Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, проблемът ми се появи преди около 2 години, когато влязох в CS 1.6 открих, че монитора нещо е заминал.

http://i40.tinypic.com/30xbvrq.jpg

http://i41.tinypic.com/2cd9xxl.jpg

След няколко дни купихме нов монитор и проблемът с картината изчезна, но пък от тогава в CS-са не мога да поддържам 100 fps, като видя 2-3 човека малко по-далече и кадрите падаха на 60-70. След това пък след няколко дни видео картата изгоря, бях с GeForce 7300 GT 256 mb. Купихме нова GeForce 430 GT 1 GB, с нея съм и сега, но пък проблема с кадрите навсякъде си е същият. След това сменихме и захранване, дъно, добавихме още RAM, единственото което не сме сменили още е процесора и харда. След тези смени проблемите са същите, даже сега някво супер бавно мисли, дори сега реших да пусна темата, защото вече и на HD клиповете в Youtube и Vbox ми сече, не върви гладко... От когато почнаха проблемите пробвах всякакви неща, преинсталация на Win, пробвах и с Win 7, но пък тогава мисли още по-бавно и за това сега върнах пак на XP. Сменях драйвери на видеото, по-нови, по-стари, но нищо, четох в нета за настройки на драйверите за игри, но няма резултат. Проверявах за вируси, но антивирусната не откри. Компютъра съм го чистил, но отново нищо. Също така гледам и температурите, процесора като вляза в някоя игра отива към 60-65 градуса, а видеото към 40-45, вентилаторчетата си работят. Също така да уточня, че преди да стане това със стария ми монитор, нямах такива проблеми в игрите и т.н...

Дъно: ASRock G31M-GS

Процесор: DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)

RAM: 1 GB A-Data DQVE1A16

1 GB A-Data DQVE1A16

Видео: Gigabyte GeForce GT 430

Хард диск: Seagate ST3250410AS

Редактирано от Stoyooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя компютър плаче за подмяна... целия...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста стара конфигурация, направо си е тормоз според мен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нещо не успях да разбера.Оплаквате се,че има спад във фреймовете,или се оплаквате,че имате неясна и размазана картина на монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка, не съм написал, че след като купих новия монитор, този проблем с картината изчезна, но пък от тогава почнаха тез другите проблеми. 

А за този отговор, че конфигурацията е стара, с такава конфигурация не би трябвало да имам проблеми в игри като CS 1.6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...................... с такава конфигурация не би трябвало да имам проблеми в игри като CS 1.6.

ако частите са наред определено не трябва да имаш проблем.

За кадрите обяснението вероятно е по-високата резолюция.

Харда може да причинява забавянето. Проверете го за лоши/бавни сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако частите са наред определено не трябва да имаш проблем.

За кадрите обяснението вероятно е по-високата резолюция.

Харда може да причинява забавянето. Проверете го за лоши/бавни сектори.

Точно от когато почнаха проблемите с кадрите от драйверите съм на правил на ниско всичко и игрите ги играя на low, защото пък на по-високи детайли то не става да се играе. ;/ 

Но сега като почна и това дето HD клиповете не вървят гладко, не знам вече... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според сайта на Интел, максималната работна температура на процесора ви е 64 градуса. Ако температурите по време на работа те са около тази граница както вие казвате може процесора да забави своята работа или да изключи заради прегряване. 

В тази връзка няколко въпроса:1/ Чистен ли е радиатора на процесора някога? Сменяна ли е термопастата?2/ Осигурен ли е добър въздушен поток в кутията? - за максимално добро охлаждане3/ Къде държите кутията? Залепена за стена?4/ Да не е опитван овърклок?5/ Засега помеждудругото - какво е захранването? Ако не знаете марка, може да отворите кутията и да снимате стикерчето отстрани.

6/ Направете снимка на процесите от Task ManagerПо всяка вероятност забавянето е от процесора, може би прегряване от лоша поддръжка. Старичък е и новите скайп, браузер може да го товарят или да има вирус. Само теми за размисъл :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от когато почнаха проблемите с кадрите от драйверите съм на правил на ниско всичко и игрите ги играя на low, защото пък на по-високи детайли то не става да се играе. ;/ 

Но сега като почна и това дето HD клиповете не вървят гладко, не знам вече... 

Не говорих за детайлите в играта а за резолюцията.

Забавянето на клиповете също може да е от там защото в момента чможете да си позволите качество което старият ви монитор не е поддържал, но пък при новия на процесора му идва вече много.

Проверете и диска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говорих за детайлите в играта а за резолюцията.

Забавянето на клиповете също може да е от там защото в момента чможете да си позволите качество което старият ви монитор не е поддържал, но пък при новия на процесора му идва вече много.

Проверете и диска.

В игрите всичко съм го направил на по-ниско както и резолюцията. Сега ще видя дали на по-ниска резолюция пак ще прави проблеми при клиповете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук процесите, като съм пуснал и 1 клип от youtube на HD:

http://i42.tinypic.com/wguybt.jpg

Тук performance на висока резолюция на монитора, на която съм и по принцип (1680x1050):

http://i40.tinypic.com/68ebzr.jpg

Тук на висока, като клипа не е на HD:

http://i44.tinypic.com/i6a529.jpg

Тук на ниска резолюция (1280x960):

http://i39.tinypic.com/2qjyqus.jpg

Тук на ниска, като не е на HD:

http://i43.tinypic.com/219v0v7.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...........................

С това потвърждаваш написаното от мен.

Новия ти монитор позволява да гледаш клипове в по-високо качество отколкото на старото CRT и в тоя случай картата се справя но процесора се товари на макс. Просто процесора ти идва слабото място. Ако пробваш на 15" монитор нещата ще са си по старому като с предишния монитор.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това потвърждаваш написаното от мен.

Новия ти монитор позволява да гледаш клипове в по-високо качество отколкото на старото CRT и в тоя случай картата се справя но процесора се товари на макс. Просто процесора ти идва слабото място. Ако пробваш на 15" монитор нещата ще са си по старому като с предишния монитор.

Мм ясно, мерси .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се струва нормално този процесор да се товари толкова много при гледане на HD видео в YouTube. Проверете дали е включено хардуерното ускорение в браузъра. Моят компютър е доста по-слаб от Вашия и мога да гледам 720p в YouTube почти без проблеми при използването на ускорението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.