Премини към съдържанието
SimbaLionKing

Странни сигнали Биос

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел ми даде едно дъно да го пробвам. Сглобих го. Натискам копчето и Биоса започва да издава много сигнали. Sound clip 01.mp3Изобщо не иска да вкючи компа и седи черен екран. Търсих в нета сигнали на биос, ама като не знам колко са... Компютъра по принцип е с вертикална кутия, но забелязах че като го сложа легнал и спира звуците и се пуска нормално. Ако някой може да ми каже на какво може да се дължи.

Дъно:  Gigabyte GA-7Zmmc

Процесор: AMD Duron 700 MHZ

RAM - 384MB

HDD - 40 GB

Video - XGI Vorari V3/XP 5

OS - WinXP Proffessional SP3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в БИОС успявате ли да влезете?

Сигурен ли сте,че сте свързал правилно всички кабели?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата или / и паметта не контактуват добре. Извади ги, почисти ги, постави ги отново внимателно и пробвай пак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така питай приятелят ти какво има в предвид под тестване на дъното. Има ли някакви наблюдения от него. Съмнява ли се в нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не го е тествал. Даде на мен да го пробвам. Напръсках и почистих слотовете, но проблема остава. Забелязах обаче, че като започне да издава тези звуци, като махна кабела на захранването и после пак го включа се оправа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.