Премини към съдържанието
JuSt4FuN

RQ. Цветен лазерен принтер с автоматичен Duplex и евтино презареждане!

Препоръчан отговор

Търся нов цветен лазерен принтер до около 300 лева с функция Duplex (автоматичен двустранен печат) и възможност за сравнително евтин начин за презареждане на тонер касетите и замяна на чиповете. И разбира се дълъг живот на барабана :)

Мисля, че намерих принтера мечта, но единствено не съм на ясно дали разполага със евтин начин за презареждане на тонерите.

Някой да каже ако знае нещо за този модел със сигурност, или пък да предложи нещо, което да отговаря на изискванията ми. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък принтера мечта....

Цветен лазерен и евтин консуматив - няма такова животно.

Още повече и до 300 лева...

Пък и дуплекс... и дълъг живот на барабана.... и да простира ... :)

Това в кръга на шегата.

Този лексмарк е МНОГО нов и чипове за касетите му все още не се предлагат. Очакват се чипове от Static Control, но ще са на абсурно висока цена.

Моето менение е да заложиш на изпитана марка и модел машина - от тук ще имаш и ниската цена на консуматива - което е най-важно.

Бих те насочил към Canon i-SENSYS LBP7210Cdn като най-подходяща, но е извън бюджета. Цената и е около 600 лв.

В този бюджет с дуплекс няма да намериш. Още повече е с разумно скъп консуматив.

За тези пари можеш да вземеш някой Samsung, Canon, Xerox по-нисък клас от посочената, съответно с по-скъп консуматив, но и БЕЗ ДУПЛЕКС.

Това разбира се е мое мнение и ако искаш го вземаш в предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста време размишлявах и в крайна сметка реших да се лиша от възможността за цвят и ето на какво се спрях като избор ... цък

Надявам се да не съм сбъркал с избора, нооо вече го поръчах :)

Редактирано от JuSt4FuN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами.... това че ти е възможно само монохромно е много добре - веднага намаляваш себестойността на копието.

Обаче...

Машината на която си се спрял е МНОГО нова. Вече има чипове за нея но само чипа е към 30 лева без ДДС. Прави сметка колко ще е зареждането. Има и по-добри решения, малко си избързал, но нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този модел гледах, че една касета за 3000 страници струва 110 лева, а барабана, който се сменя на всеки 9000 страници 75 лева и честно казано ме устройва да купувам оригиналните аксесоари. Проблема беше ако е цветен, че тогава по 200-300 лева за само един от трите цвята никога не бих дал :)

Иначе това монохромно притнерче ме впечатли с уж детайлния си печат и автоматичния дуплекс, както може би софтуера към него и 3те години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За домашна употреба и неголямо печатане става.

Много внимателно го обслужвай (особено, ако задръсти лист или вадиш касетата) - пластмаските вътре са адски чупливи...

По добре за тези пари hp или canon по стари модели, че поне са здрави, ама като си го поръчал - със здраве да си го ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.