Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Вчера си инсталирах на лаптопа Убунту като втора операционна система.

Имам проблем с интернета.На Макс телеком съм с флашката.....инсталирах драйверите за Убунту дадени в сайта на макс телеком но до там......Какво да направя за да си пусна интернета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в мрежовите настройки, избираш Mobile Broadband, избираш оператора и след това си въвеждаш PIN кода за връзката.

Ето тук го има обяснено (към края) за Kubuntu, което е аналогично за Ubuntu и всички деривати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в мрежовите настройки, избираш Mobile Broadband, избираш оператора и след това си въвеждаш PIN кода за връзката.

Ето тук го има обяснено (към края) за Kubuntu, което е аналогично за Ubuntu и всички деривати.

Да това го пробвах но ми излиза един списък с нашите 3G оператори но макс телеком 4G го няма в този списък.

Редактирано от Kaloyan Ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това го пробвах но ми излиза един списък с нашите 3G оператори но макс телеком 4G го няма в този списък.

Ами тогава ръчно ще трябва да въвеждаш данните. Това че го няма изброено, не означава че няма да сработи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава ръчно ще трябва да въвеждаш данните. Това че го няма изброено, не означава че няма да сработи.

Добре но как....какво ли не пробвах да въвеждам но не става и не става .....Устройствата на макс телеком нямат пин код....под windows направо си тръгва.

Редактирано от Kaloyan Ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре но как....какво ли не пробвах да въвеждам но не става и не става .....

Няма начин да не става. Попитай доставчика за данните за връзка, за да можеш да  се свържеш.

Едит: Ето тук имаш драйвери.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин да не става. Попитай доставчика за данните за връзка, за да можеш да  се свържеш.

Едит: Ето тук имаш драйвери.

Да точно от там си ги инсталирах но ...нищо не стана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно от там си ги инсталирах но ...нищо не стана

Е как така нищо не стана ? В софтуерния център погледна ли как стоят нещата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как така нищо не стана ? В софтуерния център погледна ли как стоят нещата ?

Ами очаквах да стане както при windows - там при инсталирането на драйверите излиза иконка на работният плот и от там се стартира, а тук не можах да открия такава.Явно трябва някакви настойки да се направят ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами очаквах да стане както при windows - там при инсталирането на драйверите излиза иконка на работният плот и от там се стартира, а тук не можах да открия такава.Явно трябва някакви настойки да се направят ....

Отиди пак в настройките на мрежа и пробвай наново да въведеш данните. Щом има драйвери от производителя, значи има съвместимост с Ubuntu.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди пак в настройките на мрежа и пробвай наново да въведеш данните. Щом има драйвери от производителя, значи има съвместимост с Ubuntu.

Данните които ми иска са име на мрежата с мак адрес....въвеждам ги натискам save и до там.....то нямам никакви данни за въвеждане...не знам какво да въведа.Обадих се на оператора и те се затрудниха и ми казаха че до един час техническият екип ще се свърже с мен и да видиме какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данните които ми иска са име на мрежата с мак адрес....въвеждам ги натискам save и до там.....то нямам никакви данни за въвеждане...не знам какво да въведа.Обадих се на оператора и те се затрудниха и ми казаха че до един час техническият екип ще се свърже с мен и да видиме какво ще стане.

Мак адрес не ти е нужен, тъй като не се конектваш по етернет. В случая предполагам че всичко трябва да е на Auto, т.е. адресите да се взимат автоматично. Най-добре изчакай технически екип да отговори, че не знам конкретно как стои въпроса с тези 4G бисквитки ли как им казват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мак адрес не ти е нужен, тъй като не се конектваш по етернет. В случая предполагам че всичко трябва да е на Auto, т.е. адресите да се взимат автоматично. Най-добре изчакай технически екип да отговори, че не знам конкретно как стои въпроса с тези 4G бисквитки ли как им казват.

Моето е тип флашка.Бисквитка ако беше нямаше да имам този проблем защото тя си е рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето е тип флашка.Бисквитка ако беше нямаше да имам този проблем защото тя си е рутер.

Ами не знам честно казано какви са тези флашки при въпросния оператор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш и sakis3g

sudo apt-get updatesudo apt-get install usb-modeswitchsudo apt-get install pppwget http://mrejata.us/downloads/sakis3g.tar.gzsudo mkdir /usr/bin/modem3gsudo chmod 777 /usr/bin/modem3gsudo cp sakis3g.tar.gz /usr/bin/modem3gcd /usr/bin/modem3gsudo tar -zxvf sakis3g.tar.gzsudo chmod +x sakis3g/usr/bin/modem3g/sakis3g --interactive

Даваш

Connect with 3G

USB device

И трябва да се появи твоето устройство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.