Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, след дълго четене и се спрях на тези три марки слушалки и на следните модели по точно:

Beyerdynamic DTX 501P  http://www.amazon.com/Beyerdynamic-DTX-501P-Lightweight-Black/dp/B0091TA5EW/ref=sr_1_12?ie=UTF8&qid=1391209470&sr=8-12&keywords=beyerdynamic

AKG  K451  http://www.amazon.co.uk/AKG-High-Performance-Foldable-Headset-In-Line/dp/B005LBQ7BY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1391209699&sr=8-1&keywords=akg+k451

Sennheiser HD 518 http://www.amazon.com/Sennheiser-HD-518-Headphones-Black/dp/B0042A68R8/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1391209610&sr=8-13&keywords=Sennheiser

И трите модела гледам, че  са с хубави намаления и са в рамките на 100 - 120 лв. ,което довежда и до трудния избор. Ще ги използвам основно за музика през смартфон или лаптоп. Очакванията са ми за балансирани слушалки без пресилени баси или високи. Бих искал и да не са прекалено голями за носене. Първите два модела са portable докато зеинхаизера си е за домашно ползване. АКГто го хвалят (печелило е няколко пъти награда за най-добри слушалки на what hi fi), за баиера не знам много освен, че си ги произвеждат в Германия и любимеца на всички Sennheiser (заслужава ли си 70лв. отгоре за HD558 http://www.amazon.com/Sennheiser-504631-HD-558-Headphones/dp/B004FEEY9A/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1391210741&sr=8-6&keywords=Sennheiser )

Благодаря предварително на отзовалите се, просто и аз се запалих по болестта "качествени слушалки" и искам да избера нещо което си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ги чуеш ще си избереш и точния модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И четирите модела, които споменавате, са добри. Въпросът е там, че трябва да идете на място, където ги има в наличност, за да ги чуете с музиката, която възнамерявате да слушате на тях. Мярката за хубав звук е индивидуална.

Какво ще пускате на тях? Ако смятате да ги захранвате с mp3, не давайте повече от 40-50 кинта за слушалки. При ограничени възможности на музикалния формат, трудно ще се изкефите напълно на едни качествени слушалки.

Каква е звуковата карта, в която ще ги включвате? На саунд, вграден в дъното (някой от масовите чипове като Realtek, да речем), също няма да чуете нищо, ще бъде все едно дали ползвате слушалки за 30 или за 3000 лева.

Виждам, че не се насочвате към конкретен тип слушалки - Sennheiser HD 518 са отворени, AKG K451 са полуотворени, а Beyerdynamic DTX 501P са затворени. Трите типа, макар и с известни условности, са предназначени за различни типове слушане на музика, изолират шумовете от околната среда по различен начин и предават максимално добре звук с различни честотни характеристики. Споделете любим жанр, за да се ориентираме в препоръката си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Beyerdynamic DTX 501P - ако ще се ползва за слушане на музика навън.

Относно цената - струва ми се подозрително ниска - направи ли справка колко ще струва доставката на въпросните слушалки?

AKG - имал съм модел, близък до горния преди да го продам - динамиката на слушалката е отлична, звука който идва обаче е украсен. Високите и високите среди не звучат балансирано.

Sennheiser - ако ще се ползва на портативен плейър икма доста голяма вероятност слушалката да заглъхва. Това при тях е доста срещано.

Aз лично ползвам ето тези слушалки - http://www.amazon.com/Audio-Technica-ATH-M35-Closed-Back-Headphones/dp/B00242J0XU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1391226095&sr=8-1&keywords=audio+technica+m35  - за вкъщи основно и понякога за навън. Модифицирал съм кабела със Amphenol ACPS-GN-AU мъжки и същата марка женски жак за да не се налага да ползвам навсякъде 3.5 метра кабел. Ако се решиш на тази слушалка и ти се занимава с запояване на мъжки и женски жак - историята отнема не повече от 20 минути.

Трябват ти само качествен поялник, силикон, термосвиваем шлаух 4,5 мм. С тези продукти капсуловаж жака след като си направил спойките, за да може при тях да не проникват каквито и да е външни или вътрешни климатични влияния.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите колеги, въпроса е, че освен акгто, другите незнам къде мога да ги чуя на живо. Изпатих си с едни тапи на пионер cl711, които за да кажеш, че свирят добре значи ти е гръмнала пиратка до ухото... ненормално неб*лансирани с почти никакви високи и сега слушам на оригиналните самсунски от галакси с тапи.

Проблема е, че ще ги слушам предимно от телефон, когато съм навън и след време на usb карта (тази пройзведена във Варна, че ми харесаха отвизите). 

За хип хоп, поп и електронна от типа на daft punk, кои препоръчвате. (последно слушах албума им Random access memories във flac. Който има качествени слушалки препоръчвам да чуе)  

А относно кабела колега на зейнхаисера става ли да се смени кабела, че видях, че е 3,5 към 2,5 и жака става прекалено дълъг жака, а моя изход на телефона е отгоре.

Off topic. Намерих графика на звука на моя телефон. Някой които разбира може ли да каже дали резултатите са добри.

Публикувано изображение

Frequency response Noise level Dynamic range THD IMD + Noise Stereo crosstalk

Motorola Moto G                                      +0.08, -0.85          -92.1            91.9            0.0059  0.082             -91.4

Motorola Moto G (headphones attached) +0.10, -1.03     -92.0            91.8             0.010   0.117              -50.4

Редактирано от nokias3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аудио техниката която ти препоръчах е студийна слушалка и е една от най правилно възпроизевждащите звуковата картина слушалки като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.