Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем със видео картата която е тази http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=643&pid=341&psn=&lid=1&leg=0 и не знам защо но грее доста според мен във Idle температурата е нормална 34-40 градуса но когато почна да играя на Battlefield 4 онлайн на High настройки и дига температурата досега е стигала макс 85 градуса което мисля че е доста така че ако ми помогнете ще ви бъда благодарен.Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо и няма на картата,  а какво мислиш ти  и кое е нормално е съвсем друг въпрос.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо и няма на картата.  А какво мислиш ти  и кое е нормално е съвсем друг въпрос.

Ами мисля че не е нормално защото преди на надвишаваше 70 градуса стоеше на 65 средно а сега 85 как мога да реагирам :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако картата грее вероятно вентилатора и е задръстен или не работи. Трябва да се провери. Не е нормално да държи карта с активно охлаждане 85 градуса. Ако не може да се справиш носиш компютъра на сервиз. По-добре да дадеш 20 лева за профилактика отколкото пари за нова карта, а може да стане и по сериозен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми тази игра има много ефекти и  e доста тежка играта няма как да не ти държи големи темперетури пък и е 1 gb за най сигурно да се провери картата за прах   :)

Редактирано от TheWalking (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо кой ти каза ,че не е нормално ?  Ми та мойта от завода си държи 60 градуса  а при игра не съм я и заглеждал до колко стига .  Шеста година вече кара  ни е смазвана ни е  ртазглабяна,само чат пат чистя  пепеляка от  вентилатора и ребрата на охлаждането.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако картата грее вероятно вентилатора и е задръстен или не работи. Трябва да се провери. Не е нормално да държи карта с активно охлаждане 85 градуса. Ако не може да се справиш носиш компютъра на сервиз. По-добре да дадеш 20 лева за профилактика отколкото пари за нова карта, а може да стане и по сериозен проблем.

Вентилатора работи и не е задръстен също така онзи ден я разглобих да я почистя малко и дори термо пастата не беше засъхнала и беше покрила целия процесор на видео картата.  Но по някои път когато пускам компютъра видео картата бръмчи малко и после се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооооо значи си се правил на майстор :)  Ето от къде са се дигнали температурите.  Сега си представи ,че не си я събрал  както трябва и  от там са ти скочили и температурите. Твойта карта  харчи повече ток и от мойта  та  е нормално да държи 75-85 градуса при натоварване според  играта и температурите в стаята и  въздушния поток в кутията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да играеш BF4 на по- ниски настройки и виж дали пак прегрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора работи и не е задръстен също така онзи ден я разглобих да я почистя малко и дори термо пастата не беше засъхнала и беше покрила целия процесор на видео картата.  Но по някои път когато пускам компютъра видео картата бръмчи малко и после се оправя.

Това означава, че вентилатора не работи добре. Вероятно ще трябва да се смени. Може и термопастата да е за смяна, но тази температура не е нормална за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да бръмчи. Вероятно перката е за смяна. Много бързо се скапват тези вентилаторчета на видеокартите. Буквално за няколко месеца и повечето почват да тракат. Смазката оправя нещата за няколко седмици най-много, докато намериш нов вентилатор(същия).

Моята видеокарта е доста старичка и съм сложил 80mm. вентилатор закрепен за радиатора с тел. От години съм така и нямам оплаквания, но не те съветвам да го правиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооооо значи си се правил на майстор :)  Ето от къде са се дигнали температурите.  Сега си представи ,че не си я събрал  както трябва и  от там са ти скочили и температурите. Твойта карта  харчи повече ток и от мойта  та  е нормално да държи 75-85 градуса при натоварване според  играта и температурите в стаята и  въздушния поток в кутията.

Първо не съм се правил на майстор  и второ защо да не съм я събрал както трябва като махнах само пластмасата и радиатора от платката за да я почистя :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ако термопастата не се е разнесла като хората при сглабянето? Не си я сменил, щото ставала. Като махаш радиатора, термопастата е хубаво да се нанесе наново, за да няма проблеми...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че се разнесла както трябва.Публикувам снимка за да се уверите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си махал радиатора, е трябвало да изчистиш старата паста и да нанесеш нова. Айде сега до магазина за паста, разглобяваш, чистиш хубаво старата и слагаш нова.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си махал радиатора, е трябвало да изчистиш старата паста и да нанесеш нова. Айде сега до магазина за паста, разглобяваш, чистиш хубаво старата и слагаш нова.

Аз съм сменял пастата.Сетих от къде може да ми е проблема когато я разглабях винчетата  които крепяха радиатора за видео картата не бяха завинтени до края за това след като тръгнах да я сглабям не ги завъртях напълно да не би да трябва да се стегнат до края :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контактната повърхност на радиатора трябва да прилепне добре за графичния чип. Тъй като няма как да се осъществи идеален контакт между двете повърхности, пастата служи за компенсиране на остатъчното пространство, като в същото време има и термопроводими свойства. Така че, да, най-вероятно контакта между двете повърхности не е добър и топлината просто не се отвежда оптимално, следствие на интервенциите ти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контактната повърхност на радиатора трябва да прилепне добре за графичния чип. Тъй като няма как да се осъществи идеален контакт между двете повърхности, пастата служи за компенсиране на остатъчното пространство, като в същото време има и термопроводими свойства. Така че, да, най-вероятно контакта между двете повърхности не е добър и топлината просто не се отвежда оптимално, следствие на интервенциите ти.

Мерси за отговора ей сега ще я затегна хубаво и ще видя резултатите.Случи се нещо много странно реших да направя една игра на бф4 и този път видеото не мина 76 градуса а преди това стигаше до 86 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затегнах видео картата както трябва и сега не надвишава 70 градуса стигна макс 68 градуса.Мерси на всички за отговорите :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново не знам дали някой следи темата но не исках да пускам нова.Понеже вече е време да сменя старата и добра HD5770 със нещо по-ново.Почвам да събирам пари за нова видео карта и искам да ми предложите нещо до 400ЛВ макс нито лев повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 390.00 лв. с ДДС

п.п. С AlkatrazBG сме постнали заедно!
Редактирано от Костадин_91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За друга пари няма.

Забравих да спомена че кутията ми е прекалено малка може би максималния размер на видеото може да е около 260мм аз си мислех за тази http://www.emag.bg/video-karta-asus-amd-radeon-r9-270x-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-r9270x-dc2t-2gd5/pd/DM87JBBBM/

За друга пари няма

Ами захранването ми ще издържи ли тези видео карти които ми предлагате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Консумацията на видеото е до към 150W под товар http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-280x-r9-270x-r7-260x,3635-18.html

Захранването трябва да е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Консумацията на видеото е до към 150W под товар http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-280x-r9-270x-r7-260x,3635-18.html

Захранването трябва да е достатъчно.

Мерси за отговора.Можели да попитам за какво е Dual bios на тази видео карта http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7327&search=r9+270 не че мисля да взимам нея просто ми е чудно. Иначе ще взема или тази  http://www.emag.bg/v...5/pd/DM87JBBBM/ или тази http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-DUAL-X-R9-270X-2GB-GDDR5-OC-WITH-BOOST но не се знае след колко време  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.