Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!В момента съм с картата от заглавието, която по всичко личи е с заключено напрежение, опитвах с msi afterburner и sapphire trixx да го променя, но уви при максимално натоварване винаги си стои 1.210V.Та ме насочиха към VBE7 и тук се нуждая от малко помощ за да не стане някой гаф.До тук разбрах,че трябва да си save сегашния биос с gpu-z и да отворя файла с VBE7, но когато го отворя ми дава Warning: Invalid Cheksum след което си го зарежда ужким. Този уарн нещо сериозно ли е или да не му обръщам внимание?След което вече на отворения файл с VBE7 отивам на PowerPlay и от там избирам perfomance от падащото меню при което ми излизат #1, #2 и #3 като всяко от тях изглежда така:#1  Core clock: 300 , Memory Clock: 150 , VDDC: 825#2  Core clock: 450 , Memory Clock: 1200 , VDDC: 900#3  Core clock: 860 , Memory Clock: 1200 , VDDC: 1210Като само на номер 3 VDDC ми е активно за промяна, но  май точно него ми трябва да променя.При което примерно #3 го правя да изглежда така с клока#3  Core clock: 1150 , Memory Clock: 1225 , VDDC: 1138 Ако всичко до тук е както трябва натискам save и после флашвам биоса с atiflash. При което вече не знам какво се случва и ако стане гаф, как да си върна стария(оригиналния) биос?Няма да откажа и предложения как да променя напрежението без мод на биоса, ако имате идеи.

Редактирано от Vic7im (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш вотажа и вдигаш честотата на ядрото с почти 200мхц ???? Тази карта ще се разцепи от забиване и крашове с тези настройки. Ще я направиш неизползваема. Защо ще я ундърволтваш!? Ще копаш ли с нея!? Щото начина на клок ти е съвсем объркан .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само намали напрежението и не пипай нищо друго. Овърклока ще си го направиш софтуерно с msi afterburner, trixx или каквото решиш там да ползваш. Ако ще копаеш може и директно през cgminer-a да клокваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.