Премини към съдържанието
bakottv

Възможно ли е прехвърлянето на притурките?

Препоръчан отговор

На единия компютър съм с Уиндоус 7 Ултимейт (оригинален Retail), но реших във виртуалбокса да тествам този от сайта на Windows 7 BG със сервизен пакет 1, който са направили и пуснали за изтегляне. Там видях няколко притурки, които ми се иска да мога да ползвам на моята 7-ца. Има ли начин да се прехвърлят от удиния уиндоус на другия и как ако е възможно? Ето снимка на притурките, които искам да ползвам:
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай тук дали не ги намираш. Има и категории в ляво на страницата.

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ги там тези притурки. Ако ги имаше нямаше да питам дали има начин да се прехвърлят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За името първата притурка мога да помогна: Weather_1.1.0.6_bg.gadget.

Но ще трябва да си я намерите и инсталирате . Ако не може да е откриете (намира се лесно) пишете ми на ЛС.

За да разберете името на другите две с десен бутон на десктопа и избирате Притурки. Виждате кои са инсталирани, и ще се ориентирате кои са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич един съвет от мен (ако може) Инсталваш си един Rinemeter като толкова искаш да имаш джаджи на работния плот и да се следиш там каквото си искаш.Това с притурките мисля е отживелица,а и чел ли си например това:

,,Притурките вече не са достъпни на нашия уеб сайт, тъй като платформата за странична лента на Windows в Windows 7 и Windows Vista има сериозни уязвимости. Microsoft премахна тази функция в по-новите издания на Windows. Притурките могат да бъдат използвани така, че да навредят на компютъра, да предоставят достъп до файловете в него, да показват неподходящо съдържание или да променят поведението си по всяко време. Атакуващ може дори да използва притурка, за да осъществи пълен контрол над компютъра. Ако имате притеснения относно безопасността на притурки, които вече сте изтеглили, можете да научите повече за притурките и стъпките, които можете да предприемете, за да защитите компютъра си.,,?

....от тук !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз като колегата ще ти предложа rainmeter сваля се от rainmeter.net, а на customize.org има skin-ове за нея :)

Ето да видиш как изглежда, това в дясно са skin-овете които ползвам аз :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич един съвет от мен (ако може) Инсталваш си един Rinemeter като толкова искаш да имаш джаджи на работния плот и да се следиш там каквото си искаш.Това с притурките мисля е отживелица,а и чел ли си например това:

,,Притурките вече не са достъпни на нашия уеб сайт, тъй като платформата за странична лента на Windows в Windows 7 и Windows Vista има сериозни уязвимости. Microsoft премахна тази функция в по-новите издания на Windows. Притурките могат да бъдат използвани така, че да навредят на компютъра, да предоставят достъп до файловете в него, да показват неподходящо съдържание или да променят поведението си по всяко време. Атакуващ може дори да използва притурка, за да осъществи пълен контрол над компютъра. Ако имате притеснения относно безопасността на притурки, които вече сте изтеглили, можете да научите повече за притурките и стъпките, които можете да предприемете, за да защитите компютъра си.,,?

....от тук !

Извинявам се, че толкова късно пиша, но имах други задачи.

Скалата от кога си започнал да вярваш на измишльотините на майкрософт? Те създадоха притурките, и те изреваха, че имало уязвимост за системата. Това си е 100% бягане от отговорност от тяхна страна и измъкване по терлици най-вече, защото по този начин си признават некадърността спрямо притурките първоначално измислени от тях. Честно казано от както е излязъл уиндоус 7 (и се сдобих с Retail диск) ги ползвам техните притурки и нямам никакви проблеми относно сигурността (нито пък се е случвало да има някакви гадове при сканиранията, които правя от време на време)!

Сега по темата: притурките са на някой си Наско с изключение на една "Времето BG" - ето снимки:

Публикувано изображение Публикувано изображение

От всички тези притурки от Наско ме интересува най-вече тази за радиото, но ако е възможно прехвърлянето им ще се радвам да мога да ползвам и останалите от него. А тази за времето би трябвало да я има някъде, но до сега не съм търсил защото нямах никакво време за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притурките се намират в папка C:Program FilesWindows SidebarGadgets . Така че, щом ги имаш на едната ОС, може да ги копираш на друг Windows7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От дълги години ползвам какви ли не джаджи за собствено удоволствие .

Не само "оригиналните" към слайд бара на Windows.

Примерно така (разнообразието е удивително) :

http://picbg.net/u/47526/55762/712029.png

или така:

http://picbg.net/u/47526/53004/703139.png

(тук може да пробваш с 3D очила (red/cian))

Наистина има такива които значително променят работата на компютъра , но всички известни ми такива са напълно безобидни - т.е. винаги могат да бъдат изтрити , а "нормалната" работа на компютъра възстановена .

Това за пробивите в сигурността е мит , в смисъл че ако някой истински хакер си те "заплюе" , той ще намери начин и без притурките . Хората държавни защити хакват , че обикновен потребител ли?...

Така , че експериментирай смело ! Пък и така ще овладееш и разбираш собствената си машина и програми в по-висока степен....

За собствено удоволствие , не че кой знае колко са необходими....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.