Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте препоръчайте ми кофигурация за Медия център . Смятам да по ползвам на 22 инчов тв за сега. Главно ще се свалени филми и клипчета в интернет. Относно бюджета не съм сигурен колко трябват, но смятам да отделя някъде към 250 лв (дали ще стигнат или са малко)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте препоръчайте ми кофигурация за Медия център . Смятам да по ползвам на 22 инчов тв за сега. Главно ще се свалени филми и клипчета в интернет. Относно бюджета не съм сигурен колко трябват, но смятам да отделя някъде към 250 лв (дали ще стигнат или са малко)

Малко са!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стигнат, или ще стигнат за дъното и паметта само.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не правиш разлика между компютър и плеар... Може да вземеш дъно с запоено АПУ (процесор и видео) с всички необходими изходи - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-E45M1-M-PRO-W-APU-E-450/description.html

но като сложиш памет и хард бюджета се надхвърля а още не сме сложили захранване и кутия.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

250лв стигат за HDMI android stick + USB хъб + външен твърд диск + клавиатура и мишка пък ако ти трябва и камера и микрофон.

Наскоро си играх с едно такова с двуядрен процесор и се справя доста добре.

В андроид форума има доста подробна тема с тестове и съвети за конкретни модели.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нормално е да ти напомня но ако наистина се е объркал и иска готов плеар да си пише в подходящата тема - http://www.kaldata.com/forums/forum/84-tv-видео-и-фото-техника/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно малко  бужу на интел  дето се е отрепало за медиен център. Слага му се един хард външен+ МSATA SSD  и една плочка рам и имаш тих,бърз,компактен и съвременен медиа център.

Но ти с тоя бюджет  или някоя андроид пръчка да си купиш или  компютър втора ръка  и пак  ще имаш нужда от хард който е поне 1 GB 

Intel NUC

Ако искаш може да си вземеш един такъв HP Compaq dc5800 и да му добавиш някоя нископрофилна видео карта със HDMI примерно тази GB N610SL-1GI

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно малко  бужу на интел  дето се е отрепало за медиен център. Слага му се един хард външен+ МSATA SSD  и една плочка рам и имаш тих,бърз,компактен и съвременен медиа център.Но ти с тоя бюджет  или някоя андроид пръчка да си купиш или  компютър втора ръка  и пак  ще имаш нужда от хард който е поне 1 GB Intel NUC  Ако искаш може да си вземеш един такъв и да му добавиш някоя нископрофилна видео карта със HDMIHP Compaq dc5800

Мисля, че по-добър от този: imac медиен център автора няма да намери, но пък е над бюджета. :D Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-евтиното което успях да измисля.

Обща стойност - 324.13 лв. с ДДС

Мултимедийните устройства са към 200лв. и за повечето трябва да се купува хард отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER

Отдавна хората са измислили Mini ITX  компютрите точно за медиа центрове  а ,че някой иска за 250 лева  да  си купи такъв е друга тема на разговор. Опциите са 2  или си взимаш  нещо втора ръка на 2-3 години марково и двуядрено  компютърче  за до 200 лева и му добавяш хард и видео ,че да може а съхранява повечко файлове и да може да го вържеш към телевизора или  удряш 600 лева у масата  за готово у-во и си свиркаш. И челна стойка да направите на центъра няма да можете да му съберете в 250 лева  нова машина.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER

Отдавна хората са измислили Mini ITX  компютрите точно за медиа центрове  а ,че някой иска за 250 лева  да  си купи такъв е друга тема на разговор. Опциите са 2  или си взимаш  нещо втора ръка на 2-3 години марково и двуядрено  компютърче  за до 200 лева и му добавяш хард и видео ,че да може а съхранява повечко файлове и да може да го вържеш към телевизора или  удряш 600 лева у масата  за готово у-во и си свиркаш. И челна стойка да направите на центъра няма да можете да му съберете в 250 лева  нова машина.

Аз не се и опитвам. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М да явно ще се търси усб стик.

250лв стигат за HDMI android stick + USB хъб + външен твърд диск + клавиатура и мишка пък ако ти трябва и камера и микрофон.

Наскоро си играх с едно такова с двуядрен процесор и се справя доста добре.

В андроид форума има доста подробна тема с тестове и съвети за конкретни модели.

Ако е възможно може ли линк към темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М да явно ще се търси усб стик.

Ако е възможно може ли линк към темата.

Ето предложен от мен. Ползвам същия + клавиатурата. По принцип е възможно да му се сложи и Linux, въпреки че аз още не съм го направил. Можеш да добавиш и една 32 гб. MicroSD карта като тази.

Rikomagic MK802 IIIS и Rii mini i8 Original. Ако е по-нов модел телевизора/монитора, няма да имаш нужда от нещо като това за захранването. Аз си взех и една джаджа, нещо като хъб, но с повече възможности, но не я ползвам. За съжаление вече я няма в сайта за да я покажа...

Мисля, че по-добър от този: imac медиен център автора няма да намери, но пък е над бюджета. :D

Това изобщо не се вписва в темата, пък и изобщо не е медиен център. Освен това, има къде-къде по-добри и по-евтини решения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено не се вписва цената, за което се извинявам!

Това изобщо не се вписва в темата, пък и изобщо не е медиен център. Освен това, има къде-къде по-добри и по-евтини решения.

Публикувано изображение

Below are the criteria we used to rank the media center computers in our lineup.

Features
Award-winning media center computers all possess optical drives for playing CDs, DVDs and Blu-ray Discs. Furthermore, they all contain wide, beautiful screens with HD resolution. Many of the devices we reviewed even have touch screens, giving the computers the tablet feel that's starting to pop up on many devices.

Performance
High speeds and lots of memory are the name of the game in this category. All of the best media center computers we reviewed have these in droves. Look for a device that has, at the very least, 4GB of memory and a 500GB of storage.

Ease of Use
The best media center computers offer plug-and-play operation. That means they are ready to go out of the box and all you need to do is connect them to a power source. Ideally, you should not even need any additional cables to get going. Since all the products we reviewed have built in Wi-Fi, connecting to your network should only take a few seconds.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено не се вписва цената, за което се извинявам!

...

Ами цената не се вписва, е много меко казано... То тя не се вписва, това е очевидно, но не се вписва цели 8 пъти и повече, до доста повече в случая за това, което според сайта е #1. Въпросния сайт който си цитирал, не ми е критерии. Момчето си има монитор/телевизор и това е другата причина, защо твоето предложение е неподходящо. И ако ги имах тези 3 хиляди за медиен център, пак не бих избрал въпросния imac, най-малкото защото за 1/3 от парите ще си взема някой от по-горе предложените Intel NUC и качествен монитор или телевизор по избор. Или пък нещо като това. А иначе, понятието "медиен център PC" е доста разтегливо и неясно според мен, но тъй като парите са ограничени, лично за мен, това свежда избора до Android стик + подходяща периферия. Например, към горното предложено от мен, може да се добави примерно звукова карта, микрофон, камера и т.н. и то за много малко пари, като при това цялата система се събира в джоб, абсолютно е безшумна и достатъчно мощна за всякакви медийни  нужди. Твоето решение не видях да има възможност за TV, което пък съвсем не ми се вписва в критериите за медиен център, колкото и да е разтегливо...

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами цената не се вписва, е много меко казано... То тя не се вписва, това е очевидно, но не се вписва цели 8 пъти и повече, до доста повече в случая за това, което според сайта е #1. Въпросния сайт който си цитирал, не ми е критерии. Момчето си има монитор/телевизор и това е другата причина, защо твоето предложение е неподходящо. И ако ги имах тези 3 хиляди за медиен център, пак не бих избрал въпросния imac, най-малкото защото за 1/3 от парите ще си взема някой от по-горе предложените Intel NUC и качествен монитор или телевизор по избор. Или пък нещо като това. А иначе, понятието "медиен център PC" е доста разтегливо и неясно според мен, но тъй като парите са ограничени, лично за мен, това свежда избора до Android стик + подходяща периферия. Например, към горното предложено от мен, може да се добави примерно звукова карта, микрофон, камера и т.н. и то за много малко пари, като при това цялата система се събира в джоб, абсолютно е безшумна и достатъчно мощна за всякакви медийни  нужди. Твоето решение не видях да има възможност за TV, което пък съвсем не ми се вписва в критериите за медиен център, колкото и да е разтегливо...

Добре, нека направя някои разяснения. 

1. Нищо не съм предлагал за да твърдиш, че предложението ми е неподходящо! По-скоро бе вметка/обръщение към колегата Алкатраз. Така че въпроса за цената отпада. Но явно се хващаш за сламка.

2. Липсата на тв тунер за мен не е недостатък, тъй като аз лично телевизия почти не гледам. А най-лесно е да се добави такъв с големината на флашка от изпитан производител като Elgato или Equinux.

3. Ако ми трябваше вкъщи медиен център точно този щях да взема, а не да правя някакъв съмнителен сбироток. За тези пари има всичко необходимо със страхотно качество и дизайн.

4. Въпросния сайт го дадох илюстративно.

5. С риск да те обидя ще напиша, че твоите критерии въобще не ме вълнуват(на кого, като какъв?).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, нека направя някои разяснения. 

1. Нищо не съм предлагал за да твърдиш, че предложението ми е неподходящо! По-скоро бе вметка/обръщение към колегата Алкатраз. Така че въпроса за цената отпада. Но явно се хващаш за сламка.

2. Липсата на тв тунер за мен не е недостатък, тъй като аз лично телевизия почти не гледам. А най-лесно е да се добави такъв с големината на флашка от изпитан производител като Elgato или Equinux.

3. Ако ми трябваше вкъщи медиен център точно този щях да взема, а не да правя някакъв съмнителен сбироток. За тези пари има всичко необходимо със страхотно качество и дизайн.

4. Въпросния сайт го дадох илюстративно.

5. С риск да те обидя ще напиша, че твоите критерии въобще не ме вълнуват(на кого, като какъв?).

1-5,6 и т.н. Може и да е вметка, но не на място, точно защото няма общо с темата. Това което вметваш, не е медиен център, колкото и да е разтегливо и неясно понятието. Ти телевизия може и да не гледаш, ама какво определя въпросния мак като медиен център?... Това е просто един компактен мак компютър и монитор в едно. Съмнителния "сбироток" по отношение на медията ще ти върши точно същата работа, че и повече дори, защото все пак ще можеш да гледаш и телевизия. Тунера на Elgato не е решение, доколкото ще можеш да гледаш само ефирната цифрова TV, поне за моделите за които се сещам, не че няма и други решения, но... тъй или иначе прибавят значителна сума, към и без това твърде високата цена. Ако ти трябва в къщи медиен център (не конкретно MAC компютър) и вземеш този, значи не цениш парите, най-малкото, защото, както казах, по отношение на медията, сбюротъка за под 200 лева ще ти свърши точно същата работа, а с останалите пари, ако са ти чак толкова излишни, отиди на почивка някъде, като за тези пари можеш да отидеш и накрай света... Освен това ще можеш да сложиш въпросния сбюротък и в ръчния си багаж и да си имаш медийния център навсякъде. И да уточним, че под "сбюротък" явно разбираш един малко по-голям от флашка Android стик и две малки кабелчета, всичкото с нищожна консумация на ток...И не рискуваш да ме обидиш, няма такава опасност ;), точно поради същата причина...п.п. Тъй или иначе, автора на темата няма голям избор за посочените пари... Друга възможност са сглобени конфигурации за малко повече, като предложените от ganio и mrazqmakaroni, но пък там ще трябва да се мисли за обезшумяване, подходяща кутия и т.н. и не мисля, че ще са много евтини, ако се вложат качествени компоненти.Ето едно Android стикче, което е малко по-мощно, с видео и звук - Rikomagic MK902

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най евтиното което успях да направя но захранването не е много хубаво но пък тази машина няма да яде много :D

BB код:

Обща стойност - 302.35 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Николай Алексиев
      Здравейте, не съм сигурен че темата е за тук, но ми се видя най-близо по смисъл.
      Та с няколко думи, търся човек ентусиаст, който да има свободно време и познания със софтуер
      за видео обработка за взаимно създаване и поддържане на YouTube канал.
      Идеята ми е аз да правя хип-хоп , денс, машъп и екстендед версии на популярни
      песни а втори човек да се занимава с видеото и ъплоуда. За отличен образец на идеята ми 
      може би е каналът на Trap Nation, искам да се получи нещо подобно.
      Пускам и линк към soundcloud акаунта ми, като там са качени малка част от готовите неща.
      Ако има ентусиасти нека ми пишат за да видим какво можем да създадем заедно.
      ::::::::::::::::::::Soundcloud Nikso:::::::::::::::::::: 
    • от Obscurity
      Привет
      Искам да си купя някаква аудио система основно ще я ползвам за слушане на музика
      За в момента съм се прицелил във 
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/vertical-90-p268314871/
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/v-15-bt-p337488666/
      https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1280db-2-0-p370574491/?sgst=1
      На първо място това което бих искал е по качествен звук,дали edifier 1280db би изкарал по качесвено звучене от другите които пък имат екстри като фм радио аларма.ккак са oneconcept със баса тази марка от скоро я научих и нз нищо за тях
      Основно за източник на сигнала ще ползвам таблет или смартфон няма да ги връзвам за комп кое би било по доброт.
    • от Nikaset
      Препоръчайте вокален педагог в София. На 23 години съм и досега не съм се занимавал с музика. Благодаря за отделеното време предварително. :)
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.