Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Кой лаптоп ще е по-хубав за gaming между

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog...

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog...

Задължително трябва да е един от двата 

Редактирано от Rey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата няма да стават за Gaming. Има доста теми не само във форума защо лаптопите не стават за игри. Да не говорим че Nvidia картите са горещи и лаптопа ще прегрява и ще се изключва.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата няма да стават за Gaming. Има доста теми не само във форума защо лаптопите не стават за игри. Да не говорим че Nvidia картите са горещи и лаптопа ще прегрява и ще се изключва.

Разбирам , но обстоятелствата са такива ,че задължително трябва да си купя нов лаптоп , разбирам че не стават за gaming ,но имай впредвид няма да играя най-новите игри на max , просто искам нещо което на medium graphics да не сече и да не прегрява толкова

Редактирано от Rey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам , но обстоятелствата са такива ,че задължително трябва да си купя нов лаптоп , разбирам че не стават за gaming ,но имай впредвид няма да играя най-новите игри на max , просто искам нещо което на medium graphics да не сече и да не прегрява толкова

Проблема на лаптопа е, че няма хубаво охлаждане. Игрите го товарят и сътовтено се вдигат температурите в резултата на което се получава прегряване. Най-често пострадва видеокартата. И двата лаптопа са добри. Просто ще трябва да си следиш температурите. Видеокартите Nvidia са горещи и държат температури около 70-75 градуса по време на натоварване, което не е хубаво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на лаптопа е, че няма хубаво охлаждане. Игрите го товарят и сътовтено се вдигат температурите в резултата на което се получава прегряване. Най-често пострадва видеокартата. И двата лаптопа са добри. Просто ще трябва да си следиш температурите. Видеокартите Nvidia са горещи и държат температури около 70-75 градуса по време на натоварване, което не е хубаво.

Мога ли някакси да поддържам по-ниска температура освен да трябва да купя някаква охлаждаща поствка? Като цяло има ли някакъв начин с някаква допълнителна поставка да мога да предотвратя прегряване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли някакси да поддържам по-ниска температура освен да трябва да купя някаква охлаждаща поствка? Като цяло има ли някакъв начин с някаква допълнителна поставка да мога да предотвратя прегряване?

Дори и да си вземеш охладител няма кой знае колко да повлияе на темепратурите. Геймърските лаптопи са по-скъпи тъй като корпуса и дъното им са алуминиеви и по този начин много лесно се отдава топлината на околоната среда. В твоя случаи не е така.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да си вземеш охладител няма кой знае колко да повлияе на темепратурите. Геймърските лаптопи са по-скъпи тъй като корпуса дъното им са алуминиеви и по този начин много лесно се отдава топлината на околоната среда. В твоя случаи не е така.

Аха.. ами немога да си позволя чак геймърски затова ще трябва един от тия двата , благодаря за мнението ти , но един последен въпрос ако може да попитам. Единия лаптоп струва 1100 лв i5 процесор ,  а дргуия 1350 лв и има i7 процесор и малко по-силна видео карта , заслужава ли си да дам с 250лв повече за другия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще избираш само между тези два модела вземи тоси с I5 процесора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще избираш само между тези два модела вземи тоси с I5 процесора.

Добре , благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си пусни тема за нова конфигурация, не се занимавай с тия лаптопи, после да береш ядове и след известно време да пускаш тема за нов лаптоп. За твое добро е да не взимаш лаптоп за игра, защото ще се скапе бързо. За тоя бюджет, който казваш 1000-1300 лв, колегите ще ти направят много добра гейминг конфигурация и ще се радваш много на игрите. Не си взимай лаптоп за игри!!! Послушай ни....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си пусни тема за нова конфигурация, не се занимавай с тия лаптопи, после да береш ядове и след известно време да пускаш тема за нов лаптоп. За твое добро е да не взимаш лаптоп за игра, защото ще се скапе бързо. За тоя бюджет, който казваш 1000-1300 лв, колегите ще ти направят много добра гейминг конфигурация и ще се радваш много на игрите. Не си взимай лаптоп за игри!!! Послушай ни....

Разбирам какво искаш да ми кажеш и ако можех щях просто да си взема стационарен комп. за тези пари , но както споменах обстоятелствата са такива, че трябва за тези пари да взема най-добрия вариант на gaming laptop. Знам че никога няма да е добро за игри колкото един стационарен комп. , но просто трябва да е лаптоп , това е едното задължително условие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам какво искаш да ми кажеш и ако можех щях просто да си взема стационарен комп. за тези пари , но както споменах обстоятелствата са такива, че трябва за тези пари да взема най-добрия вариант на gaming laptop. Знам че никога няма да е добро за игри колкото един стационарен комп. , но просто трябва да е лаптоп , това е едното задължително условие

Няма да стане твоята работа от сега ти казвам. Ти си знаеш кое как и защо. Но не очаквай чудеса. За тези пари малко трудно даже Бизнес клас да си вземеш, както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи този от двата лаптопа който ти е по джоба . Ако имаш паричките вземи по-скъпия . То е ясно че е по-добър в двете основни направления Процесор и Видеокарта . За всичко останало си зависи от теб как ще използваш която и от двете машини да вземеш . Можеш да вземеш подложка , не толкова за да ти охлажда , а за да не оставяш машината по рзани маси и покривки и т.н . И на двата лаптопа ще вървят всякакви игри , дори някой от  най-новите . Едно е задължително в твоя случай - програма за наблюдение на температурите в реално време , от сорта на CoreTemp . Виждам че уж си наясно с нещата че лаптопите не са за игри . Ако гръмнеш машина за 1400 лева и знаеш че си го направил с ясното съзнание че е е било възможно това в не малка степен , ще е интересно как би ли се чувствал .

Дано не се случи . Просто внимавай .

Успех ти желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи този от двата лаптопа който ти е по джоба . Ако имаш паричките вземи по-скъпия . То е ясно че е по-добър в двете основни направления Процесор и Видеокарта . За всичко останало си зависи от теб как ще използваш която и от двете машини да вземеш . Можеш да вземеш подложка , не толкова за да ти охлажда , а за да не оставяш машината по рзани маси и покривки и т.н . И на двата лаптопа ще вървят всякакви игри , дори някой от  най-новите . Едно е задължително в твоя случай - програма за наблюдение на температурите в реално време , от сорта на CoreTemp . Виждам че уж си наясно с нещата че лаптопите не са за игри . Ако гръмнеш машина за 1400 лева и знаеш че си го направил с ясното съзнание че е е било възможно това в не малка степен , ще е интересно как би ли се чувствал .

Дано не се случи . Просто внимавай .

Успех ти желая .

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви игри става въпрос? Има значение дали ще играеш cs 1.6 и dota 1 или bf4 и crysis. Ако е за по-леки игри и не държиш да играеш на макс настройки може да разгледаш модели с haswell и вградена карта. Лаптоп от такъв клас с дискретна карта си е безумие според мен и най-много да го изпържиш по-бързо. Пробвал съм няколко модела за около 1000лева като в момента съм с един куц acer с i5-4200U (да, нисковолтажен) и си цъкам Дота 2 без проблем на ниски настройки и температури под 40градуса (в idle - 30).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви игри става въпрос? Има значение дали ще играеш cs 1.6 и dota 1 или bf4 и crysis. Ако е за по-леки игри и не държиш да играеш на макс настройки може да разгледаш модели с haswell и вградена карта. Лаптоп от такъв клас с дискретна карта си е безумие според мен и най-много да го изпържиш по-бързо. Пробвал съм няколко модела за около 1000лева като в момента съм с един куц acer с i5-4200U (да, нисковолтажен) и си цъкам Дота 2 без проблем на ниски настройки и температури под 40градуса (в idle - 30).

Ами игри като Dragon Age 2 , Witcher 1 и ако имам късмет да ми тръгне Skyrim ще е супер (на low или medium естествено)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи този който е с 740м поне да подкарваш новите заглавия. 720м не съм сигурен  колко е по-добра от вграденото видео. С моята скромна машинка подкарвам и играя с добри настройки на максималната резолюция за екрана ми (1366 x 768) игри като World of Tanks, Metro 2033, Battlefield Bad Company 2, StarCraft 2, GTA4 и др. 640m и 740m са почти еднакви по характеристики карти ако вярваме на този сайт . Лично мнение е, че не ти трябва i7 в лаптоп от този ценови клас, най-добре би било ако го намериш този асус с i5 проц. и 740m видео. И разбира се трябва да гледаш температурите и да не прекаляваш с игрите. Аз в момента съм се зарибил по 2-3 стари игри от едно време (NFS Most Wanted от 2005, Toy Defense и няколко др. тип Tower Defnse), които си вървят чудесно и с вграденото видео.

Успех с избора и да се похвалиш после какво си взел.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откажи се от Асуса. Ако държиш да е от технополис, виж тези два модела:

Acer V5-573G- добро охлаждане, i5, матов дисплей, прилично видео и подсветка на клавиатурата.

Dell 3537- най-доброто, което може да вземеш за тези пари като производителност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Картата е Gtx 1060 Rog strix 6gb когато сглобих ПЦ-то всички беше нормално и работеше подобаващо, но след като свалих игра(Дота2) и я пуснах за тест да видя как ще върви, екрана стана целия на вертикални черти и стоя така приблизитело 20сек. Пц-то се рестартира и при всеки нов рестарт тези черти/квадратчета се появяват по различен начин, веднъж на шахматно и тн.Пробвах и със сваляне на картата и след което поставяне отново, но нищо. Въпроса е от какво може да е това и съответно какво да направя?
      Картата е гаранционна
      Пц-то е:
      I5-8400
      8GB RAM GOODRAM 2666mhz
      Corsair vs650 
      120gb ssd
      2tb HDD
    • от Пламен Р
      При всяка игра fps ми е 60 стабилни!!!а не са конкретни за играта и с мойта конфигурация!!!при всяка игра е така!!! искам да си ги променя да не са стабилни!!!
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Cvetelin Evtimov
      Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.