Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Лаптопът ми е ASUS, модел А53Б.

Имам следния проблем, но не знам дали е от зарядното или от буксата, или от нещо друго.

Когато включа зарядното в лаптопа, се чува странен звук отдолу, наподобяващ звука от старите крушки, когато им се нагрява жичката. Звукът не се чува, когато е само на батерия, но включа ли зарядното, започва да се чува. Понякога, когато батерията се зарежда, спира да се зарежда и започва да мига лампичката на power button-а. Това сякаш се случва, когато скоро не съм изключвал кабела на лаптопа, т.е. не е почивал. Когато лаптопът е само на зарядно, не се изключва, но звукът продължава да се чува.

Кабелът два пъти ми се разваля и го носих на сервиз, където го смениха - просто го запоиха, не са разглабяли кутията на адаптера.

Да не би буксата, която се включва към лаптопа да не е точно тази, която трябва, защото този звук започна да се чува, след като за втори път смениха кабела? Смисъл, влиза си нормално в буксата на лаптопа, имам чувството, че влиза сякаш малко по-тегаво (трябва лекичко да я натиснеш), за да влезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте! Лаптопът ми е ASUS, модел А53Б.

Имам следния проблем, но не знам дали е от зарядното или от буксата, или от нещо друго.

Когато включа зарядното в лаптопа, се чува странен звук отдолу, наподобяващ звука от старите крушки, когато им се нагрява жичката. Звукът не се чува, когато е само на батерия, но включа ли зарядното, започва да се чува. Понякога, когато батерията се зарежда, спира да се зарежда и започва да мига лампичката на power button-а. Това сякаш се случва, когато скоро не съм изключвал кабела на лаптопа, т.е. не е почивал. Когато лаптопът е само на зарядно, не се изключва, но звукът продължава да се чува.

Кабелът два пъти ми се разваля и го носих на сервиз, където го смениха - просто го запоиха, не са разглабяли кутията на адаптера.

Да не би буксата, която се включва към лаптопа да не е точно тази, която трябва, защото този звук започна да се чува, след като за втори път смениха кабела? Смисъл, влиза си нормално в буксата на лаптопа, имам чувството, че влиза сякаш малко по-тегаво (трябва лекичко да я натиснеш), за да влезе.

Най- вероятният проблем е хлабав конектор към лаптопа и понеже токът на консумация е по-голям, в буксата почва да прехвърчава лека искра и издава този шум. Задължително е да вземете лаптопа и зарядното и наново да ви сменят женската букса, която трябва "мазно" да влиза в другата половина, монтирана на лаптопа. Също е ЖЕЛАТЕЛНО в сервиза последният да се отвори и да се замени куплунга в който вкарвате женската букса. Вече може и да е "нагорял" което не е много опасно, но ще продължи да прави същите поразии. Това е задължително да се ремонтира, за да нямате по-големи проблеми. Едно само не ми е ясно! Какво правите с тези кабели, че постоянно ги късате или разваляте.С техниката човек трябва да е по-внимателен . Особено, когато към нея има прикачени допълнителни принадлежности и акцесоари /клавиатури, мишки, принтери, скенери и други/! От мен успех.Вземете на сериозно въпроса.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от mar_tin
      Здравейте.
      Имам следният проблем:
      При пускане на компютъра не ми тръгва звукът от колонките а се чува едно леко бръмчене. След като размърдам жака, който влиза в кутията с няколко движения /понякога и повечко мъка пада/ звукът тръгва нормално и кара с часове така докато не изключа компа. На следващият ден историята се повтаря. Положението е същото без значение дали са включени отпред на кутията или отзад. Пробвах ги с телефона и тръгват веднага без никакъв подобен проблем. Със старите колонки положението беше същото 

• от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
    • от Пламен Р
      Нямам звук от слушалките! пробвах от жака на компютърът където е за слушалки не става , а на външни тонколонки звук си има!!!
    • от Кристиян Кръстев
      Така преинсталирах си компютъра и съм с asrock n68c-gs fx дъно свалих си драйвери от сайта инсталирах ги и пак нямам звук  ако някой знае защо какво ли не направих  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.