Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сложих си 2-ри хард на компа и ми работи обаче не ми показва пълният му капацитет а само една част от него тои е 500гб а ми показва само 250гб от него как мога да го оправя.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ти е марката на дъното? Може да не поддържа хард диска. На друг компютър показва ли че диска е 500 гб?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам тука една 'тиква' и и сложих нова торба, ама нещо торбата и е малка - струва ми се.

Така ти звучи питането....

Марка и модел на дънната платка на компютъра ти?

Марка и модел на диска (новия)?

Каква е ОС?

На първо време толкова въпроси...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се вижда в Disk management ?

В този ред на мисли, дали няма партиция без зададена буква което е имал предвид колегата. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, дали няма партиция без зададена буква което е имал предвид колегата. :)

Или може би има дял на който е инсталиран Линукс.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или може би има дял на който е инсталиран Линукс.

Мда, Уиндоуса няма да може да разчете Линукските дялове тъй като не поддържа ext3/ext4 файлови системи.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише ми  250гб които мога да използвам .198 не разделени ? А целия е кам 500.?

Я дай една снимка от диск мениджмънта да видим какво показва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише ми  250гб които мога да използвам .198 не разделени ? А целия е кам 500.?

Къде го пише. Като стартираш Windows или още в Bios?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се просто е трябвало да го форматирам ваще философски истории незнам каде сте ги чули.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е било толкова фасулско, защо не го направи без да търсиш помощ ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се просто е трябвало да го форматирам ваще философски истории незнам каде сте ги чули.

Благодаря за любезността ти !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е било толкова фасулско, защо не го направи без да търсиш помощ ?

Защото незнаех и затова ви попитах ама вие го превръщате в голяма философия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сам си се сетил, как да решиш проблема - няма проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от C20XE l457
      Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• от neizar
      Здравейте! Имам следният проблем-Купих чисто нов Хард Диск Seagate Barracuda 1TB 7200rpm sata 3(6gb/s)(14.06.2017). Въпросът ми е защо издава звук подобен на пукане от сата и захранващия порт на хард диска. Искам да кажа ,че и преди съм взимал същия модел Хард диск и пак съм имал същите проблеми съответно го върнах и ми преведоха парите.Много съм разочарован като цяло от марката,имам стар хард диск Хитачи 320гб,който издава съвсем леко това нещо като пукане като се има в предвид ,че е доста стар(2008).Ще кача клип със самия звук,моля за помощ и съвети,защото е доста разправия постоянно да връщам хардуер и в всички сайтове,когато искаш да върнеш нещо плащаш доставката ти. Моля за съвети и помощ!

• от shizzaw
      Взехме компютър втора ръка, но след време почна да прави проблеми хард диска(SATA 500GB 7200RPM) не го намираше, затова сложих друг хард диск(ATA 320GB 7200RPM) от старият ни компютър, и добавих и 2ГБ ram от старият компютър към новият. Така новият компютър стана 4ГБ, а преди  това беше 3ГБ като стойностите не се съвпадат в MHz)
      * Сега започна да прави проблеми и хард диска от старият компютър, който съм го сложил на новата машина.
      С HD Tune го пуснах да го провери за лоши сектори и намери, но не ми дава целият HDD да го прочете през програмата като стигне лошите сектори забива и излиза син екран и се рестартира. Също така като пусна някоя по-тежка игра като World of TANKS отвреме навреме пак прави същият проблем. Първо се чува един прещракващ звук,забива, син екран, рестартира се и после не открива хард диска. Като го изключа от захранващият бутон тогава се появява, че засича хард диска и си работи нормално компютъра. Като се има на предвид, че на старият компютър от който е взет този HDD му изгоря дъното да не би и да се е повредил HDD. Възможно ли е новият компютър да има някакъв проблем и да поврежда хард дисковете?
      Засега пали HDD и мога да си спася информацията, но се чудя дали ако сложа нов HDD пак няма да стане като предишните 2?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.