Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От около 2 месеца започнах да изучавам C++, като досега съм работил само с if, switch, цикли, едномерни масиви и от 2-3 дена започнах да разучавам функции. Засега се фокусирам върху прости задачи с изчисления (напр. превръщане на число отдесетична в двоична бройна система). Въпросът ми е дали това ми е достатъчно, за да премина на ООП и да започна да се занимавам с нещо, към което съм се насочил - android програмиране с Java или десктоп програмиране със C#. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От около 2 месеца започнах да изучавам C++, като досега съм работил само с if, switch, цикли, едномерни масиви и от 2-3 дена започнах да разучавам функции. Засега се фокусирам върху прости задачи с изчисления (напр. превръщане на число отдесетична в двоична бройна система). Въпросът ми е дали това ми е достатъчно, за да премина на ООП и да започна да се занимавам с нещо, към което съм се насочил - android програмиране с Java или десктоп програмиране със C#. Благодаря предварително!

Ако имаш предвид да започнеш да учиш някой от тези два езика и заедно с това ООП - то не ти е необходимо дори и това - щом искаш да се занимаваш с тях, почвай ги директно. Много грешна представа е че трябва да почнеш с един език преди друг - няма такова нещо.Ако обаче имаш предвид да правиш нещо смислено с тия си знания - не.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.