;)

Не, вече с чужди машини не се занимавам. Писна ми. Като научиха, че разбирам, всички ми виснаха на главата- "А бе някакъв надпис ми излиза на компютъра, ела го преинсталирай"  :P . И др. подобни. Обявил съм, че не разбирам вече, да ходят при "специалистите". 

А във фирмата го играя най-обикновен шофьор. Не е моя работа да уча другите да си вършат работата. И не ми плащат за това, и нямам желание да го правя. А да казвам на шефа си кого да уволнява - ех, де да можех ...  :D

Обаче в тази тема става въпрос за друго. Дори и на даден лаптоп да може успешно да се инсталира WIn7, и да се намерят драйверите - това не означава, че питащият ще успее да го направи. Защото все пак се иска малко грамотност за целта. А като гледам първия въпрос в темата - не съм сигурен дали има такава.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, майтапчия си  :D  ;)

Не, вече с чужди машини не се занимавам. Писна ми. Като научиха, че разбирам, всички ми виснаха на главата- "А бе някакъв надпис ми излиза на компютъра, ела го преинсталирай"  :P . И др. подобни. Обявил съм, че не разбирам вече, да ходят при "специалистите". 

А във фирмата го играя най-обикновен шофьор. Не е моя работа да у

Поздрави за отговора ! Абе знаех си аз че си Driver , а онези там "спецовете " driver търсили някакъв ....  да им се чудиш , имат си човек и то с длъжност такава , а търсят на други места .... :)

Хубав ден ти желая Boy .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вероятно е за скролчето на тъчпада (драйвер от тука http://www.synaptics.com/resources/drivers ) или за USB 3.0 което вероятно е http://www.etron.com/en/products/u3hc.php )

задаваш му през ъпдейт драйвер и което от двете захапи.Странно,но тези драйвери на новите модели не са включени в диска на лаптопите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, вече с чужди машини не се занимавам. Писна ми. Като научиха, че разбирам, всички ми виснаха на главата- "А бе някакъв надпис ми излиза на компютъра, ела го преинсталирай"  :P . И др. подобни

И аз страдах от този проблем - няма ден, няма нощ, телефонът звъни, на вратата се звъни, седна на РС - то да играя нещо, веднага се започва по скайп... Лечението е просто - 30 кинта за преинсталация и нещата спят. То уж на майтап беше тогава и вече десет години Публикувано изображение

Редактирано от Mozo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз пък съм на промоция от месец . Правя , инсталирам , отивам на място , монтирам и накрая си плащам по 30-40 лв.

То и миналата седмица бях така , даже пусках и тема тук с проблем който възникна с един лаптоп който правих . Накрая човека дойде , все си го , казах му какъв е проблема , той каза че ще си решава по-натам . Иначе лаптопа почистен , сменени термопасти , почистен вентилатор и радиатор , преинсталиран и накрая .... дадох 5 лева на човека да се прибере че си бил забравил портфейла . Късмет , кво да се прави .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами аз пък съм на промоция от месец . Правя , инсталирам , отивам на място , монтирам и накрая си плащам по 30-40 лв.

То и миналата седмица бях така , даже пусках и тема тук с проблем който възникна с един лаптоп който правих . Накрая човека дойде , все си го , казах му какъв е проблема , той каза че ще си решава по-натам . Иначе лаптопа почистен , сменени термопасти , почистен вентилатор и радиатор , преинсталиран и накрая .... дадох 5 лева на човека да се прибере че си бил забравил портфейла . Късмет , кво да се прави .

Офтопик!

И аз ще дойда за преинсталация без портфейл! Билета ми в двете посоки е 60 лева.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай , дори да си носиш портфейла , дори да е пълен с пари , бих те посрещнал с най-голямо удоволствие . Дали ще те изпратя с билет в джоба и инсталиран компютър не зная , но знам че би ми било много приятно общуването с теб .

Лека и спокойна вечер ти желая Стефан .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.