Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,имам един стар модем ZTE 581B след като прочетох тази статия http://www.mikrotik-bg.net/topic/2940-openwrt-%D0%BD%D0%B0-zte-zxdsl-531b-dynalink-rta1025w/ реших да го флашна.Всичко премина перфектно до момента където трябваше да задам eth1 да стане WAN и да си настроия PPPOE-то ,модема заби и до там няма пинг не раздава адреси по DHCP и през telnet не мога да вляза.Питанката е може ли да се спаси това чудо или да го мятам на боклука ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бекъп файл имаш от оригиналния фирм ? В администраторския панел можеш ли да се логнеш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам бекъп и нямам никакъв достъп до него нито през web нито през телнет или ssh както писах не раздава ип-та

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам бекъп и нямам никакъв достъп до него нито през web нито през телнет или ssh както писах не раздава ип-та

Има ли бутон отзад на панела за ресет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли бутон отзад на панела за ресет ?

Така да допълня малко понеже модема няма WAN при настройка на интерфейса зададох eht1 да е wan и след това си въведох PPPoE ник и парола и до там след като дадох запази модема заби.След четене реших да опитам 30/30/30 да задържа копчето на ресета за 30 сек слеед което да го включа пак за 30 сек след което да го изключа отново за 30 сек(като през цялото време държа копчето натиснато)но явно нищо не стана.После опитах още един начин след включване на модема веднага да започна да помпя ресета докато не започне да мига някоя лампичкаПубликувано изображение но нищо не почна да мига,понеже модема не раздава адреси въведох ръчно адрес 192.168.1.3 и маска 255.255.255.0 за да вляза през телнет но нищо не стана отново.Остана май само медота JTAG който не ми се занимава понеже нямам кабел и съм сакат с поялника.За това питам да не би нещо да ми убягва или да го пиша пътник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами имам много големи съмнения че си го брикнал, но нямам идея дали е безвъзвратно и има ли шанс за възстановяване. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да явно е пътник,трябва да го пробвам като суич дали ще тръгне ако не модема в казана ще оставя само адаптера и пач кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е готово вече ето как стана номера

Това е друг модел рутер но чипа е същия. В момента съм извън града и нямам възможност да направя снимка лично. Но чипа е същия. Ако се стигне дотам...има си означения и маркерче на всеки 5 крачета. внимавайте как и какво правите. А начина по който го направих:1. Закачих една жичка(първата дето намерих да се търкаля покрах мен) за външния край(резбата) на антената.2. отворих рутера, намерих чипа(този от снимката), 16 краче3. всичко това естествено при изключено захранване :)4. допрях другия край на жичката до 16 краче. И мн се внимава да не замасим повече крачета или да не счупим/отпоим крачето.5. докато държите жичката до крачето включвате захранването и след околко 1 секунда махате жичката от крачето.6. след няколко секунди трядва да ви тръгне ping и да имате достъп до WEB интерфейса.И повтарям.... ЗАМАСЯВАНЕ САМО НА СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ!!! КАТО КРАЙНА МЯРКА!!! 

ето и линк към темата където има снимки на чипа и кое краченце трябва да се окъси http://www.mikrotik-bg.net/topic/294...ta1025w/page-3 и накрая получения резултатПубликувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.