Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем с лаптопа, който е купен втора употреба. Замръзва, когато си иска за около 5 - 10 мин. Нищо не може да се прави, нито мишката да се мърда, нито каквото и да било. От там нататък има 3 изхода. Или си продължава сам след 5 - 10 мин, или ми излиза син екран с надписи за някакви dump проверки, или му вадя батерията, слагам я и го стартирам.

Когато забие, виждам, че индикатора за харда спира да свети, затова мисля, че спира да се върти хардът.

Ето снимки от Еверест:

post-262486-0-17769900-1391106366_thumb.

post-262486-0-14415700-1391106374_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още от второто изречение разбрах че проблема е най-вероятно в твърдия диск. Свали HDTune и направи един тест на Health статуса.

ПС: Станал съм бавен, колегата ме е изпреварил. :D

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте снимка на синия екран. И прикачете файла C:WindowsMEMORY.DMP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така да дам снимка на синия екран? Той се появява, когато си иска, пък и не е в режим на работа компютъра, когато се появява - не мога да направя снимка. Този файл с разширение .dmp, не мога да правя нищо с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той става за секунди, но ще се помъча да го хвана. Все пак може в следващите 2 месеца да не се появи... Лаптопа замръзва напълно, когато си иска!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той става за секунди, но ще се помъча да го хвана. Все пак може в следващите 2 месеца да не се появи... Лаптопа замръзва напълно, когато си иска!

За да можеш спокойно да снимаш синия екран, направи следните настройки. Отметката пред Automatically Restart не трябва да я има

post-224854-0-50190800-1391109252_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте снимка на синия екран. И прикачете файла C:WindowsMEMORY.DMP

Успях да го снимам! Ето и снимките!

post-262486-0-10787800-1391336111_thumb.

post-262486-0-78634700-1391336119_thumb.

post-262486-0-18291900-1391336126_thumb.

post-262486-0-26429800-1391336134_thumb.

post-262486-0-45256600-1391336142_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да го снимам! Ето и снимките!

Проблемът Ви идва от драйверите за интелската видеокарта, така че е нужно да ги деинсталирате и да сложите най-новите.

Редактирано от embolado (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси :) Аз влязох в диспечера на устройствата и ми пише, че другата видео карта не може да се стартира. И нейните драйвери ще ъпдейтна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като инсталирах драйвери и на двете видео карти се появи голям проблем!

Когато стартирам Windows, не се появяват икони и изобщо нищо освен картинката ми на Декстопа или се появява черен екран с мишка.

Стартирам Лаптопа под safe mode, но не знам какво трябва да се поправи... Да върна ли драйверите назад? Пиша от компютъра, така че мога да действам на момента - моля за помощ!!!

Готово оправих се. Върнах драйверите назад и забраних външната видео карта. Ако може да ми пратите линк с правилните драйвери за двете видео карти - Ati Mobility HD3400 и Intel GMA4500HD ще съм ви благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не седнеш и не си създадеш една папка с името на модела компютър или лапптоп или каквото и да е .

В тази папка да си свалиш всички драйвери.

Драйвери се свалят от сайтовете на производителите.

След това защо не си свалиш ОС от Микрософт?

И да направиш нещата на чисто?

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.