Премини към съдържанието
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Здравейте момчета
      днеска си търсех програми за видеообработка и като най-големия тъпак, знаейки, че нещо не е ОК, изтеглих windows movie maker от някакъв си сайт. 
      Та след като дадох open антивирусната ми програма - kaspersky с платен лиценз, изпищя и блокира отварянето и тн. 
      Има ли от какво да се притеснявам, въпреки, че антивирусната е блокирала "това", или трябва да взема някакви други мерки? 
      Поствам снимка, за да видите...

• от soulflykc
      Здравейте, имам проблем с компютър който ми се явява офисен. Най-често се проявява след обяд след 15ч.  Хард диска не спира да върти и е почти невъзможно да се работи нормално. Имаме си системен админ който не успя да установи от какво се случва и преинсталира уиндоуса който беше Win 7 64 bit professional с win 8.1 64 бит. Това нямаше голям успех тъй като проблема си остава.
      ъпдейтите на уиндоуса са спряни. като пусна таск мениджъра единствено което ми показва че ползва харддиска е MS windows search indexer, system, service host : local /имам предвид над 2 МБ/с /

имам едно приложение /Activity Indicator/ което ми показва най често това съобщение:

Change: C:\Users\user\AppData\Local\Microsoft\Internet Explorer\DOMStore\I70M2HNG\ls.hit.gemius[1].xml

Проблема не се случва всеки ден и не съм намерил логика кога се появява, също така изобщо не ползвам IE.

Ако някой има някаква идея какво да търся или къде да гледам моля да я сподели. Също така каква информация бих могъл да предоставя за анализ. Логове и т.н.

благодаря.
    • от Efower
      Здравейте, системата е windows xp sp3. Антивирусната програма беше AVG. Имаше повредени .exe файлове. Разкачих харда. Сканирах го с Avast. Бяха открити Xpirat и Expiro вируси, както и доста babylon, ask, mywebsearch елементи. След премахването на всички, avast-a казва: "ROOTKIT FOUND", SVC: COMSysApp> C:windowssystem32dllhost.exe rootkit name: Win32-Evo-gen[susp] При изтриване и сканиране след рестарт не се изчиства.

Опитах стъпките от тази тема: http://www.kaldata.com/forums/topic/227461-%D1%88%D0%BF%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80-%D0%B2-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0/, но не се оправиха нещата. Avast-a продължава да намира rootkit.

Windows-a e легален XP Home, но не ми е опция да го преинсталирам засега.

Предварително благодаря за помощта. 
      FRST.txt
      Addition.txt
    • от BOBID
      Здравейте! Преди няколко дни хванах някакъв adware. На голяма част от сайтовете, които посещавам започна да ми се появява квадратно прозорче в долния ляв ъгъл на монитора, като при всяко зареждане е някаква различна "реклама".  
      Инсталирах си Adblock Plus и той ги блокира, но повечето сайтове започнаха да забиват. Пробвах с AdwCleaner и десетки анти-вирусни, но никоя не открива проблем В add-ons няма нищо, нито в uninstal or change program, нито пък в processes на Windows task manager. Около 5-6 пъти от неделя насам се случи да ми се появи син екран и компютъра ми се рестартира сам. След рестартирането ми се появява прозорец с надпис: "Windows has recovered from an unexpected shutdown". Не знам дали това има връзка с adware-а. Как мога да разкарам този adware (мисля, че се казва AdChoises)? Моля за помощ!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.