Премини към съдържанието
Gozko

Отказан достъп до файлове на хардиск от стар компютър с windows?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди три години минах на лаптоп, а от стария си компютър запазих само двата хард диска, които дълго време не ползвах.

Тези дни обаче ми потрябваха стари файлове от хард дисковете (3,5 инчови IDE) , взех си външна кутия, свързах харда, но се оказа, че не ми разрешава достъп до файловете от старите директории DESKTOP, My Documents и т.н. всички системни директории на WINDOWS. Не ми дава също да копирам, трия или каквото и да е.

Изписва ми: "You don't currently have permission to  access this folder", след това ми дава възможност за Continue и ми изписва "You denied to have permission to asccess this folder"

Моля да ми помогнете, знам си паролата, но никъде не ми дава да я въведа. Старият компютър беше на XP, сега на лаптопа съм с 7-ца.

Благодаря много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е с NTFS правата на файловете. Windows7 е много капризен към тях. Пиши в Google - "Take ownership" Общо взето - това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с някое LiveCD под Линукс да си извадиш файловете, които ти трябват. Другия вариант е евентуално да се опиташ да станеш собственик на папките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.