Премини към съдържанието
サムライオートバイ

Задаване за заспиване на лаптопа след определено време

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да попитам има ли опция в Уиндос 7 да се зададе след 10 минути да заспи лаптопа от cmd. Пояснявам: в XP/7 след като вляза в cmd.exe и напиша shutdown -s -t 600 компа или лаптопа се изгасят след 10 минути. Има и по-дълъг начин да се направи това със създаването на задача която да се изпълнява всеки ден/седмично/месечно/веднъж, но съм го правил само веднъж по по-дългия начин, който също ме устройва по принцип. Но примерно аз не искам да се изгаси нацяло, а само да се приспи или да влезе в режим на хибернация след определено време. От настройките на опциите на консумация  мога да наглася кога да заспи или да влезе в режим на хибернация,  но след като не е активен в продължение на определено време. А ако върви филм или музика и искам да му задам да заспи след 30 минути няма как да стане от там. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази същата команда не работи ли под Windows 7 ?

shutdown /h -t 600

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази същата команда не работи ли под Windows 7 ?

не разпознава командата и с чичко гугъл нещо не успях да намеря, а не ми се инсталира програма която да прави това

ок сега ще пробвам

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

batch файл съдържащ:

timeout /t 6000 /nobreakshutdown -h

или

PsShutdown v2.52

Нещо явно не правя както трябва и ми изкарва пак всички команди но не се инициализира хибернацията. Сега ще дам снимка, в краен случай ще ползвам програмата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво са всичките тези еквилибристики и команди ????? Има си точно настройка в Уин 7 за тези неща  и си работят отлично .

post-321919-0-87666700-1390825289_thumb.

Докато има активност на системата , няма как да се зададе да влиза в режими на заспиване . Възможна е такава само за изключване . Колегата Ken e описал как става .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво са всичките тези еквилибристики и команди ????? Има си точно настройка в Уин 7 за тези неща  и си работят отлично .

Публикувано изображениеБез име5.jpg

Докато има активност на системата , няма как да се зададе да влиза в режими на заспиване . Възможна е такава само за изключване . Колегата Ken e описал как става .

Добре де би трябвало да работи но не работи: Публикувано изображение

с наклонена черта пак не става, а когато се напише само -h влиза в хибернация, но това мога да го натисна и от старт менюто...

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Изпълни ето това :

timeout /t 6000 /nobreak && shutdown /h

Разрешена ли е хибернацията ?

За включване :

powercfg -h on

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеБез име5.jpg

Добре. Изпълни ето това :

timeout /t 6000 /nobreak && shutdown /h

Разрешена ли е хибернацията ?

За включване :

powercfg -h on

Waiting for 5999 seconds (и таймера си върви надолу), press CTRL + C to quit

Това означава че след час ще се изпълни командата за хибернация нали?

Благодаря много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но след повече от час.

Моля.

Да, 3600 беше час :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеше да пробваш самата команда за заспиване дали ще стартира както трябва, ако не е проблем, че може да заспи компютъра веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеше да пробваш самата команда за заспиване дали ще стартира както трябва, ако не е проблем, че може да заспи компютъра веднага.

Пробвах командата за заспиване още в началото с -h и веднага тръгна да заспива. Просто когато му добавях таймера както за изключване с -t 600 и се объркваше нещо и изкарваше всички команди наново и там вече не знаех как да го напиша правилно. С последната команда която даде промених таймера на 30 секунди и си заспа лаптопа. Това ми беше целта. Например да му дам половин час преди да изляза някъде и дотогава да върви филм, музика или ютуб и после да заспи сам без да се налага да ги затварям приложенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.