Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Абе добър ден/ добро утро тая сутрин като пуснах компютъра и ръмжеше кат лъв... позачух се да не е нещо от вирус но не е при положение че оня ден го чистих... отворих го не можах да открия проблема... спрях го за малко защото си помислих че може би е прегрял но като бутнах отстрани ламарината не беше топла а студена. спрях го за 20 мин после пак го включих и пак ръмжеше.. някви предположения от какво може да е ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемен вентилатор. Как почисти компютъра?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

занесох го да ми го почистят от прах... за вирусите сам си го изчистих. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

занесох го да ми го почистят от прах... за вирусите сам си го изчистих. 

Като го включиш ли се чува това ръмжене или стържене? Ако е от това нищо не са направили. Имаш проблемен вентилатор. Може да се смаже, а може да се наложи да се смени с нов. На фирма ли си го носил или на твой познат?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го включиш ли се чува това ръмжене или стържене? Ако е от това нищо не са направили. Имаш проблемен вентилатор. Може да се смаже, а може да се наложи да се смени с нов. На фирма ли си го носил или на твой познат?

Да.. после отшумява. Ами тука в кварталния цех не знам дали е фирма.. но е в един блок :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе добър ден/ добро утро тая сутрин като пуснах компютъра и ръмжеше кат лъв... позачух се да не е нещо от вирус но не е при положение че оня ден го чистих... отворих го не можах да открия проблема... спрях го за малко защото си помислих че може би е прегрял но като бутнах отстрани ламарината не беше топла а студена. спрях го за 20 мин после пак го включих и пак ръмжеше.. някви предположения от какво може да е ? 

Здравей!

За да ти се отговори адекватно прочети важните теми в раздела и най-вече. 

Правила на форум: Общи хардуерни въпроси

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.. после отшумява. Ами тука в кварталния цех не знам дали е фирма.. но е в един блок :D

Проблема е с вентилатор или с вентилатори. Носиш го на сервиз, за да се продуха и почисти както трябва. След това може вентилаторите да се смажат, а ако се окаже, че са за смяна ще се подменят с нови. Ти също може да го направиш стига да разбираш поне малко за какво става на въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смазването оправа временно нещата. Ако говорим за разтракан/и охладител/и смяната е неизбежна. Студения старт също може да е причина за ръмжене, освен горната.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го отвори и виж, някой кабелак да не опира в охлаждането или някой друг вентилатор сложен, ако имаш естественно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... ръмжеше.. някакви предположения от какво може да е ? 

Предположения?Ако можехме от разтояние да го чуем,но не можем.Отваряш го и слушаш отблизо,за да ориентираш малко нещата,вероятно е някой вентилатор.Ако не разбираш,снимаш ръмжащото нещо,качваш снимката тук,за да ти се даде по точен отговор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването/диска...? Може да е от тях! 

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.