Премини към съдържанието
diki96

Замяна на крайно стъпало

Препоръчан отговор

Здравейте драги съфорумници ! Имам едно старо касетофонче за кола, но по невнимание му бяха обърнати плюса и минуса и крайното стъпало изгоря.. Сега дисплеят свети, но звук няма. Днес свалих стъпалото и видях, че много лошо се е пръснало... точно кадето пише модела му е отчупено. но от това което виждам предполагам, че това му е модела: Кia 6282k, не ми се търси точно тази интегралка и искам да извадя от радиото само изходи за ляв и десен канал, но не знам от каде да ги хвана, предполагам, че е на някое от крачетата на стъпалото, защото все пак това стъпало трябва да има вход за тоновете и след това да ги усилва. Та ви моля за помощ от каде да взема сигнала. Благодаря ви предварително !   :)

Редактирано от diki96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно кадето пише модела му е отчупено. но от това което виждам предполагам, че това му е модела: Кia 6282k, не ми се търси точно тази интегралка и искам да извадя от радиото само изходи за ляв и десен канал, но не знам от каде да ги хвана...

Ето ти всичко нужно:

http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/69389/KEC/KIA6282K.html

И чипа изобщо не е скъп и можеш да го купиш/поръчаш от всеки по-голям град от магазина им: http://elimex.bg/product/1396/kia6282.html

Не схванах какво точно искаш да правиш, но е възможно да има и още доста изгорели неща вследствие на обърнатия поляритет.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте драги съфорумници ! Имам едно старо касетофонче за кола, но по невнимание му бяха обърнати плюса и минуса и крайното стъпало изгоря.. Сега дисплеят свети, но звук няма. Днес свалих стъпалото и видях, че много лошо се е пръснало... точно кадето пише модела му е отчупено. но от това което виждам предполагам, че това му е модела: Кia 6282k, не ми се търси точно тази интегралка и искам да извадя от радиото само изходи за ляв и десен канал, но не знам от каде да ги хвана, предполагам, че е на някое от крачетата на стъпалото, защото все пак това стъпало трябва да има вход за тоновете и след това да ги усилва. Та ви моля за помощ от каде да взема сигнала. Благодаря ви предварително !   :)

Ето ти електрическата схена на чипа. Гледайки го, напиши няколко думи, за да разберем доколко си запознат с тази техника и дали ще се справиш. И това, което искаш да направиш е ясно, но на какво ще го слушаш след това?На колони - не може, на слушалки - също не може. Затова е поставено крайното стъпало /те са две във общ корпус/ за да имаш възможност да чуваш какво "свири" а защо на теб не ти се търси? Ти се интересуваш от проблема и е редно ти да си я намериш, а не някой от нас.Сега отново огледай електрическата схема и посочи къде са входовете на чипа - те ще ти представляват изходи за това, за което питаш. Ти си на ред! Да видим, какво си разбрал и как ще го направиш!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да иска да изкарва сигнал преди усилвателя и да го слуша през външен усилвател с колони.

Преди време се опитвах да "съживя" един радиокасетофон. Беше се повредил заради непредвидено окъсяване на един или два канала(задните). Вътре имаше два чипа(по-мощни от посочения горе) и единия видни беше стопен. Понеже бяха еднакви видях модела по другия. Купих нов (скъп, към 8 лева) и старателно го смених. Огледах още и замостих 3 изгорели предпазителя. При пускане нещо около буксата испуши, а екрана дори не светна. Явно имаше и нещо друго изгоряло(може би процесор) и така и го оставих. Повече не съм го човъркал. Не ми се искаше после един ден да сглобявам механиката на касетния дек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може да иска да изкарва сигнал преди усилвателя и да го слуша през външен усилвател с колони.

Преди време се опитвах да "съживя" един радиокасетофон. Беше се повредил заради непредвидено окъсяване на един или два канала(задните). Вътре имаше два чипа(по-мощни от посочения горе) и единия видни беше стопен. Понеже бяха еднакви видях модела по другия. Купих нов (скъп, към 8 лева) и старателно го смених. Огледах още и замостих 3 изгорели предпазителя. При пускане нещо около буксата испуши, а екрана дори не светна. Явно имаше и нещо друго изгоряло(може би процесор) и така и го оставих. Повече не съм го човъркал. Не ми се искаше после един ден да сглобявам механиката на касетния дек.

Ами той друго и да иска - не може. За да излиза сигнал след усилвателя, трябва да го подмени с нов, но в такъв случай нивото на сигнала е много голямо и не се ползва за друго, освен за включване на колони. Иначе си взема сигнал от входовете на крайното стъпало, кои крачета бяха/ 6 и 7, само че преди електролитните кондензатори/ че пиша от другия компютър и го подава на ново стъпало, което е работещо. Нека го оставим да помисли какво и как ще прави или накрая нищо няма да направи! Ако му е ясно, ще успее, ако ли не - ще опуши още нещо като ТЕБ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да взема сигнала и да го свържа към едно усилвателче, запоих 3 жички за 6,7 и 9-то краче. Но след това като го свържа към усилвателчето се чува само един силен брум. Предполагам, че и още нещо е изгоряло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да взема сигнала и да го свържа към едно усилвателче, запоих 3 жички за 6,7 и 9-то краче. Но след това като го свържа към усилвателчето се чува само един силен брум. Предполагам, че и още нещо е изгоряло.

Защо за 9-ти? То ти е минуса на захранването не минуса на силгнала.

Сините точки ги намираш по платката и с жички си съединяваш и това ти е минуса на сигнала.

Ето и нагледно: http://www.4shared.com/download/5BE0a3QUce/post_344.JPG

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Там вече си ти на ход! Помощ от близък приятел а не през форум. Тук не се правят ремонти бе деца!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много ! А за помощ само на вас мога да разчитам, защото нямам приятели които да могат да ми помогнат във тази сфера.

Редактирано от diki96 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.