Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър вечер и от мен . Решил съм тези две , три вечери докато съм във ваканция компютъра да го слагам в sleep mode вечерта като ставам от него до сутринта най - вероятно защото веднага като стана го включвам и стоя на него. Въпроса ми е дали Sleep може да повреди и да е в отрицателно положение към моят хардуер разбрах че хабял от батерията на дъното , а това не било добре , а други са ми казвали компютъра колкото повече работи пуснат без да се спира е по ефективен , а именно след sleep mode той е такъв. Може ли да ми кажете ваши мнения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е толкова ли не можеш да го изчакаш 1-2 (или колкото му трябва) минути да се включи че ще го държиш на sleep. Аз не виждам смисъл от тая опция :) Иначе какво да се прецака, най - много да се bug-не ОС нещо и да трябва рестарт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е толкова ли не можеш да го изчакаш 1-2 (или колкото му трябва) минути да се включи че ще го държиш на sleep. Аз не виждам смисъл от тая опция :) Иначе какво да се прецака, най - много да се bug-не ОС нещо и да трябва рестарт.

Аха да това е така , ами то главно въпроса ми беше щото нали викат че при изключване се прецаквал компютъра.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sleep mode не вреди на хардуера. Не хаби батерията на дъното, а има понижена консумация на електричество. Изключват се HDD-то и монитора. Информацията,която трябва да бъде запазена по време на Sleep mode се пази в RAM паметта. Част от периферията на компютъра и неговия софтуер не са особено отзивчиви след Sleep mode. Може да се наложи да извадиш и вкараш наново кабела на някое от периферните устройства за да заработи или да рестартираш някоя от програмите, които не си затворил,когато си го приспал за да функционират правилно.

А това,че изключването вреди на хардуера е мит. Все едно да не си гасиш колата или да не си спираш телевизора за да не ги стресираш.

Редактирано от g060dimitrov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sleep mode не вреди на хардуера. Не хаби батерията на дъното, а има понижена консумация на електричество. Изключват се HDD-то и монитора. Информацията,която трябва да бъде запазена по време да Sleep mode се пази в RAM паметта. Част от периферията на компютъра и неговия софтуер не са особено отзивчиви след Sleep mode. Може да се наложи да извадиш и вкараш наново кабела на някое от периферните устройства за да заработи или да рестартираш някоя от програмите, които не си затворил,когато си го приспал за да функционират правилно.

Аха ясно мерси тогава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sleep при съвременните машини "хаби" ел.енергия колкото и shut down oт 0 до 2W измерено с ватметър в контакта. Кеф ти го гасиш, кеф ти хибернация, кеф ти заспиване - както ти е удобно. Не робувайте на хардуера, той е за да ви служи и да ви върши работа.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sleep Mode не вреди на нищо.Просто печелиш моментално стартиране на системата.В състоянието,което е била по време на изключването.Отворените страници ,ще са си запазени.Работещите програми ,ще продължат да си работят.Работата,която си вършил с него,ще си стои в положението,както си я оставил.Разбира се,когато компютърът няма да се използва дълго време,няма смисъл да бъде в този режим.Става въпрос за повече от един ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sleep mode е за хора,които още с отварянето на очите вече са залепени за компютъра...мъдро решение за тези,на които не им се чака 2-3 минути,нищо повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.