Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем с един рутер. Купих си го от интернет доставчика понеже дори и да си купя от друго място за да имам нет трябва да им го дам да ми го настроят. Иии така ... проблеми ме там че те са направили такава настройка че всеки който е на техния нет може да се свързва с рутера ми чрез потребителско име и парола от касовия бон. И освен това има друга точка която вече е на мое име и с парола. Таака и освен това тези не ги знам как но са защитили много яко рутера - не мога да вляза в настройките, пробвах какви ли не начини: cmd>ipconfig>default gateway ; 192.168.0.1 Не ще и не ще ...Пробвах с Reset бутона задържах го 10-15 секунди ресна се зареди и всичко си е пак така ... И това е което мога да кажа от моите наблюдения. Благодаря от сега на отзовалите се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

192.168.1.1 ,въвеждаш име и парола  - по подразбиране е admin и за име и парола ... нали го вързваш първо през кабел...от wifi няма да стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

192.168.1.1 ,въвеждаш име и парола  - по подразбиране е admin и за име и парола ... нали го вързваш първо през кабел...от wifi няма да стане...

Нито едно вярно нещо няма написано в поста ти.

До автора и целта е?

Щото не става мн ясно какво искаш да правиш... Варианти за защита и за нейното премахване много. Подозирам, че е префлашнат и му е изключен ресет бутона. Вероятно има за какво доставчика да прибягва до тези мерки. Говори с тях

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с един рутер. Купих си го от интернет доставчика понеже дори и да си купя от друго място за да имам нет трябва да им го дам да ми го настроят. Иии така ... проблеми ме там че те са направили такава настройка че всеки който е на техния нет може да се свързва с рутера ми чрез потребителско име и парола от касовия бон. И освен това има друга точка която вече е на мое име и с парола. Таака и освен това тези не ги знам как но са защитили много яко рутера - не мога да вляза в настройките, пробвах какви ли не начини: cmd>ipconfig>default gateway ; 192.168.0.1 Не ще и не ще ...Пробвах с Reset бутона задържах го 10-15 секунди ресна се зареди и всичко си е пак така ... И това е което мога да кажа от моите наблюдения. Благодаря от сега на отзовалите се !

Ако си си го купил, а не са ти го дали безплатно за ползване и си платил цената за рутера каквато е и в магазина, върви се разправяй с тях. При моят доставчик само промоционалните им рутери, които те дават безплатно са така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако доставчика ти менажира рутера, звъниш му и казваш какво да ти направи и настрои стига да не влиза в противоречие с договора. Ако не си съгласен може да се вземеш твой собствен рутер и да си го настроиш ти. Също така може да питаш дали има потребителски профил ( тоест, да имаш ограничен достъп до рутера, за настройки на ДМЗ, Wi-FI, отваряне на портове и т.н).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок разбрах, ще говоря с тях. Целта ми беше понеже искам да си пусна сървър на една игра а за да стане ми трябва да вляза в настройките на рутера. Всичко си е правилно свързано и НЕ , не пробвам през Wi-fi да влизам в настройките (facepalm). Както и да е понеделник ще ходя да се разправям. Благодаря за съветите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.