Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте. значи проблема ми е, че свалих концерт на куин, който е 7гб и естествено заема много място. искам да го запиша на диск. най-лошото е , че записвачката ми не подържа двд. това, което пробвах досега беше да го свия до 4.7гб, да го преконвертирам във формат ави. качеството обаче тотално се влоши. понеже не разбирам много въпросът ми е има ли друг и изобщо някакъв начин този концерт да се запише на един или айде няколко диска 9 ( CD , a не DVD ) със сравнително добро качество, ясно ми е, че не може да се запази качеството на първоначалните файлове, но поне приблизително. благодаря много?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не разбираш от нещо, тепърва да се мъчиш да го правиш едва ли е най-добрата идея. Имам предвид, че ако смяташ да се занимаваш с рипване на двд филми, ок, но в противен случай усилията не си заслужават. Съвета ми към теб е да потърсиш двд рип, а не да си губиш времето с глупости!

Колкото до въпроса ти, да, лесно може да се направи, но някак е безсмислено! Друг е въпроса, че ти трябва време, познания, 9 или n броя дискове и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наи-доброто предложение за начинаещ като теб е Dr.DivX (1.6 за препоръчване) но и версия 2 става

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

единствената причина поради която искам да го направя е да запазя концерта. имам известни познания, но и подробни такива. нямам намерение да се занимавам с това сериозно. просто искам концерта на носител. е това с 9-те диска беше правописна грешка :help:)

Ако не разбираш от нещо, тепърва да се мъчиш да го правиш едва ли е най-добрата идея. Имам предвид, че ако смяташ да се занимаваш с рипване на двд филми, ок, но в противен случай усилията не си заслужават. Съвета ми към теб е да потърсиш двд рип, а не да си губиш времето с глупости!

Колкото до въпроса ти, да, лесно може да се направи, но някак е безсмислено! Друг е въпроса, че ти трябва време, познания, 9 или n броя дискове и т.н.

какво значи да си потърся двд рип и кажи моля те как смяташ, че може да се направи. щом мислиш, че изобщо може. без подробности ако не ти се пише, просто най основните стъпки. моля те и благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...какво значи да си потърся двд рип и кажи моля те как смяташ, че може да се направи. щом мислиш, че изобщо може. без подробности ако не ти се пише, просто най основните стъпки. моля те и благодаря

DVDRip значи, че някой друг вече го е рипнал от въпросното DVD и то достатъчно качествено. Не знам съществува ли DVDRip на концерта който търсиш, но просто си струва да провериш. Добро начало е да провериш в eMule. Указания как се рипва DVD няма да мога да ти дам - не мисля че разбирам достатъчно да пиша турториали, а и в интернет е пълно с такива. Имаш още едно решение на твоя проблем, и то ми се струва най-удачно - да си купиш DVD записвачка. Цените в момента на една страхотна записвачка като например NEC 4551 са около 90 лв. 7Gb. ще се съберат на едно двуслойно DVD, а освен това ще запазиш качеството непроменено.

едит:

http://www.doom9.net/

http://www.videohelp.com/

http://www.digital-digest.com/

http://store3.data.bg/pchelp/lists/media_inet_list.htm

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

deni_avr ако наистина е толкова важен концерта,можеш просто да го нацепиш на части с някой архиватор.Разбира се това ще отнеме около 13 CD ,но от друга страна нито качеството ще падне ,нито ще се занимаваш да го теглиш отново или пък да го рипваш,а и при този метод е 100% сигурно че ще стане от първия път.Полезно е да зададеш опции "саморазархивиращ се" и "само съхранение" за ниво на компресия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dr.DivX го прави този DVDRIP, изчислява по два пъти и дава отлично качество.

Друг вариант е да ползваш продуктите на NERO - Nero Recode като по този начин запазваш в MP4

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря ти. започнах да го конвертирам с Flask Mpeg. ако се загуби качеството ще пробвам с този доктор, мерси много и на всички. дано се справя. не знам дали ме разбирате. не искам да се правя на разбирач или нещо такова. просто искам да си запиша концерта. компа ми е нов, на 3 месеца. не ми се дават точно сега пари за двд записвачка, при условие, че моята си е нова. но с тези двд-та явно ще трябва да се замисля за в близко бъдеще. благодаря още веднъж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре използвай DVD Fab (Gold) има си лесен wizard с който от 1 двд го прави на 2 двдта, като ако желаеш няма да загубиш менютата, просто като кликнеш ще ти казва сложи диск 1 или 2. Няма загуба на качество тъй като не рекомпресира (не свива оригинала), просто го разцепва. Пишеш си двете изходящи двдта и си готов.

ето линк: http://www.dvdidle.com/download.htm от там избери DVDFab Platinum

"About the evaluation period

All of our software is distributed as shareware. You can install and try them for 30 days. During this evaluation period, the software is fully functional. To continue using the software after the 30-day evaluation period, you should pay a registration fee"

демек няма проблеми да го ползваш без крак, за 30 дни все ще си свършиш работата :down:

Редактирано от edhunter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване