Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имам проблем с лаптопа, който е купен втора употреба. Замръзва, когато си иска за около 5 - 10 мин. Нищо не може да се прави, нито мишката да се мърда, нито каквото и да било. От там нататък има 3 изхода. Или си продължава сам след 5 - 10 мин, или ми излиза син екран с надписи за някакви dump проверки, или му вадя батерията, слагам я и го стартирам.

Когато забие, виждам, че индикатора за харда спира да свети, затова мисля, че спира да се върти хардът.

Ето снимки от Еверест:

post-262486-0-17769900-1391106366_thumb.

post-262486-0-14415700-1391106374_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още от второто изречение разбрах че проблема е най-вероятно в твърдия диск. Свали HDTune и направи един тест на Health статуса.

ПС: Станал съм бавен, колегата ме е изпреварил. :D

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте снимка на синия екран. И прикачете файла C:WindowsMEMORY.DMP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така да дам снимка на синия екран? Той се появява, когато си иска, пък и не е в режим на работа компютъра, когато се появява - не мога да направя снимка. Този файл с разширение .dmp, не мога да правя нищо с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той става за секунди, но ще се помъча да го хвана. Все пак може в следващите 2 месеца да не се появи... Лаптопа замръзва напълно, когато си иска!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той става за секунди, но ще се помъча да го хвана. Все пак може в следващите 2 месеца да не се появи... Лаптопа замръзва напълно, когато си иска!

За да можеш спокойно да снимаш синия екран, направи следните настройки. Отметката пред Automatically Restart не трябва да я има

post-224854-0-50190800-1391109252_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте снимка на синия екран. И прикачете файла C:WindowsMEMORY.DMP

Успях да го снимам! Ето и снимките!

post-262486-0-10787800-1391336111_thumb.

post-262486-0-78634700-1391336119_thumb.

post-262486-0-18291900-1391336126_thumb.

post-262486-0-26429800-1391336134_thumb.

post-262486-0-45256600-1391336142_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да го снимам! Ето и снимките!

Проблемът Ви идва от драйверите за интелската видеокарта, така че е нужно да ги деинсталирате и да сложите най-новите.

Редактирано от embolado (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси :) Аз влязох в диспечера на устройствата и ми пише, че другата видео карта не може да се стартира. И нейните драйвери ще ъпдейтна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като инсталирах драйвери и на двете видео карти се появи голям проблем!

Когато стартирам Windows, не се появяват икони и изобщо нищо освен картинката ми на Декстопа или се появява черен екран с мишка.

Стартирам Лаптопа под safe mode, но не знам какво трябва да се поправи... Да върна ли драйверите назад? Пиша от компютъра, така че мога да действам на момента - моля за помощ!!!

Готово оправих се. Върнах драйверите назад и забраних външната видео карта. Ако може да ми пратите линк с правилните драйвери за двете видео карти - Ati Mobility HD3400 и Intel GMA4500HD ще съм ви благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не седнеш и не си създадеш една папка с името на модела компютър или лапптоп или каквото и да е .

В тази папка да си свалиш всички драйвери.

Драйвери се свалят от сайтовете на производителите.

След това защо не си свалиш ОС от Микрософт?

И да направиш нещата на чисто?

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.