Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ако търсиш бюджетно решение взимаш 455, ако искаш производителност взимаш 450. С обикновена работа и игри едва ли ще успееш да натовариш i7-цата с повече от 40-50%. Ползвал съм лаптоп с i7 2670QM и рядко минаваше 30%. Сега съм с i7 4700MQ който се товари още по малко.

Аз винаги бих избрал Intel процесор, но ти знаеш за какво ще се ползва лаптопа и дали имаш нужда от толкова мощен процесор. Според разни тестове разликата между AMD Quad-Core A8-4500M и Intel Core i7-3632QM е около 2.5 пъти в полза на Intel-ския процесор

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако търсиш бюджетно решение взимаш 455, ако искаш производителност взимаш 450. С обикновена работа и игри едва ли ще успееш да натовариш i7-цата с повече от 40-50%. Ползвал съм лаптоп с i7 2670QM и рядко минаваше 30%. Сега съм с i7 4700MQ който се товари още по малко.

Аз винаги бих избрал Intel процесор, но ти знаеш за какво ще се ползва лаптопа и дали имаш нужда от толкова мощен процесор. Според разни тестове разликата между AMD Quad-Core A8-4500M и Intel Core i7-3632QM е около 2.5 пъти в полза на Intel-ския процесор

Благодаря за изчерпателния отговор. А може ли да ми дадеш и някакво сравнение между

Двуядрен Intel Core i5-3230M 2.60 GHz / 3.20 GHz и AMD Quad-Core A8-4500M 1.90GHz/2.8GHz

А дали това, че 455 е изцяло на платформа на AMD ( процесор и видеокарта ) може да бъде плюс ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според доста колеги, лаптоп с АМД процесор е най-лошото нещо, което може да се случи.

Цената не случайно е толкова ниска, макар и четириядрен отстъпва сериозно дори на i5-3230m. Резултатите в тестовете дават между 50% и 100% по-добри резултати за i5-цата...  Сравнение тук.

Процесор i3 също се справя доста по-добре от това АМД - сравнение тук

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чел насам натам - позиционира се на различни тестове между Pentium и Core i3 този процесор на АМД, така че ако ще търсиш бюджетно решение и искаш да е с хубав процесор - виж това:

- HP ProBook 450 H0V98EA - говорим ако няма да играеш игри на него

- HP ProBook 450 H0W24EA - същия модел, но с външно видео ( да, по-скъп от АМД-то, но ще се справи по-добре с натоварването )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.