Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Link: Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 7хх

Препоръчан отговор

В някой от бетите има проблеми с товаренето(и не само). И то големи. Забелязвам, че нещо не могат да се справят с новата версия и постоянно нещо променят, добавят, махат, но все още не могат да я докарат до напълно работещ вариант. Все пак това са си бети. Така че умната с тях.

Кажи ми точно кои бети си тествал, които ти товарят компютъра ? И по какъв начин го правят ? Може би когато тръгне автоматично, незабелязващо се лесно пълно скениране на компютъра, поради не донастройка на програмата, и ситгаш то тези заключения ?

Подобни общи приказки съм ги чувал. А за това, че често излизат нови версии е в резултат на постоянната работа на екипа им. Във форума се постват веднага след релийзите бъгове/проблеми и в следващата версия се отсраняват, което също една от причините за честите нови бета-версии. Изобщо не означава, че е несигурна работа да си защитен от тяхна бета.

Когато заявяваш нещо, трябва да го аргументираш за да се убедят четящите хората, че не говориш измислици, или думите са ти плод на пристрастия към други програми.

Редактирано от PcMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 212
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

В някой от бетите има проблеми с товаренето(и не само). И то големи. Забелязвам, че нещо не могат да се справят с новата версия и постоянно нещо променят, добавят, махат, но все още не могат да я докарат до напълно работещ вариант. Все пак това са си бети. Така че умната с тях.

Какво разбираш под товарене, кажи за колко RAM става въпрос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kaspersky.gif

Kaspersky Internet Security 6.0.1.402 MP1 TR

ОФициална страница: http://www.kaspersky.com

Download: Kaspersky Internet Security 6.0.1.402 MP1 TR | BG mirror (17,0mb)

Лиценз: Shareware

Официален Betacode:

• KIS (28.1.2007)
    T1JVS-NNMBD-K1QTN-SUBP8

Важно: Преди време бе "пропуснато" качването на тази версия в на Kaspersky сървърите, поради "избирането" и за TR = Technical Release = технически релийз (последния за момента), последвано от по-задълбочени тестове и стабилизиране на версията. Вече е достъпна за сваляне и безплатно използване. За момента kaspersky не са предоставили KAV 6.0.1.402 MP1 TR за свободно сваляне от сървъра им, а единсвено KIS 6.0.1.402 MP1 TR, към която съм дал и линкове.

Това е най-стабилната версия, на нейна основа ще са всички официални(комерсиални) продукти - KIS/KAV MP1, KAV Wks/KIS Wks MP1, KAV Fs/KIS Fs MP1. Като MP1, и в частност MP1 TR е значително по-добра от 6.0.0.303 в различни насоки - защити, стабилност, нови интегрирани системи, остранени бъгове и др.

Както и в по-горен пост споменах, MP1 = maintainance pack 1, е пакет с надстройки на 6та версия на защитните програми, предлагани от Kaspersky Labs. МP1 е подобие на Service Pack при Windows - надстройка, добавяща нови възможности, премахваща бъгове, оптимизираща цялстоната работа на защитните модули и т.н. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kaspersky.gif

Kaspersky Anti-Virus & Internet Security beta 6.0.1.409 temp

Промени в Build [409]:

• The main fixes are:
    1) 1-5 secs freezes during applications startup,
    2) no self-defence ballons,
    3) a big memory leak in Mail Dispatcher.

Download: Kaspersky Anti-Virus beta 6.0.1.409 temp | BG Mirror (16,0mb)

Download: Kaspersky Internet Security beta 6.0.1.409 temp | BG Mirror (17,0mb)

Последна стабилна, не бета версия:

Download: Kaspersky Internet Security 6.0.1.402 MP1 TR | BG Mirror (17,0mb)

Официални Betacodes:

• KAV (21.1.2007)
    FHJ4S-R1XEX-5BW3T-JYEKB

KIS (21.1.2007)
    T1JVS-NNMBD-K1QTN-SUBP8

П.П. 409 temp е доста "загадачна" бета версия, за сега няма обяснение за това temp в края на версията.

Все пак препоръчвам 6.0.1.402 MP1 TR, която използвам, и действително е осезаема разликата м/у нея и останалите бети. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го и виновника за програмата

E.Kaspersky1.GIF

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaspersky Internet Security 6.0.1.402 all Windows and Server2K3 version за тази версия бихте ли ми казали дали е БЕТА или ФИНАЛ? Доста неща изрових и нищо не открих..... sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната версия от бетите е това

Kaspersky Lab Products Build 6.0.1.409 temp Beta

А последната версия стейбъл е Kaspersky 6.0.0.303. е

има и Kaspersky 6.0.1.403 RC1

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Последната версия от бетите е това

Kaspersky Lab Products Build 6.0.1.409 temp Beta

А последната версия стейбъл е Kaspersky 6.0.0.303. е

има и Kaspersky 6.0.1.403 RC1

Последната стабилна версия е 6.0.1.402 TR, която не тръгва с бета кодове, защото на нейна основа ще са всички MP1 версии нa всички 6-ци. Чак след промяна в регистрите и става възможно използването с бета-кодове, което съм описал преди няколко поста.

hrisipisi 6.0.1.402 не е бета, не знам за кой път го повтарям в тази тема.

Пълното наименование на версията е Kaspersky Internet Security 6.0.1.402 MP1 TR ( KIS 6.0.1.402 MP1 TR, или просто KIS 6.0.1.402 TR, за една и съща версия става дума), за която съм дал линкове в преден пост.

TR - technical Release -казано иначе: Това ще е основата на официалната/комерсиална версия.

MP1 - Maintaince Pack 1 - Нова версия на 6-ците, в която са добавени нови защитни системи, отсранени са бъгове, подобрена е общата работа и т.н. Подобие на SP1,2,.. при Windows.

Дадена TR версия като тази се избира из между бета-версиите, като тя е най-стабилна и безпроблемна. След което се "достабилизира", тества(на по-професионално ниво, по-детайлно) и т.н.. И накрая се пуска в продажба като комерсиална MP1 версия. Разбира се не е 100% сигурно, че точно 402 TR ще е продукта за продажба, но е сигурно, че щом тя е TR, не е бета(поне не като останалите бети) и е стабилна.

Част от новите неща/защити/промени в MP1:

Fixed Application Integrity Control (which causes sometimes high CPU usage)

SSL Scanning for both emails and traffic (certificate substitution)

Keylogger Detection

Task Manager protection (from DLL injections)

Compatibility Mode (for programs who conflict with KAV self-defense)

File Antivirus scanning modes (smart, on access, on execution)

Update Distribution (separates signatures as need for retrieval by othe rmachines)

както и голям брой бъгове от предни версии

androns Цял екип, и при това голям се занимава с разработките, за добре свършена работа е нужна както добрата работа на целия екип, така и на всеки по отделно в него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kaspersky.gif

Kaspersky Anti-Virus & Internet Security beta 6.0.1.410 pre MP1

Промени в Build [410]:

• -Crashes while working Internet Explorer
    -AntiSpy: false alarms... Blocks file downloads...
    -Warning when option "Self-Defense Compatibility Mode" is enabled
    -Impossible to delete the contents of quarantine and backup, which was imported from build 303
    -Crash in SoftIce when trying to restart the system
    -Error in dialog localization for "Compatibility Mode"

Download: Kaspersky Anti-Virus beta 6.0.1.410 pre MP1 | BG Mirror (16,0mb)

Download: Kaspersky Internet Security beta 6.0.1.410 pre MP1 | BG Mirror (17,0mb)

Последна не бета версия:

Официални кодове:

• KAV (21.1.2007)
    FHJ4S-R1XEX-5BW3T-JYEKB

KIS (21.1.2007)
    T1JVS-NNMBD-K1QTN-SUBP8

Edit: Имаше 2 неточни линка, оправени са. Извинявам се за не събуждането ми cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При някой друг да го има проблема с товаренето на процесора 4-5% от 6.0.1.402 в idle режим ? Няма такова когато ползвам 6.0.0.303.

Влез в настройките, отиди на Proactive defense и махни отметката на Enable Aplication Activity Analizer.

И понеже версия 402 е Technical Release ето и българския за него тук! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Влез в настройките, отиди на Proactive defense и махни отметката на Enable Aplication Activity Analizer.

И понеже версия 402 е Technical Release ето и българския за него тук! cool.gif

Мина ме.. Аз бях предложил и на Dumper да направи превод на този страхотен TR.

plam Специално при тази версия не съм чувал за такъв проблем, ако предложението на tigertron не помогне си пусни full scan на системата. Понякога kaspersky сканира много файлове на едно, които са отворени от системата и т.н. С full-scan kaspersky ще направи i-swift база за всички текущи файлове на системата ти и товаренето като цяло ще намалее доста, както и времето за скениране след 1-вия full-scan :P

П.П. провери и settings->service->update->rescan quarantine, ако е с отметка е възможно това да товари леко компютъра на моменти. Не е опасно да махнеш отметката ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При някой друг да го има проблема с товаренето на процесора 4-5% от 6.0.1.402 в idle режим ? Няма такова когато ползвам 6.0.0.303.

Мина ме.. Аз бях предложил и на Dumper да направи превод на този страхотен TR.

plam Специално при тази версия не съм чувал за такъв проблем, ако предложението на tigertron не помогне си пусни full scan на системата. Понякога kaspersky сканира много файлове на едно, които са отворени от системата и т.н. С full-scan kaspersky ще направи i-swift база за всички текущи файлове на системата ти и товаренето като цяло ще намалее доста, както и времето за скениране след 1-вия full-scan :P

Не си питал бе, аз имам български за ВСИЧКИ версии на Касперски cool.gif Ама чакам да излезне официално и ще ги пусна и тях! :wors:

А само да кажа, че версия 6.0.1.410 се държи по-добре от 402 ;) И със следващите май ще е така ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не си питал бе, аз имам български за ВСИЧКИ версии на Касперски cool.gif Ама чакам да излезне официално и ще ги пусна и тях! :wors:

А само да кажа, че версия 6.0.1.410 се държи по-добре от 402 ;) И със следващите май ще е така :P

Радвам се ;)

Обаче за 410 не съм особено съгласен.. В форума на Kaspersky в няколко теми пишат, че има не малки проблеми с 410, като от Kaspersky казват, че има поправки в 411 за по-големите бъгове.

Каквото и да си говорим поне в момента тази TR си е най-сигурния избор от последните версии, най-малкото защото е тествана от професионалисти(а не основно от тестърите във форума, както се практикува по принцип с бети-те) по-обстойно през цялото време, когато бе пропусната цифрата 402 из между бетите още преди време.

Разбира се всеки има различни наблюдения в/у работата на неговия си компютър ;) Т.е. щом при теб 410 се държи по-добре, значи е така cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kaspersky.gif

Kaspersky Anti-Virus & Internet Security beta 6.0.1.411 pre MP1

Промени в Build [411]:тук

Download: Kaspersky Anti-Virus beta 6.0.1.411 pre MP1 | BG Mirror(16,0mb)

Download: Kaspersky Internet Security beta 6.0.1.411 pre MP1 | BG Mirror (17,0mb)

Български превод: KAV/KIS beta 6.0.1.411 pre MP1 (by tigertron)

Последна не бета версия:

Български превод: KIS 6.0.1.402 MP1 TR (by tigertron)

Официални кодове:

• KAV (21.1.2007)
    FHJ4S-R1XEX-5BW3T-JYEKB

KIS (21.1.2007)
    T1JVS-NNMBD-K1QTN-SUBP8

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Радвам се ;)

Обаче за 410 не съм особено съгласен.. В форума на Kaspersky в няколко теми пишат, че има не малки проблеми с 410, като от Kaspersky казват, че има поправки в 411 за по-големите бъгове.

Каквото и да си говорим поне в момента тази TR си е най-сигурния избор от последните версии, най-малкото защото е тествана от професионалисти(а не основно от тестърите във форума, както се практикува по принцип с бети-те) по-обстойно през цялото време, когато бе пропусната цифрата 402 из между бетите още преди време.

Разбира се всеки има различни наблюдения в/у работата на неговия си компютър ;) Т.е. щом при теб 410 се държи по-добре, значи е така cool.gif

;) Щом казваш, че 402 е по-добър от 410 или 411 - така да е! Само ще кажа, че при 402 има едно забавяне на работата на програмите, което отсъства при 41Х :baby: Също така са фиксирани доста бъгове, които ги има в 402.

kaspersky.gif

Kaspersky Anti-Virus & Internet Security beta 6.0.1.411 pre MP1

Промени в Build [411]:тук

Download: Kaspersky Anti-Virus beta 6.0.1.411 pre MP1 (16,0mb)

Download: Kaspersky Internet Security beta 6.0.1.411 pre MP1(17,0mb)

Последна не бета версия:

Официални кодове:

• KAV (21.1.2007)
    FHJ4S-R1XEX-5BW3T-JYEKB

KIS (21.1.2007)
    T1JVS-NNMBD-K1QTN-SUBP8

Български за КАВ/КИС 6.0.1.411 има тук, а за КИС 6.0.1.402 - тук! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tigertron Всеки си има мнение и свобода да избира с коя версия да работи. Така че всичко е идеално.. cool.gif

П.П Last post nicely edited :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
tigertron Всеки си има мнение и свобода да избира с коя версия да работи. Така че всичко е идеално.. cool.gif

Абсолютно си прав! Всеки може да ползва каквото иска и която версия иска. А аз имам български за ВСЯКА ВЕРСИЯ, така че ако някой иска БГ за дадена версия - да пише! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kaspersky.gif

Kaspersky Anti-Virus & Internet Security 6.0.1.411 pre MP1 rebuild

Download: Kaspersky Anti-Virus 6.0.1.411 pre MP1 rebuild | BG Mirror (16,2mb)

Български пакет: Kaspersky Anti-Virus 6.0.1.411 pre MP1 rebuild (by tigertron) | Инструкции

Download: Kaspersky Internet Security 6.0.1.411 pre MP1 rebuild | BG Mirror (16,9mb)

Български пакет: Kaspersky Internet Security 6.0.1.411 pre MP1 rebuild (by tigertron) | Инструкции

Официални кодове:

• KAV (21.1.2007)
    FHJ4S-R1XEX-5BW3T-JYEKB

KIS (21.1.2007)
    T1JVS-NNMBD-K1QTN-SUBP8

снимка

Инструкции за регистрация на програмата с бета кодове след инсталация.

Ето и нещо все още неофициално от форума на Kaspersky Labs:

grnic - KAV 2006 project manager:

Эта сборка на 95% - MP1 KIS/KAV. Она передана на тестирование всем заинтересованным лицам и 10.11.2006 станет MP1, если не будет найдено критических проблем.

Отличается она от вчерашней откатом изменения в анализаторе http, которое не помогло потоковому видео, но, возможно, отрицательно сказалось на общей производительности системы.

Кроме того, поправлена критическая ошибка под Windows NT4. GRNIC

ENG Превод:

"This assembling to 95% - MP1 KIS/KAV. It is transmitted to the testing all interested persons and 10.11.2006 will become MP1, if not it is found critical problems. It is differed from yesterday's in terms of the recoil of change in analyzer http, which did not help flow video, but, possibly, negatively it affected the general productivity of system. Furthermore, is repaired critical error under Windows nt4. GRNIC"

По последна информация предполагаемата дата за официално представяне/пускане на крайната MP1, базирана на build 411 ще е в Понеделник - 13.11.2006г.

Edit: 6.0.1.411 pre MP1 rebuild и 6.0.1.411 MP1 са абсолютно една и съща версия, като единсвено бе променено името на папката в сървъра с MP1 накрая(което е отразено и в горните линкове), a не инсталационните файлове в нея.

"Забавянето" на крайната MP1 би трябвало да приключи до някой ден, пускайки я в на Kaspersky сървъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ,ама има бъг при мен-не се изключва защитата в реално време по никакъв начин, отгоре на всичко 2 часа стоях без нет,докато разбрах,че има проблем в конкретния билд.Дано го оправят

файнъл релийза,че ......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хубаво ,ама има бъг при мен-не се изключва защитата в реално време по никакъв начин, отгоре на всичко 2 часа стоях без нет,докато разбрах,че има проблем в конкретния билд.Дано го оправят

файнъл релийза,че ......

Аз съм с тази версия и не съм забелязъл казаните от теб проблеми! Как така не може да се изключи самозащитата? Как да нямаш нет? Дай повече информация!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване