Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
trifon81

Промблем със включване на компютър

Препоръчан отговор

Проблема е следния,пускам компютъра той зарежда до там където пише Welcom и вече когато трябва да покаже работния плот ми дава черен екран с мишката само и край това стои.Мишката се движи,но няма нищо друго.Имам диск за възтановяване на уиндуса в по ранен период,но като го пусна и искам да зареди,пише че не може да зареди файла ли не знам.Моля помогнете от какво може да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е следния,пускам компютъра той зарежда до там където пише Welcom и вече когато трябва да покаже работния плот ми дава черен екран с мишката само и край това стои.Мишката се движи,но няма нищо друго.Имам диск за възтановяване на уиндуса в по ранен период,но като го пусна и искам да зареди,пише че не може да зареди файла ли не знам.Моля помогнете от какво може да е.

Тоест не можеш да заредиш от диска за да направиш възстановяване така ли ? В Safe Mod успяваш ли да влезеш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест не можеш да заредиш от диска за да направиш възстановяване така ли ? В Safe Mod успяваш ли да влезеш ?

В момента съм през сейф мод и да не може да зареди файла за възтановяване .Аз при инсталиране на уина си направих диск за възтановяване но сега не може да зареди!Диска зарежда до положение да избирам кво да правя и като дам да възтанови от точката за възтановяване не я намира.

Редактирано от trifon81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи следното :

Рестартирай компютъра - натискаш при старата няколкократно клавиша F8 докато ти излезе менюто с възможните опции за старт - избираш Safe mode - изчакваш да зареди системата. Поглеждаш каква тема си задал . Ако е променила визуалния стил ,вероятността описания от теб проблем да е на лице не е никак малка .  Сменяш и рестартираш .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм през сейф мод и да не може да зареди файла за възтановяване .Аз при инсталиране на уина си направих диск за възтановяване но сега не може да зареди!Диска зарежда до положение да избирам кво да правя и като дам да възтанови от точката за възтановяване не я намира.

Ама няма как да направиш възстановяването през Safe Mod, или поне не се прави така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи следното :

Рестартирай компютъра - натискаш при старата няколкократно клавиша F8 докато ти излезе менюто с възможните опции за старт - избираш Safe mode - изчакваш да зареди системата. Поглеждаш каква тема си задал . Ако е променила визуалния стил вероятността описания от теб проблем да е на лице не е никак малка .  Сменяш и рестартираш .

Ами аз в момента съм влязъл чрез Safe mod и в момента темата ми не е като на win 7 а ми е тая Публикувано изображениено то мисля че от сейф мод няма как да е с аеро темата.

Ама няма как да направиш възстановяването през Safe Mod, или поне не се прави така.

Ами аз възтановяването не го правя през сейф мод ами по редак акто се инсталира уиноус рестарт ф11 и задавам да зареди от диска не харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто смени темата . Не е нужно да е аеро . След смяната рестартирай и виж какво е положението .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто смени темата . Не е нужно да е аеро . След смяната рестартирай и виж какво е положението .

Не ми дава опция смяна на теми през safe mod.Мен целта ми е сега да разбера това от уиндоус ли е или от някоя част на компютъра.Понеже скоро пак го имах тоя проблем преинсталиран беше уиндуса и сега пак става,явно е май от друго.Това взе да става след неколкократно спиране на компа от контакта,дали това е причината не знам.

Редактирано от trifon81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми дава опция смяна на теми през safe mod.Мен целта ми е сега да разбера това от уиндоус ли е или от някоя част на компютъра.Понеже скоро пак го имах тоя проблем преинсталиран беше уиндуса и сега пак става,явно е май от друго.Това взе да става след неколкократно спиране на компа от контакта,дали това е причината не знам.

Да , грешката е моя за възможността за смяна на тема . След като системата е в режим safe mod , след рестарта положението същото ли е ?

Ако нещата не са в ред след рестарта , предполагам е налице инсталационния диск с Уиндоус . Задай да бутва от него , стартирай операцията по инсталиране , но избери не нова инсталация а " Поправяне " . Следвай стъпките за възстановяване на системата . Ако не си трил точките за възстановяване на системата , ще бъдат открити и ще имаш възможността да върнеш нещата до момент в който ти мислиш че са били наред .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е така,но съм чувал,че да се спира компютър директно от контакта не е хубаво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е така,но съм чувал,че да се спира компютър директно от контакта не е хубаво.

Знам,но не съм го спирал аз а ядосана жена ;)

Да , грешката е моя за възможността за смяна на тема . След като системата е в режим safe mod , след рестарта положението същото ли е ?

Ако нещата не са в ред след рестарта , предполагам е налице инсталационния диск с Уиндоус . Задай да бутва от него , стартирай операцията по инсталиране , но избери не нова инсталация а " Поправяне " . Следвай стъпките за възстановяване на системата . Ако не си трил точките за възстановяване на системата , ще бъдат открити и ще имаш възможността да върнеш нещата до момент в който ти мислиш че са били наред .

Сега след рестарт се пусна,но не знам защо пак не иска да ми зареди от диска за възтановяване аз бях направил един чрез инструмента Архивиране и възтановяване но ето какво ми дава като задам да възтанови :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как спираш компютъра от контакта? Просто дърпаш щепсела така ли? Ако правиш този номер със сигурност ще имаш проблем със зареждането на Windows. Windows си има начини на спиране. Или се натиска бутона Power или просто избираш бутона Shut Down или Turn Off ( в зависимост ос версията).

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как спираш компютъра от котакта? Просто дърпаш щепсела така ли? Ако правиш този номер със сигурност ще имаш проблем със зареждането на Windows. Windows си има начини на спиране. Или се натиска бутона Power или просто избираш бутона Shut Down или Turn Off ( в зависимост ос версията).

Не съм го спирал аз от там,а друг го спря аз знам че това е много вредно и никога не го правя.Но се чудя това само на уиндоуса ли може да навреди или и на някоя част!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го спирал аз от там,а друг го спря аз знам че това е много вредно и никога не го правя.Но се чудя това само на уиндоуса ли може да навреди или и на някоя част!

При такъв начин на спиране все едно симулираш токов удар. Може всичко да се случи. И да може да се повреди и някой хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че системата си е тръгнала нормално ? Остави този диск , не си го направил както трябва по всяка вероятност. Не се чуди дали може да навреди "скубането " от контакта на нещо по системата , място за чудене няма , може да повреди всяка една част . Това което си описал като проблем в темата се случва когато по причини (инсталиране на някоя програма примерно ) става промяна във визуалния стил на Уиндоус . При стартиране ОС не зарежда защото не може да продължи в зададения стил . Точно снощи на един лаптоп положението беше същото , след игра с някакви инсталации на Corel Draw  и програми за снимки , направени бекъпи на системата точно в режими на работа с тези програми и ето ти твоето положение . Виждам че използваш подобни програми . Не се учудвам че имаш този проблем .

П.П. Ако си задал на някоя от програмите който използваш за видео и т.н  обработки  да стартира заедно със ОС , то просто влезни в startup и й махни отметката .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че системата си е тръгнала нормално ? Остави този диск , не си го направил както трябва по всяка вероятност. Не се чуди дали може да навреди "скубането " от контакта на нещо по системата , място за чудене няма , може да повреди всяка една част . Това което си описал като проблем в темата се случва когато по причини (инсталиране на някоя програма примерно ) става промяна във визуалния стил на Уиндоус . При стартиране ОС не зарежда защото не може да продължи в зададения стил . Точно снощи на един лаптоп положението беше същото , след игра с някакви инсталации на Corel Draw  и програми за снимки , направени бекъпи на системата точно в режими на работа с тези програми и ето ти твоето положение . Виждам че използваш подобни програми . Не се учудвам че имаш този проблем .

П.П. Ако си задал на някоя от програмите който използваш за видео и т.н  обработки  да стартира заедно със ОС , то просто влезни в startup и й махни отметката .

Сега установих че не диска е записан грешно а програми като ccleaner и registi mechanic май те трият данните за тоя диск.а може би и те правят проблемите на уиндоуса.Май вече няма да се позлват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросните програми многократно съм писал се ползват с повишено внимание . Особено Clenar-a , това е програма която не изключва дори повреди по ОС при използването и без нужното внимание . За другата посочена от теб - напълно излишна програма която не решава никакви проблеми ,или ако с нещо помага, това е в много редки случай . 

Диск след като желаеш да си правиш има ред истински и доказано работещи програми от сорта на Acronis True Image . Сядаш , четеш как се използва и правиш каквото ти трябва . Това в впрочем се отнася за всяка програма и въобще за всякакъв софтуер чието използване е необходимо .

Успех ти желая и хубав ден .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.