Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи изтеглих си едно 3D филмче и всичко ми тръгна само субтитрите ги нямаше значи пробвах да направя формата да е UTF-8 с Notepad и нищо не стана пробвах и с една програмка Subtitle Edit и пак нищо.Ако имате някакви идеи как да гледам филма със субтитри моля напишете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв плеър гледаш филма?

Едит: сега видях в какъв раздел е темата, извинявай за тъпия въпрос...

Редактирано от Nikolay Hristov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво гледаш (пускаш ) този филм ? Да не би случайно да е  на телевизор ? Ако е така, то трябва да направиш настройка от телевизора  на кодировката . Не е задължително да е UTF-8 . На различните марки е различна.

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да на телевизор гледам.Телевизора ми е Toshiba и мисля,че няма да си настроеш кодировката на субтитрите.Има само едно ботонче ''Subtitle'',но дори като го натисна няма нищо/..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има настройка за субтитрите . Там е настройката за кодировката . Има няколко възможни такива . Просто пробваш една по една и която сработи . Субтитрите трябва да са ти в папката със филма , да са в формат .str ,и да не си правил никакви манипулации като промени на кодировки и т.н . по тях .

Съвета му е да сложиш в папката със филма субтитрите както са били изтеглени,да са с еднакво име като това на филма , и ако не тръгнат автоматично , то тогава правиш настройка на кодировката .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да на телевизор гледам.Телевизора ми е Toshiba и мисля,че няма да си настроеш кодировката на субтитрите.Има само едно ботонче ''Subtitle'',но дори като го натисна няма нищо/..

Кодировката се прави на компютъра,като отвориш субтитрите с вграденият в Уиндоус Notepad

Малко повече техническо инфо може ли,например кой аджеба модел на телевизор Тошиба имате,или трябва да гадаем тука като някои съвременни делфийски гадатели.Това е технически форум,не е сайтът на бгмама,да ме прощават бгмамите.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има настройка за субтитрите . Там е настройката за кодировката . Има няколко възможни такива . Просто пробваш една по една и която сработи . Субтитрите трябва да са ти в папката със филма , да са в формат .str ,и да не си правил никакви манипулации като промени на кодировки и т.н . по тях .

Съвета му е да сложиш в папката със филма субтитрите както са били изтеглени,да са с еднакво име като това на филма , и ако не тръгнат автоматично , то тогава правиш настройка на кодировката .

Добре.Ще пробвам,ако нещо не стане ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.Ще пробвам,ако нещо не стане ще пиша.

Пробвай и това - отваряш с тестовия редактор(Notepad )  файла със  субтитрите , след това File - save as - гледаш какво пише на encoding- сменяш на Unicode .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай и това - отваряш с тестовия редактор(Notepad )  файла със  субтитрите , след това File - save as - гледаш какво пише на encoding- сменяш на Unicode .

Уважаеми PC doctor,аз си мисля,че кодировката е важна,ако вместо кирилски букви,на екрана се вижда маймуница или йероглифи.Лично за мен е важно да разберем какъв е модела на телевизора,и дали поддържа възпроизвеждане на субтитри при гледане на 3Д филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми PC doctor,аз си мисля,че кодировката е важна,ако вместо кирилски букви,на екрана се вижда маймуница или йероглифи.Лично за мен е важно да разберем какъв е модела на телевизора,и дали поддържа възпроизвеждане на субтитри при гледане на 3Д филми.

Разбира се че си прав . Телевизора със сигурност поддържа субтитри , без значение в какъв формат е филма . Понякога именно кодировката ако не е точната въобще субтитри не се разпознават . За модела на телевизора си абсолютно прав . Понякога дори локацията в настройките играе роля за самото разпознаване на текстовия файл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това по-горе написаното е така-само дето ако субтитрите са 3D (idx,sub)-понеже автора не е писал какви са-няма никакъв начин да тръгнат през флашка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът на темата ми писа,че сее оправил.Сега остава да разберем как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дано сподели начина по който е решил проблема си . Това би било полезно и за други хора със същия проблем .

Моя призив към модераторите е ако може да направят така нареченото "каре " , "глава " или под някаква друга форма ,които да се показват във всяка пусната тема с примерен текст  " Не бъдете егоисти ! Споделете  как  се реши проблема Ви  , това е полезно за всички " .

Доста теми , да не кажа по-голямата част са полезни като цяло и в тях са намирани решения на какви ли не проблеми , доста хора старателно се опитват със знанията си и опита си да помагат , други хора просто четата написаното намирайки го случайно или там както е . Но също така е огромно количеството теми който завършват без каквато и да е крайна реакция , или с нещо от сорта на " Благодаря на всички " . Тези "всички"  обаче много често са дали различни съвети и предложения, и така и не става известно кои от тях са довели до положителния резултат. 

Надявам се да се направи нещо в тази насока и да остане като неформално правило на форума .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.