Премини към съдържанието
bube760205

Въпрос относно Рутер

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следния въпрос!На работното място където работя има само един интернет доставчик от цели 5 за нашия град!Но тъй като се водим промишлена зона и за инсталационна такса искат 50лв.Както и да се предплатят 2 месечни такси-(таксите са на базата на тарифния план)!Та въпросния доставчик има кабел които минава покрай нашата работилница и стигаше до друго помещение което отдавна не се ползва!И в случая кабела си стои.Ние дръпнахме кабела и го вкарахме в нашата работилница,защото както аз така и колегата ми (шефа) сме на същия доставчик.  и искахме да пробваме да пуснем нет с клиентските си данни.Малко кофти обяснявам,надявам се да схванете.С 2 думи доставчика има филтриране по Мак адрес или нещо такова-Взехме рутера на Шефа ми включихме го към кабела и нета тръгна.В случая не се краде нет,нали така.Просто е на на друг адрес!И вечер след работа колегата изключва рутера и си го взима за вкъщи-за да използва интернет.Питането ми е такова доколкото разбрахме ако се вземе друг рутер могат да му се въведът данните и в работилницата да има нет и в вкъщи.Замисала на тая цялата история е да не се мъкне всеки ден рутер за да се ползва нет на работата а да си има един.и да има нет и там.Казаха ни че просто вечер след работ атрябва да е изключва рутера защото ако не с еспира като с еприбере вкъщи колегата няма да има интернет.защото другия рутер които е н аработното място е включен.Мисълта ми е Може ли наистина да се направи така и какво трябва да се направи за целта за да се ползва интернет когато е нужно на работното място.Надявам се да схванете мисълта ми,че доста объркано описвам въпроса си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може, друг е въпроса дали е правилно или не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може, друг е въпроса дали е правилно или не.

Добре де.това имах предвид за интернета се плаща не се краде!Идеята е да се ползва и на друго място.Не мисля че това е кражба,при положение че се плаща!Би ли обяснил как става или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де.това имах предвид за интернета се плаща не се краде!Идеята е да се ползва и на друго място.Не мисля че това е кражба,при положение че се плаща!Би ли обяснил как става или не?

Настройките на WAN на дадения рутер и неговия мак адрес се слагат на рутера, който сте си закупили или който ще ползвате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря сърдечно!Ще опитаме!Наистина благодаря!Лека вечер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казуса може да се тълкува двояко,че и повече от това-естествено,че след като се плаща,не е кражба,може да се ползва на Х брой места,само да е в една и съща мрежа.Друг е въпроса дали шефа знае и как би реагирал на така създалата се ситуация...все едно аз да си взема рутера и суитча от работата,че да ползвам два нета,щото видите ли,тоя в къщи бил по зле(в същност е в пъти по бърз,няма да обяснявам как и защо) или разни други работи.........

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая не се краде нет,нали така.Просто е на на друг адрес!

Щом мислиш така - обадете се на доставчика, обяснете му положението, и поискайте да дойде негов техник да ви настрои рутера :cool: 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам тук става дума шефа ми да използва собствените си интернет които използва у дома  -да се ползва и н аработното място.Той ми е шеф и колега.Ние не сме някоя фирма с 10 човека и т.н.3 сме общо.И тои желае да си ползва неговия интернет за които си плаща на работа.Това е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи хем като кражба един вид, хем не дотам като кражба. Попитайте най-добре доставчика какво може да се направи по-въпроса. Иначе колегата Емо е казал какво може да се направи с маршрутизатора.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам тук става дума шефа ми да използва собствените си интернет които използва у дома  -да се ползва и н аработното място.

Всеки един кабелен интернет е обвързан с инсталация на определен адрес.И във всеки стандартен договор за доставка има клауза - да се ползва само в рамките на домакинството.

Така че това оправдание не върви. 

Ако не вярваш - шефът ти да си прочете договора с доставчика.

ПП. Иначе щеше да е много яко :cool: - след като си плащам на някой доставчик за интернет в къщи, да мога да си вържа рутер на всеки един негов кабел в града, и да си го ползвам ...

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При моят доставчик може да се използва акаунта навсякъде, където има тяхна мрежа (кабелна или безжична, понеже имат безжично покритие из целия град). Но ако се закачи PPPoE връзката едновременно на повече от едно място ти блокират интернета и трябва да им звъниш, а за да може да си ползваш акаунта на няколко места се плаща допълнително. Доколкото разбрах автора на темата иска да направи подобно нещо. Ако е така, това не е кражба, просто трябва да се свържете с доставчика и да го питате как стоят нещата с ползването на акаунта едновременно на 2 места.

Редактирано от sks1897 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.