Премини към съдържанието
Valara

Регистрация на мпс "нов внос"

Препоръчан отговор

Колко струва регистрацията в КАТ към днешна дата?

Някой минавал ли е скоро процедурата?

Колата е купена от автокъща, без платена екотакса (240лв, това ще да плащам в КАТ), ГО не го броим. Та колко всъщност взимат в КАТ? А и се касае за СО...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 14.01.2013 год. Екотаксата(Продуктова такса)вече е 240 лева.Разходите по кола нов внос са следните:1. 240 лева Екотакса2. 60-70 лева първоначална вноска за Гражданска Отговорност3. 60-70 лева за регистрацията на автомобила в съответния КАТ4. Зачисляване в данъчното-зависи от това дали колата е закупена с фактура или с Кауфентраг !?!леваДо тук по груби сметки излизат към 400 лева.Като добавиш и годишния винетен стикер,който ти дава уникалната възможност срещу 67 лева да караш целогодишно по офроуд пътища сумата набъбва до близо 500 лева.От тук натам вече почва да се покачва сумата като се почне с маслото,ремъците,ролките,тук-там нещо за смяна...не знам вече кое е по-добрия вариант-Нов внос или регистрирана...

Инфото е от тук.

Както се вижда от постовете за различните градове има разлики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси!

Ако правилно смятам, ГО~ 70лв, еко=240лв и ~70лв за нов талон и номера= 400лв в първо приближение... Отделно данък за милата татковина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отделно данък за милата татковина.

Този данък, ако не се лъжа, се дължи само, ако купуваш кола вече регистрирана в България.

При колите нов внос само се записва в общината, но не се дължи към момента на записване данък.

Поразрови се в Гугъл или звънни утре във вашата община и питай.

Срока за записване в общината е до 2 месеца от придобиването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата algor ти е описал всичко най-добре. Аз щях да ти кажа да си приготвиш сума от порядъка на около 500-550лв. Толкова е за нов внос. След като минеш КАТ веднага в данъчното да я зачислиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милата родина май удържа 2% при нова покупка и регистрация в съответното данъчно на територията на БГ и 2,5% ако е декларирне на нов внос.

Това е до 2 месеца след регистрацията в КАТ.

ГО си зависи и от колата, и от шофьора, и без тях не можеш да идеш в КАТ.

КАТ колко искат, горкичките?

Екотаксата ми е ясна. 240.

Преглед, талон, номера- те колко са? 

За  2 тенекета и 1 картонче колко взимат?

Редактирано от Valara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преглед, талон, номера- те колко са? 

За  2 тенекета и 1 картонче колко взимат?

Това не го ли прочете?!?!

3. 60-70 лева за регистрацията на автомобила в съответния КАТ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само толкова?!

Ми евтино е, чак не ми се вярва?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз наскоро докарах кола от Германия...платих еко такса 264 лв. , а за номерата ми взеха 65 лв. като това вероятно включва и прегледа на автомобила в КАТ, ГО беше 155лв.

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, това ме интересуваше- КАТ и номерата.

ГО е според застрахователя, данъка- по местожителство,екото- ясно...

Ама само 70 кинта за КАТ?

Простете ми за невежеството, новоизлюпен шофьор съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, това ме интересуваше- КАТ и номерата.

ГО е според застрахователя, данъка- по местожителство,екото- ясно...

Ама само 70 кинта за КАТ?

Простете ми за невежеството, новоизлюпен шофьор съм.

Еми нормално, какво значи само 70 кинта... Те пък КАТ все едно голяма работа вършат, та да искат повече. Няколко хартийки и айде чао. Толкова си е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е много интересна и полезна. Аз също съм изправен пред избор на нова кола и имам дилема дали да я купя от БГ или внос? Притесняват ме не толкова допълнителните разходи (доколкото разбирам, за нов внос те ще са от порядъка на поне 500-600 лв.), а по-скоро как да се подсигуря, че ще купя точно това, което е описано в сервизната история на колата. Хубаво, ще я заведа на задължителна пълна компютърна диагностика, ще дам едни 100-тина лева и какво? Това дава ли ми 100% гаранция, че няма да изникне нещо сериозно (не говоря за дреболии) след покупката на колата? Доколко чести са злоупотребите с колите внос и как мога да се предпазя от някой типичен търговски трик?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ги познавам всичките измамноци автотърговци отидох до Германия и си взех колата оттам.

Тук независимо от годините ВСИЧКО е с върнат километраж. И е на еднакви километри, независимо от годините.   Редовния фолклор че колата е карана от бабичка само в неделя  за литургията е ясен. Голяма част от предлаганото тук е катастрофирало, с изгърмяни аирбеци. Естествено ти се продава че ги има. Залъгването е от културния начин до просто махане на сигнални лампи от таблото. Естествено, любимата дума на измамниците - "перфектен". Да напудрянето може да е перфентно, както и ръждата под него. А че колата е удряна, шасито усукано и други важни неща никой няма да ти ги каже. И сервизни книжки се фалшифицират. Стандартно и на маслото се слага присадка за да не се види на първо четене издухалия двигател и да излезе компресията, ако някой реши да се набута да му я мерят. Независимо откъде взимаш колата, едни 300 - 400 лв (а може повече, зависи от модела) за смяна на ангренаж, ролки, масло и филтри си трябват. Да не си мислиш че някой се е набутал тези пари и ти продава колата обслужена?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2 месаца купих кола от Германия ,утре ши регистирирам колата няква глоба ши плащам ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2 месаца купих кола от Германия ,утре ши регистирирам колата няква глоба ши плащам ли ?

До кога са ти валидни транзитните номера?

466da63abca11f1c267bc7489485b81a.jpg

Виж вдясно - на червеното поле - 09 - ден, 09 - месец, 05 - година.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До кога са ти валидни транзитните номера?

466da63abca11f1c267bc7489485b81a.jpg

Виж вдясно - на червеното поле - 09 - ден, 09 - месец, 05 - година

19 август 2014

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да разберете актуални цени за регистрация на кола в кат от написаното при колегите всичко е перфектно описано с цени и точности!

Редактирано от capnemo
Без реклами!!! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.