Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,имам Видео карта PC 7850 1GB и дъно ASrock 980DE3/U3S3.Ще мога ли да овърклокна?Захранването ми е : PSU FORTRON FSP400-60APN 85+.Кутията е DELUX DLC-MG460 NO PSU.

Тъй като един път се правих на хакер и завърших с брикнато ПСП,искам да питам дали е безопасно?

Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI Afterburner, Sapphire Trixx или дори през драйвера може да се клокне, но само до 1050MHz.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безопасно е, ако знаеш какво правиш. 7850 си е достатъчно производителна и без клок, та не бързай с експериментите! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС: Около 1030 мхз ги имаш сигурни, но ако не разбираш най-добре не пипапй.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

захранването ти ми се вижда мъничко .. 7850тките искат поне 500 вата ако не се лъжа и с овърклока бая ще го потормозиш също не мисля че кутията ти е оптимизирана за въздушен поток. опитай се да си я клокнеш но до нормални честоти да кажем 1100 на ядрото и +50-60 на паметта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

захранването ти ми се вижда мъничко .. 7850тките искат поне 500 вата ако не се лъжа и с овърклока бая ще го потормозиш също не мисля че кутията ти е оптимизирана за въздушен поток. опитай се да си я клокнеш но до нормални честоти да кажем 1100 на ядрото и +50-60 на паметта

Това захранване не е ли 150/140/86?

Нищо и на картата,ако не пипаш волтажа и не грее.Вдигай ядрото-тествай;свали ядрото,вдигай паметта-тествай;като намериш максималните настройки,вдигни и двете,но малко под максималните,които си намерил-тествай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i

Тукощо посмях да акксептна modification notice-а от.AMD Catalyst  и ми се набиха на очите следните неща:

High preformance GPU clock settings ми е на 910 МХЗ(Нормалното не е ли 860)

High preformance memory clock settings ми е на 1200(Нормално ли е)

Fan-a ми е на 50%(Нормално ли е?)

Power control-a ми е на 0%,как стига ток до тва?

Мерси предварително.

Ето снимки:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Нищо не съм пипал.

Редактирано от lannister (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всичко е нормално, така и трябва да е. Явно имаш overclock версия на видеокартата щом е на 910MHz ядрото. До 1050-1100 може да не пипаш Power control-a, над 1100 вече му задай +20 и виж на колко ще отиде картата. С това напрежение може и 1200 ядро да направи. Паметта също подлежи на овърклок, но колко точно трябва да поекспериментираш. Захранването е предостатъчно, не се притеснявай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клокнах леко на 950 МХЗ.След около 15 минути игра на Witcher 2 температурите ми стигнаха 66 мах.Това зле ли е? Сега имам доста игра на СК2 и ще сваля на дефолтс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

66 градуса си е лед направо. До 78-80 градуса лятото никакви проблеми няма картата. Пускай направо на 1050 ядрото и не бери грижа. Аз моите 7850-ки на 1150 ядро ги държа 24/7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.