Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги и аз да си задам въпроса. Сглобяваме с един познат една конфигурацийка в ценовия диапазон 900-950лв (нито цент повече) и изпаднахме в голяма чуденка AMD или Intel да е?
Вариант I: Intell с i3 процесора
Публикувано изображение

Вариант II: AMD с FX-6300 и малко по-добро дъно
Публикувано изображение
Както виждате не съм добавил видео, но и тук сме пред дилема а именно:
GB R9270 2GB/DDR5 - 345лв
или
GB R787OC 2GD - 330лв
разликата в цената на картите е почти минимална и от там нашето затруднение?

Нищо няма да се ползва от старата конфигурация, освен периферията и монитора, който е 22" с реолюция 1920х1080.
Клок и подобни 'издувания' на хардуера не се предвиждат.

Благодаря за мненията и съветите предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете конфигурации са равпоставени.Интелската ще ви даде предимство в еднонишкови приложения,АМД- в многонишкови.Интелската харчи по-малко ток и загрява по-малко.При евентуален ъпгрейд след време,на Интел може да се сложи многоядрен i7, на АМД- многоядрен 8320 или 8350.

Все повече приложения ще се нуждаят от многоядрени процесори.

Но трудно може да се даде еднозначен отговор кое е за предпочитане.Действайте или с теглене на чоп,или според предпочитанията си.

Колкото до картите,по-добре да бъде SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX-6300 e 3 модулен с 3 виртуални ядра, а тези модули не са баш ядра. i3 е с две ядра и 4 threads. Двата процесора са на едно ниво. 270 си е 7870 с повишени честоти, като в игрите разликата е 3-4 кадъра, та е все тая коя ще вземеш. Лично аз, може би бих взел ИНТЕЛ конфигурацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъмнено в случая по-добрият вариант е с AMD, няма смисъл да се реже принудително само и само да се вкара Intel. Дори и 6350 може да се вкара. А относно видео картата, нямате никаква дилема в случая: SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много на всички отзовали се! Благодаря и на XECUTIONER за неговото предложение, но както казаха onogondurНико_ и The_Reaver ще заложим на  R9 270X WITH BOOST пред HD7870 относно видеото и на AMD с FX-6300 пред Intel с i3 при процесора със CM K350/600W кутията и захранването!
Имам още едно питане ако пипна дъното и слезем от 
GB 970A-DS3P/AM3+ на ASROCK 980DE3/U3S3 за да се вместим в бюджета от 900лв? Или не си заслужава да спестим 30лв от този компонент и най-добре да запаза 970A-DS3P-то в конфигурацията?

Примерно:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много на всички отзовали се! Благодаря и на XECUTIONER за неговото предложение, но както казаха onogondurНико_ и The_Reaver ще заложим на  R9 270X WITH BOOST пред HD7870 относно видеото и на AMD с FX-6300 пред Intel с i3 при процесора със CM K350/600W кутията и захранването!

Имам още едно питане ако пипна дъното и слезем от GB 970A-DS3P/AM3+ на ASROCK 980DE3/U3S3 за да се вместим в бюджета от 900лв? Или не си заслужава да спестим 30лв от този компонент и най-добре да запаза 970A-DS3P-то в конфигурацията?

Примерно:

Публикувано изображение

Не е налично.Вземи http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-970-PRO3--AMD970-AM3

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двете дъна,които посочвате не са налични.В този ценови клас,по-добре вземете...

MSI 970A-G43, socket AM3+ с безплатна доставка.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще поръчаме от nik*m-net, мисля че предлагаха сглобяване на пълни конфигурация ако всички компоненти са закупени от и тях за това MSI 970A-G43, socket AM3+  отпада като вариант, но мерси все пак onogondur!
С помоща на  XECUTIONERonogondurНико_ и The_Reaver последно се спряхме на това:

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги 'изпадна' едно HDD-че за без пари: 250GB Seagate, SATA2, 7200rpm, 16MB, та въпроса е много ли ще спъва работата на машинката която сме избрали по-горе или като за начало става, а евентуално след това може да се замени с  500GB Seagate 7200/6GB/16MB? Или не си заслужава подобна хамалогия и направо да вземем новия диск драйв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги 'изпадна' едно HDD-че за без пари: 250GB Seagate, SATA2, 7200rpm, 16MB, та въпроса е много ли ще спъва работата на машинката която сме избрали по-горе или като за начало става, а евентуално след това може да се замени с  500GB Seagate 7200/6GB/16MB? Или не си заслужава подобна хамалогия и направо да вземем новия диск драйв?

Не, няма да спъва работата. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много колега за бързия отговор  :wors: 
Та след като отпадна хард диска от сметката решихме да заложим и на по-бързия FX-6350 по предложение на The_Reaver така нещата добиха този си вид:
Публикувано изображение
,което за сумата си мисля че е оптималното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много колега за бързия отговор  :wors: 

Та след като отпадна хард диска от сметката решихме да заложим и на по-бързия FX-6350 по предложение на The_Reaver така нещата добиха този си вид:

Публикувано изображение

,което за сумата си мисля че е оптималното.

Нямам забележки. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

една забележка само - захранването в CM K350 от много време е по-лошия вариант, хубавия не се намира, така че за 20 лв разлика не бих рискувал цялата машина, а бих взел това:

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

CORSAIR VS450 450W ATX EU Version

Общо 137,45

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не мислиш пък че този Корсър е кой знае колко по-сигурен от това в CM K350 ? :)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не мислиш пък че този Корсър е кой знае колко по-сигурен от това в CM K350 ? :)

човека да си прецени, мисля че инфото което давам не е излишно, аз определено не бих рискувал и за още 20 отгоре бих взел Fortron 550 W Bronze

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човека да си прецени, мисля че инфото което давам не е излишно, аз определено не бих рискувал и за още 20 отгоре бих взел Fortron 550 W Bronze

Така по-бива, ама все пак е до възможностите на автора. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така по-бива, ама все пак е до възможностите на автора. :)

ми при разчетите които е дал,абсолютно ще се вмести в бюджета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми при разчетите които е дал,абсолютно ще се вмести в бюджета :)

В случая само захранването(Fortron 550 W Bronze) е от порядъка на 110-120лв, добавяме и кутията още 70,общо - 180лв. В сръвнение със CM K350 разликата е 60лв, които на този етап са ми още една 'плочка' 4Gb Ram

Между другото разбиранията ми за 'PC конфигурация до 900лв' придобиха малко по различни измерения, заедно с отстъпката която ползвам мога да си позволя i5-4440 като се вместя в бюджета 900(+/- 20лв)!

Публикувано изображение

,като ми е интересно дали разликата между i5-4440 и i5-4570 е осезаема, защото ценово се разминават само с 15лв и евентуално мога да си позволя 4570 ако наистина е чувствително по-производителен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая само захранването(Fortron 550 W Bronze) е от порядъка на 110-120лв, добавяме и кутията още 70,общо - 180лв. В сръвнение със CM K350 разликата е 60лв, които на този етап са ми още една 'плочка' 4Gb Ram

Между другото разбиранията ми за 'PC конфигурация до 900лв' придобиха малко по различни измерения, заедно с отстъпката която ползвам мога да си позволя i5-4440 като се вместя в бюджета 900(+/- 20лв)!

Публикувано изображение

,като ми е интересно дали разликата между i5-4440 и i5-4570 е осезаема, защото ценово се разминават само с 15лв и евентуално мога да си позволя 4570 ако наистина е чувствително по-производителен?

Fortron-a 550 W e 100 лв. Ако е много, може да вземете:

PSU FORTRON HE-500 / 500W

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

30 лв само над K350, като този фортрон има и 80% plus сертификация, а кутията е с по-добро охлаждане и мениджмънт на кабелите, но вие си решавате...

Редактирано от cool_cool (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е 300 МХз-няма да я усетиш,но щом говориш за 15 лв-вземи по-производителния,също вземи дъно В85М.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене трябва да вземеш R9 270x + fx 6300 аз сега съм с този процесор и видео и съм много доволен в батлефиелд 4 мултиплайер със 64 души  имам 50-60 фпс на ултра :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене трябва да вземеш R9 270x + fx 6300 аз сега съм с този процесор и видео и съм много доволен в батлефиелд 4 мултиплайер със 64 души  имам 50-60 фпс на ултра :)

Първоначалната идея беше AMD базирана конфигурация, но след няколко дни на размисъл а и с оглед на това че AMD не са това което бяха (имаше един период от време, преди няколко години когато AMD наистина бяха пред Intel, но то отдавна мина) се отказах от идеята. Бюджета дори ще стигне за 8350, но така взимам един по-горещ и по лаком за 'W' процесор с малко по-добра производителност при multi-threaded applications, по-лесен за манипулация и overclock - което лично мен не ме блазни толкова.

След дълго чудене: 'дали да е това дъно или онова?', 'тази кутия с това захранване или другата?' след съветите johny01 и

забележката cool_cool (въпреки че не я взех в предвид, надявам се PC то да не гръмне или най-малкото - захранването) окончателно се спряхме на това:

Публикувано изображение

*с допълнителната отстъпката ще дойде на цена малко под 950лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първоначалната идея беше AMD базирана конфигурация, но след няколко дни на размисъл а и с оглед на това че AMD не са това което бяха (имаше един период от време, преди няколко години когато AMD наистина бяха пред Intel, но то отдавна мина) се отказах от идеята. Бюджета дори ще стигне за 8350, но така взимам един по-горещ и по лаком за 'W' процесор с малко по-добра производителност при multi-threaded applications, по-лесен за манипулация и overclock - което лично мен не ме блазни толкова.

След дълго чудене: 'дали да е това дъно или онова?', 'тази кутия с това захранване или другата?' след съветите johny01 и

забележката cool_cool (въпреки че не я взех в предвид, надявам се PC то да не гръмне или най-малкото - захранването) окончателно се спряхме на това:

Публикувано изображение

*с допълнителната отстъпката ще дойде на цена малко под 950лв

Добре е,може и 8 гъби рам да вмъкнеш с fx 8320,но той по-голямо tpd.. Според мен нищо няма да гърми,защото под напрежение машината ще е 270-280w..

Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.