Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, как да изградя такава мрежа в къщи? Ползвам Windows 7. Искам да свържа в мрежа настолен компютър, който се свързва с рутер посредством кабел с лаптоп, телефон и таблет, койито се свързват с рутера през Wi-Fi?

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС са стационарния компютър, лаптопа, телефона и таблета. Има вероятност да не може да ги свържеш всичките в мрежа. Зависи всяко едно устройство с каква ОС е и какви възможности има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС са стационарния компютър, лаптопа, телефона и таблета. Има вероятност да не може да ги свържеш всичките в мрежа. Зависи всяко едно устройство с каква ОС е и какви възможности има.

Таблетът е с Андроид Кит Кат, а телефона е с Андроид Джили Бийн! Лаптопа и настолната машина са с Windows 7 Ultimate 64x.

Гугъла да не стана платен? 

Ами не, ама и форумите са затова, нали се сещаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблетът е с Андроид Кит Кат, а телефона е с Андроид Джили Бийн! Лаптопа и настолната машина са с Windows 7 Ultimate 64x.

Ами не, ама и форумите са затова, нали се сещаш?

За двата компютъра да се видят в мрежа няма да е проблем, но за телефона и таблета не знам дали ще може. Ето линк, който може да ти е от ползва. 

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега извинявай, ама не си съвсем прав, няма такъв вариант да не може да се свържат. От разпространените и познати ни операционни системи, Windows, Linux, Android, Mac OS, всички те могат да се свържат в една локална мрежа и да използват споделени ресурси, като file share, принт и т.н.

Към автора, кажи до къде си го докарал и какво те затруднява, за да помагаме. Ако става дума обаче за цялостно базово решение и си нямаш и малка идея как да се получат нещата, може би няма да стане, прекалено е дълго за обяснение и си има особености ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега извинявай, ама не си съвсем прав, няма такъв вариант да не може да се свържат. От разпространените и познати ни операционни системи, Windows, Linux, Android, Mac OS, всички те могат да се свържат в една локална мрежа и да използват споделени ресурси, като file share, принт и т.н.

Към автора, кажи до къде си го докарал и какво те затруднява, за да помагаме. Ако става дума обаче за цялостно базово решение и си нямаш и малка идея как да се получат нещата, може би няма да стане, прекалено е дълго за обяснение и си има особености ;)

Да прав си. Видях че има възможност. После съм дал линк. Просто не ми е попадала възможност да правя такава свързаност. Поста ми е неверен по-горе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да стане, Ви е нужно да настроите домашната мрежата Windows 7. След, което изключвате използването на парола в д. мрежа.

Споделяте папка/директория, която искате да се вижда от всички устройства в домашната мрежа.

На устройствата с андроид инсталирате ES File Explorer File Manager или друг файлове мениджър. Виждате компютрите в мрежата в графата LAN на програмата

(като сканирате преди това).

За две устройства, които са на андроид и да се виждат по-между си, би трябвало да е аналогично.

Но, досега не съм тествал със споделяне на андроид устройство с друго такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пуснал съм HomeGroup споделил съм папки, махнал съм паролите, но не мога да видя от единия пц споделените папки на другия и обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пуснал съм HomeGroup споделил съм папки, махнал съм паролите, но не мога да видя от единия пц споделените папки на другия и обратно.

Ок, ще ти дам основни насоки по тях търсиш в гугъл или ако имаш въпроси питаш тук в темата. Настроиш ли си ги нещата веднъж, забравяш и няма да има ядове. 

1. Махни го това HomeGroup, пълна тъпотия за мен, но както и да е. Няма да влизам в подробности.

2. Влизаш в рутера и резервираш локални ип адреси за машините. Съответно за стаца ползваш мак на лан картата, а за лаптопа wi-fi картата. Това трябва, за да се достъпват от андроидите, но без подробности защо..

3. На Win машините, спри просто споделяне на файлове ето как става

4. И на двете машини направи активните мрежи да са домашни т.е. home network, по този начин автоматично се включва функцията споделяна и откриване на мрежи и принтери.

5. За да споделиш папка, десен бутон в/у нея, advanced sharing и даваш права на потребителя. Няма да те занимавам с потребители и права, че ще стане сложно, но everyone, ще ти свърши работа: Нагледно видео - Искам да те предупредя! Сигурността при този метод е базова и като второ изтрита папка или файл през мрежата, няма връщане! Не отиват в кофата.

6. За андроидите ползвай ES File Explorer File Manager, някои по-горе е дал линк към приложението в гугъл магазина, добро е за целта и безплатно.

Достъпването на устройствата ще сатава по техен локален ип и това най вече от андроидите. За това по-горе ти казах да резервираш адреси в рутера, за да не се сменят и да пренастройваш. Ако има въпроси питай.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, ще ти дам основни насоки по тях търсиш в гугъл или ако имаш въпроси питаш тук в темата. Настроиш ли си ги нещата веднъж, забравяш и няма да има ядове. 

1. Махни го това HomeGroup, пълна тъпотия за мен, но както и да е. Няма да влизам в подробности.

2. Влизаш в рутера и резервираш локални ип адреси за машините. Съответно за стаца ползваш мак на лан картата, а за лаптопа wi-fi картата. Това трябва, за да се достъпват от андроидите, но без подробности защо..

3. На Win машините, спри просто споделяне на файлове ето как става

4. И на двете машини направи активните мрежи да са домашни т.е. home network, по този начин автоматично се включва функцията споделяна и откриване на мрежи и принтери.

5. За да споделиш папка, десен бутон в/у нея, advanced sharing и даваш права на потребителя. Няма да те занимавам с потребители и права, че ще стане сложно, но everyone, ще ти свърши работа: Нагледно видео - Искам да те предупредя! Сигурността при този метод е базова и като второ изтрита папка или файл през мрежата, няма връщане! Не отиват в кофата.

6. За андроидите ползвай ES File Explorer File Manager, някои по-горе е дал линк към приложението в гугъл магазина, добро е за целта и безплатно.

Достъпването на устройствата ще сатава по техен локален ип и това най вече от андроидите. За това по-горе ти казах да резервираш адреси в рутера, за да не се сменят и да пренастройваш. Ако има въпроси питай.

Направих всичко, което ми написа. Запазих адреси в рутера за устройствата , махнах простото споделяне. Споделих произволна папка с пълни права, но нищо не се получава. В мрежата виждам само пц, на което стоя и съответно неговите споделени папки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих всичко, което ми написа. Запазих адреси в рутера за устройствата , махнах простото споделяне. Споделих произволна папка с пълни права, но нищо не се получава. В мрежата виждам само пц, на което стоя и съответно неговите споделени папки

Малко по-подробно ако опишеш, къде е проблема ще можем да ти дадем по-точен съвет. Така както описваш изглежда, че нямаш споделени папки/файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам споделени файлове и папки. Но незнам как да ги отворя от другото устройство. Като отида в компютър->мрежа, виждам папките от този компютър от който съм ги споделил, а не и тия които съм споделил от другия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам споделени файлове и папки. Но незнам как да ги отворя от другото устройство. Като отида в компютър->мрежа, виждам папките от този компютър от който съм ги споделил, а не и тия които съм споделил от другия

Хм, я провери в настройките на адаптерите имаш ли чавки на това:

Публикувано изображение

Без тях дори и да имаш споделяния, няма как да ги достъпиш. Ако са ти активни, ще поумуваме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали по-горе ти писах как да си достъпваш машините:

Отваряш мрежи и в прозореца изписваш адреса на машината примерно 192.168.XXX.XXX

Windows машините, ако не се виждат виж дали си включил netbios over tcp ip. Рестартирай всичко. Ако продължава да не се виждат вероятно стените блокират портове. Пробвай със спрени и ако тръгне ще отвориш необходимите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако не се виждат виж дали си включил netbios over tcp ip.

Точно това щях да предложа като последваща процедура ако са налични чавките на настройките на адаптерите за които писах по-горе, ама ти ме изпревари. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали по-горе ти писах как да си достъпваш машините:  Отваряш мрежи и в прозореца изписваш адреса на машината примерно 192.168.XXX.XXX

И тaкa пробвaх преди дa пишa но не стaнa.

Къде да търся това netbios over tcp ip?

Редактирано от Versace (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тaкa пробвaх преди дa пишa но не стaнa.

Ако няма достъп до машините по ИП всичко останало е безсмислено да правиш. Така, че го зарежи за сега това и кажи какво не става и вади ли някаква грешка? Опиши по-подробно ако искаш помощ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери ли първо това което споменах по-горе ?

Netbios over TCP/IP го търсиш в настройките за TCP IP v4 на адаптера -> Properties -> Advanced.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка

Да, разреших функцията сега, но пак същата работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което говори, че вероятно имаш проблем с правата за достъп до споделените ресурси, а не че не ги достъпваш. Двете неща са различни и се решават по различен начин. Дай да видим настройките на правата в мрежа и локалните на компа също

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което говори, че вероятно имаш проблем с правата за достъп до споделените ресурси, а не че не ги достъпваш. Двете неща са различни и се решават по различен начин. Дай да видим настройките на правата в мрежа и локалните на компа също

По-конкретно ако може?

Когато запазих IP в рутера с MAC адрес на всички необходими устройства, които искам да свързвам, с цел бързо прехвърляне на данни, в протокол 4 на адаптера, както и на андроид устройствата, зададох статични IP адреси. Тези които съм запазил в рутера.

Сега изключих споделянето да е с парола и виждам папките, но до там.

Снимка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-конкретно Гугъл. Още в началото споменах, че можем да дадем основни насоки и да предложим решение по възникнал проблем. Не може обаче във форум да се изгради цялостно споделяне именно поради причината, че възникват много и допълнителни въпроси. Как сега с две думи да ти обясня за правата и да ме разбереш. Ще ти пусна линк намерен с търсачка, което можеш да направиш сам. Въртим се, пусни това, онова и пак не работи. Трябва малко да почетеш основни неща. Задавате въпроси за професионални решения, без да сте прочели и ред и очаквате всичко да се поднесе смляно на тепсия във форма разбираема за всички. По някога няма как да стане. Извинявай за казаното, не е лично към теб нито пък е с лоша мисъл. Ако някой се наеме, нека помага до край :)

п.п. Сега видях и последната снимка, която си пуснал... Е как очакваш windows да има достъп до телефона по този начин. Това нямам как да стане! Телефона се свързва с windows машината.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Товa не е телефонa, просто пaпкaтa е лг, т.е. прогрaми зa тел, които споделям

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.