Премини към съдържанието
BMW Маниак

Търся програма или кутия за външен HDD за криптиране на данни.

Препоръчан отговор

Колеги искам да си защитя външния диск от неоторизиран достъп. Но да може да се чете на всички пц-та. Като достъпа до данни да е след въвеждане на паролата.

До сега все работя с контейнери но проблема е че мога да го чета само на моите компютри където имам инсталирана програмата за отваряне на контейнера.

Интересува ме дали има такива кутии за дискове който да криптират на хардуерно ниво данните преди да ги запишат в диска. Ако не препоръчайте ми такава програма която да се стартира от диска и да не иска инсталация.

Платена, безплатна все тая.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.truecrypt.org/

Мисля,че беше фрее.

Преди години я ползвах май имаше опция за старт на програмата като включиш и дикса се появява като виртуален диск.

П.П

Точно с такива криптиращи програми можеш да направиш неизползваем диска или поне да се наложи да даваш маса пари за ваденето на данните...

Редактирано от snuri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая беше за контейнери и ОС-ми (за сега за 8-ца не става за ос) не знаех че става и за външни носители.

Ти сигурен ли си че не трябва да е инсталирана ?

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая беше за контейнери и ОС-ми (за сега за 8-ца не става за ос) не знаех че става и за външни носители.

Ти сигурен ли си че не трябва да е инсталирана ?

Не..използвах подобна програма преди 3-4 години и като закача харда на компа ми излизаше за парола.

Мисля,че със закачен хард се инсталира и се запаметява там...

Все пак изчакай някой да даде повече инфо за нея...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и опция за парола;аз я ползвам на единия външен хард-единият дял е целият криптиран,на другият държа портъбъл версията и и така.Чудесна програмка е-препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и опция за парола;аз я ползвам на единия външен хард-единият дял е целият криптиран,на другият държа портъбъл версията и и така.Чудесна програмка е-препоръчвам.

Аз не съм работил до сега с нея. Изтеглих и бг меню но не виждам опция за кодирване на дял на външен хард диск. Или да правя контенер ? И как да я направя или инсталирам портабле ?

Аз каквото и да и дам и ми дава че се поддържат дискове с MBR а не с GUID !

Аз съм с 8-ца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм работил до сега с нея. Изтеглих и бг меню но не виждам опция за кодирване на дял на външен хард диск. Или да правя контенер ? И как да я направя или инсталирам портабле ?

Аз каквото и да и дам и ми дава че се поддържат дискове с MBR а не с GUID !

Аз съм с 8-ца.

Е сериозно ли :D Точно пък тази програма си има туториъли в документацията за всичко.Create volume>encrypt non system partition drive(за външен хард това е опцията-ако има ОС на харда се прави логически дял и там е важната информация).А за криптиране на Системен дял пак има опции,просто трябва да се чете.,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето външни дискове на WDса с вградено криптиране. Както 2.5 така и 3.5. Криптирането е хардуерно.

Редактирано от Samo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето външни дискове на WDса с вградено криптиране. Както 2.5 така и 3.5. Криптирането е хардуерно.

Имам два такива и са за боклука 500гб и 1т western digital my passport Само от стоене и издадоха багажа. Криптирането е софтуерно ако не се лъжа имаха някаква програма с пробен период от 30 дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам два такива и са за боклука 500гб и 1т. Само от стоене и издадоха багажа. Криптирането е софтуерно ако не се лъжа имаха някаква програма с пробен период от 30 дни.

В грешка си използва се 256 битово криптиране. Криптира се по дефаулт целия диск. Т.е ако се извади от кутията не може да се изчете информацията. А паролата която може да се сложи криптира ключа. При пускане даже с оригиналната кутия без паролата никой не може да извади информация! Редактирано от Samo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В грешка си използва се 256 битово криптиране. Криптира се по дефаулт целия диск. Т.е ако се извади от кутията не може да се изчете информацията. А паролата която може да се сложи криптира ключа. При пускане даже с оригиналната кутия без паролата никой не може да извади информация!

На мен постоянно ми тръгваше без парола. Имаше инсталирана някаква програма с 30 дневен период и изобщо не я пробвах. Сега ми стоят като паметници понеже не мога да ги сложа в друга кутия а единия е почти нов. За тая марка не ща да слушам. Виж ако има такива кутии които да кодират преди да пишат веднага си я купувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сериозно ли :D Точно пък тази програма си има туториъли в документацията за всичко.Create volume>encrypt non system partition drive(за външен хард това е опцията-ако има ОС на харда се прави логически дял и там е важната информация).А за криптиране на Системен дял пак има опции,просто трябва да се чете.,

Тя че системния няма как да го криптира на 8-ца това е ясно или поне на моя лаптоп. Но поне като кодирам партицията на външния диск ме интересува трябва ли да имам инсталационния пакет под ръка ако ще я монтирам на друго пц или има вариант за портабле версия.

Виж аз английски не разбирам а на бг не е напълно преведена в помощните файлове.

Това ме интересува само. Дали мога да си направя портабле или трябва да се инсталира инсталационния пакет и тогава да се монтира криптирания партишан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.