Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет

Преди около 3 месеца си занесох лаптопа защото бучеше..Оказа се, 'разбит вентилатор" и ми го смениха с друг втора употреба, почистиха лаптопа и това беше..Работеше добре, но сега 3 месеца по късно отново започна да бучи,какво да правя да го нося ли пак на сервис или така да карам..лаптопа е Fujitsu Siemens S7010

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Защо вентилатора е сменен с такъв втора употреба? Нормално е да се случи подобно нещо. С течение на времето от прахта и температурата вентилатора се задруства, графитната смазка се изпарява и намотката се съсипва.

2. Носиш го на сервиз и се сменя с чисто нов вентилатор и се дава гаранция затова. Естествено, че трябва да се смени вентилатора,  защото така пречи на охлаждането.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бучи колкото преди, и е от време на време..а вентилатора е втора ръка може би защото е по-евтин..новите не знам по колко вървят.Мога ли така да го ползвам, може ли да му "стане" нещо? Да изгори нещо ..?

Редактирано от powerful (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да струва колко да струва нов охладител ? Не повече от десетина левчета ! Носи лаптопа на квалифициран сервиз, повтарям квалифициран, а не квартална бакалия където подобни практики са нормални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

15 дена ме мотаха , с оправданието, че не могат да намерят вентилатор втора ръка..взеха ми 10 лева за него и 10 лева за почистването на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бучи колкото преди, и е от време на време..а вентилатора е втора ръка може би защото е по-евтин..новите не знам по колко вървят.Мога ли така да го ползвам, може ли да му "стане" нещо? Да изгори нещо ..?

Когато вентилатора не работи добре, лаптопа не се охлажда. При това положение ще прегрява системно и в един момент ще се отлепи чипа на видеокартата или ще изгори някой елемент и лаптопа ще спре да работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

15 дена ме мотаха , с оправданието, че не могат да намерят вентилатор втора ръка..взеха ми 10 лева за него и 10 лева за почистването на лаптопа.

Толкова са били "опитни" в този сервиз, че нямам думи. Та те са ти взели пари за чисто нов охладител + разходите за труд. Води си лаптопа на друг, че:

Когато вентилатора не работи добре, лаптопа не се охлажда. При това положение ще прегрява системно и в един момент ще се отлепи чипа на видеокартата или ще изгори някой елемент и лаптопа ще спре да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързах се със специалист и вижте какво заяви относно вентилатора..

няма в България такива нови, скоро търсих за друг клиент, може да се поръча от чужбина или да се рециклира, аз препоръчвам второто, защото новите вентилатори са китайски ноу-нейми и са с лошо качество

нов от чужбина може да се поръча за около 47-8 долара, това са читавите вентилатори

Май лаптопа ми си "отива"..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да няма нови охладители, тъй като модела на лаптопа е старичък вече и не се произвеждат части за него или пък никой няма интерес да внася.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не могат да намерят вентилатор. ХАХ, че какъв сервиз са тези образи. Просто ги зарязвай на секундата и си търси светстен сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви действия да предприема ? Това ми препоръчаха.. излиза 30лв. какво мислите?

смяна на лагерите и втулката става като нов, но с оригиналните пластмаси, които са доста по-добри от китайските

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Симптоми - бучене от вентилатора

Проведено лечение - смяна на вентилатора

Обективен резултат - временно решение на проблема и отново бучене .

Изводи - вентилатора не е сменен изобщо , просто е почистен и смазан . Това си е твоя вентилатор , убеден съм в това . Това ако е направено в сервиз, и са ти казали че не могат да ти намерят нов вентилатор ,истината да е така е с вероятност почти =0 .

Не е нужно цяло ново охлаждане , има и се продават и отделни вентилатори . Тези приказки за нови цели охлаждания нещо не ме кефят . Много от вентилаторите за различните машини са идентични . Това че охлаждане за стари модели като комплект може и да няма на пазара , но само вентилатори от същия тип има със сигурност .

Носи на друго място и не плащай нищо преди да видиш вътре какво ти е сложено . Това го постави като условие , вече си се опарил .

Успех ти желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора е сменен, в плик ми бяха закачили сменения (стария) вентилатор..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора е сменен, в плик ми бяха закачили сменения (стария) вентилатор..

Ама ти нещо май наистина не мислиш че е възможно това което ти написах  . В този " сервиз " вероятно има и още вентилатори като твоя , но изгорели и  неработещи и т.н . Твоя е почистен , капнато му е масълце , а в пликчето е сложен друг който просто се е подмятал някъде там. Това с връщането на "твоите " части може да го направи всеки който има у дома си някой и друг изгорял чарк . Случвало се е неведнъж .

Преди известно време правих един лаптоп Acer emachines. Преди около около година и половина му заменихме 2 плочки от по 1 Гб рам с 2 по 2 Гб , инсталирах го   и си работеше отлично . Човека го беше ползвал както казах година и половина след моята инсталация . Почнало нещо да му забива и когато ми се обади нямах възможност да го погледна , бях командировка в чужбина . Решил да го занесе в сервиз . След 3 дена му се обадили и му казали че рам-та му е дефектирала . Сменили я и му сложили друга(така казали )  . Взели му 70 лв . Неговата сложили в пликче и си му я дали . Това ок . Когато се пробрах му се обадих и поисках да видя лаптопа , донесе го и както и предполагах . Рамта в пликчето беше различна от тази която му бях сложил аз като марка . Компютъра преинсталиран , качени същите програми който бях качвал на предната инсталация . Всеки обаче си познава инсталациите . Погледнах и датата на инсталация беше от преди 10 дени към момента в който го видях . Плочката рам вътре беше само една . Естествено плочката която му бяха сложили в пликчето  "уж " за негова  беше дефектирала . След всичките тези неща човека беше платил 70 лв за една обикновена  преинсталация и се раздели с плочка 2 Гб рам DDR 2  която струва още поне 50 лв. в  добрия случай . Дали е имало нужда чак  от нова инсталация не зная , но зная другото .

Това го написах за да знаеш че не всичко което виждаш е това за което ти се представя . Особено ако недобросъвестни "техници " видят че могат да те баламосат .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета, ще видя какво да направя..най-вероятно така ще го оставя..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета, ще видя какво да направя..най-вероятно така ще го оставя..

Аз бих ти препоръчал да си сложиш програма за наблюдение на температурите . Не се знае какво и що извършва като работа този вентилатор . Дразнещо е знам да има шум от него , но ако решиш някога че ще го сменяш , дано попаднеш на съвестни майстори .

Късмет ти желая .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ако гледам да не го товаря много има ли вероятност да издържи по-дълго време , да не вземе тука след месец два да "издаде" багажа да изгори някой компонент..Макар че от както го почистиха не загрява толкова много както преди..поносимо е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Фирма "VALI" могат да ти предоставят вентилаторче за същият модел компютър.Сам ще намериш телефоните, но е силно желателно да подмениш това, което са ти сложили - тоест - твоето старо вентилаторче, само че почистено и смазано на две на три!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което виждам не е добре . Нямаме датчик за отчет на температурата на процесора . Няма такъв и за дъното .Може  и програмата да не ги засича .  Да се опита с друга програма , примерно с тази

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1269

lz4jw има подкрепата ми с две ръце за съвета за  смяна на вентилатора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От горе пише Acer, защото при инсталацията на ОС е зададено такова име..

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.