Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имали нещо не редно при този скан с HijackHunter

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш вирус. Върлува свински грип. Няма ли грипна епидемия във вашата област?А сега сериозно - има раздел за чистене на вирусчета и има правила, изискват се определени логове. Запознай се с тях

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз видях правилата но ме интересува само от този скан дали има нещо не редно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз видях правилата но ме интересува само от този скан дали има нещо не редно.

Изчакай колегите от HJT Team  да си кажат мнението но мисля, че ще трябва да си постнеш темата в раздела за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок ще ги изчакам тях.Аз гледах разделите но не можах да преценя точно в кои раздел да я пусна и затова направих нова тема.Екипа да прецени къде е най подходящо и да я преместят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма зловредни обекти според снимката, която сте публикували...но информацията е крайно недостатъчна за цялостна оценка на системата...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само този скан ме интересуваше.Мерси за отговора  B-boy[styLe] Притесняваше ме този надпис които е срещу името на прогрaмата където пише detected .......      

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблеми, но вие май не сте наясно с използването на този тип програми...Надписа се появява най-отгоре за да покаже, че сканирането е приключило и да извади списък с всички елементи за дадената секция (т.е. винаги ще се показва този надпис дори при други зареждащи програми), но не всички които са там за за премахване. Потребителя трябва да вземе решение. Същото е и с HijackThis. Не всички елементи, които са маркирани след сканирането са за премахване, а напротив, може да се обезобрази Windows ако се махнат всички. Само защото има бутон Fix не значи, че трябва да се натисне. Добре поне, че HijackThis прави бекъп за всеки случай. В случая е похвално, че сте попитали преди да действате. Не, че щеше да стане нещо кой знае какво, но щяхте да премахнете всички програми от това да зареждат с Windows. Този тип програми за анализ на системата, както и HIPS програмите за защита изискват от потребителите да вземат решение...и ако се вземе правилното такова са доста сигурни и работят и без дефиниция за дадената заплаха, но ако се вземе погрешното решение тогава стават безполезни. Затова при съмнение потърсете Google (има и една полезна добавка за Mozilla). която улеснява претърсването за дадени записи според категорията (дали става въпрос за CLSID, IP адреси, стартиращи записи и т.н.).

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно разбрах и благодаря за изчерпателния отговор  B-boy[styLe 

Редактирано от smurfavr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.