Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Възможно ли е такава карта http://www.avtora.com/uploads/images/content/tech/products/hercules_muse_large.jpg (не конкретно тази) да се ползва като външна http://p.jarcomputers.com/680x680/SCSWEEXSC016_680x680.jpg и то за лаптоп.  Питам защото имам вътрешна аудиокарта и искам да я ползвам за лаптоп, защото музиката ми е 7.1 и мога да ползвам само 2 тонколони, тъй като имам 4 изхода.  Общо казано искам да си използвам и 7-те тонколони + буфера, защото сега ползвам само 2 + буфера. Благодаря предварително! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам защото имам вътрешна аудиокарта и искам да я ползвам за лаптоп

естествено, че не можеш. Но пак не разбрах питането ти. 

Възможно ли е такава карта http://www.avtora.com/uploads/images/content/tech/products/hercules_muse_large.jpg (не конкретно тази) да се ползва като външна http://p.jarcomputers.com/680x680/SCSWEEXSC016_680x680.jpg и то за лаптоп. 

Мне. Незнам как ще се направи преход от PCI шина към USB. То ще трябва и някакъв контролер, ама със ограничения bandwith на USB интерфейса не вярвам някой производител да е пуснал подобна играчка, а и навярно няма...ей-сега се рових в гугъл

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показаната звукова карта е с PCI интерфейс, а за да заработи на лаптоп, трябва някаква връзка с този интерфейс. Единственото, което успях да намеря, са външни "кутийки" с контролер за такъв интерфейс, но цените са от порядъка на хиляди долари, така че е меко казано неоправдано, освен ако звуковата карта не струва 2-3 пъти повече.

Има обаче външни звукови карти с USB или Firewire интерфейс, които са Plug-n-play и спокойно могат да се ползват и с лаптоп, и с настолен компютър.

Пример за такава карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Иванов27
      Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос предварително! Искам да си закупя аудио систама, но неразбирам абсолютно нищо от тази сфера и затова не мисля да се впускам в излишни размисли и страсти. Просто искам мнения, на хора по компетентни от мен в тази област и да отивам, и да купувам.
      Харесват ми като дизайн онези по-висосите колони, които са по 4 броя, мисля че се нарича домашно кино. Искам да попитам, могат ли тези колони да се използват за слушане на висоса музика или се използват главно за филми, както е упоменато в имато им.
      Харесва ми дизайна, но не държа да са точно такива, като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.
      Като пари не мисля да давам много и мисля да отделя около 300-400лв. 
      Знам, че има много такива теми, но както казах, просто не ми се занимава с изледователска дейност и каквото ми предложите просто ще го купя.
      Ппс: Знам, че за тази цена не може да се очаква много, но все пак би трябвало да има някоя прилична система
      Забравих да спимена, ще ми трябва за апартамент, по-точно за стая около 20 и нещо квадрата..
    • от kolib4iata
      Здравейте.
      Искам да подобря звученето на Flac файловете с аудио (звукова) карта но не знам дали си заслужава да платя някоя 5.1 или 7.1 и да слушам само стереото.Никъде не можах да намеря стерео карта и моля по-запознатите да ми препоръчат такава ако има за 100-на лева.Сега слушам на дънското аудио което е с ALC887.Гледах и даковете но се информирах, че за да се възползвам на 100% от качеството на дигиталния сигнал всичко от компютъра трябва да е усилено до края, а моите тонколони се усилват от задния панел и е неудобно.Имат дистанционно но е по-удобно да си регулирам степента от windows.Кажете също с това дъно дали има смисъл да взимам изобщо нещо друго до 100 лева.
      Тонколоните са Edifier R1800T III
      Дъното e GA-Z77-DS3H
    • от dzaabo
      Привет !
      Моля някой да даде акъл за някоя програма за редакция на видео !
      Сега ще обясня ТОЧНО за какво иде реч !
      Една моя приятелка е учителка по английски език на деца !
      Целта и е на дадено анимационно филмче да махне гласа на героя който говори и да сложи глас на детето ...
      Идеята е :
      Децата да озвучат филмчето със собствени думи и после да може да се посне в училището за да видят всичките деца кой какво е направил ...
      Аз лично и препоръчах Формат Фактори ..Но тя каза че не и върши точно това , което иска .
      Жената живее в Украйна и предимство ще е някоя програма дето има Руски или английски език !
      Тенкю предварително ...
      Ако може програмата да не е много сложна !
      Като за човек със знания за работа с компютър но все пак да е по опростена !
      Ако нещо не съм обяснил както тряя ще допълня ! Само кажете точно какво се иска като инфо още от мене
    • от RAPAHOLICCSAHH
      Здравейте колеги!
      Имам нужда от малко помощ за избор на усилвател или ресивър,не знам как е по - точно.. Ще се използва предимно за музика и филми в домашни условия! Та въпроса ми е имам няколко тонколони  2бр. от тях са - PIONEER TS-G1732I , 2бр. SONY - S3A33 и още 2бр. няк'ви,но не ги знам к'ви,a и не пише нищо.. С какво да ги захраня що годе да ги усилвам поне на половина не знам (и не разбирам) предложете някакъв ресивър или нещо друго което да може да се включва към телевизор,телефон и лаптоп. (БЮДЖЕТ - 100/200лв.) Ето малко снимки на тонколоните за който говоря.. -
      PIONEER TS - G1732I <--
      Тези безименните!  <--
      SONY S3A33 <--
      БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!

• от Jesus Kostov
      Здравейте
      В колата имам един усилвател "Thunder TCA-2040" и изглежда има някакъв проблем, бас касата ми пръщи и се чува много гадно като увелича лекичко, таа сега мисля да го сменям с един друг и искам мнението ви за него, ако някой е имал същия или просто знае за какво става въпрос да пише "HAITAI A-2400" се казва.
      Благодаря предварително
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.