Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем:Лаптоп Acer Aspire 7741 с инсталиран Win 7 не е включван 15 дни днес го включих светнаха индикациите появява се лилав екран и толкова до там, не зарежда ОС.Хард-а си мига но нищо не се случва.Моля, за съвет какво да опитам.Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS може ли да се влезе ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем:Лаптоп Acer Aspire 7741 с инсталиран Win 7 не е включван 15 дни днес го включих светнаха индикациите появява се лилав екран и толкова до там, не зарежда ОС.Хард-а си мига но нищо не се случва.Моля, за съвет какво да опитам.Благодаря предварително!

Как така лилав екран?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екрана по принцип си е такъв лилав при стартиране докато се появи синия на Windows. Опитах да вляза в Bios без успех.

В BIOS може ли да се влезе ?

Опитах да вляза с някой от клавишите но не се получава :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да отговорите на въпроса на Емо Костов!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

екрана може да се определи и като тъмво син винаги си е стартирал така преди да започне да зарежда windows

post-346377-0-11603000-1391065816_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, качих снимка на екрана може ли някой да ми помогне как да вляза в Bios , да преинсталирам Win7?Опитах с del F2, F10 cntr.+alt.+del но не мога да вляза в bios.Моля, някой вещ да помогне.Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е в гаранция, най-добре го носи в магазина.

Ако не е в гаранция - в най-доверения сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Линукс.

На какво да пробва Линукс ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом при включване не показва дори и логото на дъното и DOS да сложи все тая . Проблема е хардуерен и е за сервиз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено май проблема отива в матрицата на дисплея или видеокартата. Ако при включване на лаптопа екрана е винаги така празен, проблема е хардуерен и съответно трябва да се носи на сервиз.

п.п. Ако имаш възможност включи с кабел втори монитор, да се види дали ще покаже там изображение. Ако го покаже, проблема може да се каже, че е в монитора, но ако на няма никакво изображение - то може да е проблема във видеокартата. При всяко положение е за сервиз!

Редактирано от еди (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам ама моя лаптоп ако стои 1-2 седмици без зареждане, батерията пада и не се включва докато не мушна зарядното. Та не разбрах само от цялата работа дали лаптопа е зареден ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го само на зарядно с изкарана батерия, после само на батерия, постоянно включен на зарядното изчаках да не би да е паднала батерията но не знам.Може ли причината да е там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го само на зарядно с изкарана батерия, после само на батерия, постоянно включен на зарядното изчаках да не би да е паднала батерията но не знам.Може ли причината да е там?

Напълно е възможно да е останал съвсем без заряд. Изчакай малко време да мине, и провери дали ще бутне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно да е останал съвсем без заряд. Изчакай малко време да мине, и провери дали ще бутне.

Да го оставя да се зарежда ли не разбрах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го оставя да се зарежда ли не разбрах?

Да, за известно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за известно време.

Ок, ще го оставя до довечера дано трегне , че ме боли косата вече от тия лаптопи :(
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из някой мнения в чужди форуми - някаква странна магия, но може да се пробва - махате батерията, изключвате го от захранване, завъртате лаптопа наобратно /това ми е най-необяснимо/ и задържате бутона за пускане за 30 секунди. После си го обръщате обратно и пробвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из някой мнения в чужди форуми - някаква странна магия, но може да се пробва - махате батерията, изключвате го от захранване, завъртате лаптопа наобратно /това ми е най-необяснимо/ и задържате бутона за пускане за 30 секунди. После си го обръщате обратно и пробвате.

Да четох и за този номер, при много е подействал (незнайно защо).Прочвах го вчера два пъти, но пак греда :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да четох и за този номер, при много е подействал (незнайно защо).Прочвах го вчера два пъти, но пак греда :(

Здравейти отново, моля ви спешно зо помощ мъча се да бутна уина но стигам до надписа по-долу значи ли че не разпознава харда или просто е цаминал твърдия диск?

post-346377-0-59500800-1391627354_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS задай SATA контролера да е в режим IDE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS задай SATA контролера да е в режим IDE.

много благодаря за бързия съвет.На финала на инсталацията съм :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този съвет е малко мечешка услуга. Това не е начин. Защо да се ползва IDE, когато може SATA? Просто ти трябва Win с вградени драйвъри за SATA контролери. Пиши ми на лично, ще ти дам такъв, който лично съм слипстриймнал и ще ти намери диска в AHCI режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.