Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,търся да си взема видео карта за стария комп ,че моята сдаде багажа,а вградената в дъното е много зле. Компа  се ползва за сърфиране в нета и гледане на клипчета от тубата и V Box7.

Знам,че компа е много дърт,но не ми се изхвърля още.

Това е компа:post-188293-0-59184200-1391340013_thumb.post-188293-0-24094900-1391340085_thumb.

Благодаря за предложенията предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси втора употреба,ако изобщо изпадне нещо.

ОК.Но какви показатели да гледам? Всички ли карти PCI-E стават за моя комп. Старата ми карта беше DDR. Проблем ли е ако тази която взема ще е DDR3 примерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало и нова видеокарта да тръгне, нищо, че компютърът е стар - горе-долу около 50 лева почват цените. Повечето такива обаче са с пасивно охлаждане и е хубаво да се сложи допълнителен вентилатор вътре в кутията (ако в момента няма), иначе става печка.

Ако се гледа чрез Flash, би трябвало да може да се пусне хардуерното ускорение и така видеокартата да "разтовари" сметките на видеото от процесора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тази ти е достатъчна за нуждите:  ASUS 1024M EAH6450 SILENT/DI DDR III PCI-E Крайна цена 62,64 лв. Вярно, че е 12лв. над бюджета, но е нова с гаранция! Абсолютно безмислено е да вземеш по-мощна 2ра употреба за този процесор. Картата е с пасивно охлаждане, но не става чак такава печка в компютъра, та не се притеснявай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тази ти е достатъчна за нуждите:  ASUS 1024M EAH6450 SILENT/DI DDR III PCI-E Крайна цена 62,64 лв. Вярно, че е 12лв. над бюджета, но е нова с гаранция! Абсолютно безмислено е да вземеш по-мощна 2ра употреба за този процесор. Картата е с пасивно охлаждане, но не става чак такава печка в компютъра, та не се притеснявай.

За по мощна въобще не става въпрос.Старата ми карта беше nVidia geforce7300LE PCI-E x16,  а тази е PCI-E 2.0 x16.

Дали тези слотове не се различават и да има проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слотовете не са проблем а картата която е препоръчал XECUTIONER дори е Low Profile та ще се смести и в по-специфични маркови конфигурации.

Отделно има хардуерно ускорение което е добре при слаб процесор като твоя тъй като поема част от работата му стига да ползваш подходящ софтуер. 

Лошото е че за онлайн гледане си трябва процесор та видеокартата ще ти помогне единствено за филмите на харда. За "сърфиране" пък трябва рам. 

Демек ако си с по-малко от 2ГБ може да налееш пари там (2GB е максимума) и разбира се търсиш по-як процесор. Някой от тези - http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/K8NF6G-VSTA/?cat=CPU

пс. Обнови си Биоса ако е стар. http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/K8NF6G-VSTA/?cat=Download&os=BIOS

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана сега, аз мислех,че съм за нова в.карта,а се оказа ,че за гледане на видео от интернет, ще ми трябва нов процесор.Така ли да го разбирам? Действително процесора се товари на 100% когато пусна клип,но аз го отдавах на това, че вградената ми карта е много слаба.Когато бях със старата карта, не бях забелязал да имам проблеми с интернет видеото,за това мислех да си взема карта.

Ако съм за процесор,кой трябва да избера,за да покрива моите изисквания?

П.С. Рам паметта ми е 1,5 Гб 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изцяло нова машина си ако става дума а мисълта ми беше да се ослушваш за нещо втора ръка до максимум 20 лв. не повече.

Който и да е от "котлоните" ще е подобрение а ги гледаш отгоре-надолу по-хубост. Реално и най-добрият е боклук за това казвам не повече от 20 лв. и това с доставката.

За видеото също търси втора ръка за 30 лв. (35 лв. с доставката) споменатата HD6450 или HD5450 или GT610. Нещо икономично и с хард. ускорение.

пс. Паметта е добре ако си с ХП. И да няма как да сложиш повече след като са заети и двата слота.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова машина си имам,но просто тази още работи и не ми се изхвърля. Колкото за интернет мисля,че ще върши работа.Благодаря за отговорите и съветите, а пък аз ще видя какво ще направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е че за онлайн гледане си трябва процесор та видеокартата ще ти помогне единствено за филмите на харда.

Adobe Flash Player от едно известно време поддържа хардуерно ускорение, само трябва да се пусне в настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Послушах Ви и взех един процесор 

AMD Athlon 64 3200+ - ADA3200AIO4BX ,но подобрение в видео възпроизвеждането от интернет няма. Мисля си,че май си трябваше видеокарта,а не по як процесор. Защо мисля така? Ами до колкото си спомням,преди да се развали старата видеокарта, нямах проблеми с видеото през нета. Другото, което забелязвам сега е,че когато пусна видео от нета пак се получава това накъсване на звук и картина и процесора работи на МАХ,но когато минимизирам прозореца,натоварването спада и звука спира да накъсва.  

П.С. От къде се пуска хардуерното ускорение? Ако е от браузера,аз съм с Google Hrome            

П.С.2 Намерих на много изгодна цена ето тази карта и мисля да я взема.->

Asus Ati Radeon HD 5450, 1024MB, GDDR3, 64bit, DVI, HDMI, PCI-E. 

Ако не свърши работа, дали мога да я комбинирам с тази която е в другия комп? Тя е 

Integrated Radeon HD 6550D GPU  в процесор

AMD A8-3870 X4 /3.0GHZ/FM1/BOX

Моля за бърз отговор,ако обичате!

Редактирано от NAKATA1972 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройките на Flash Player, ако през него гледате видео, или през настройките на самия браузър, ако гледате през HTML5.На колко изгодна цена е 5450, ако не е тайна? Нормално върви за около 60 лева, просто е нисък клас карта.За другия компютър - процесорът е по-нов, по-производителен и има вградена графична карта - би следвало да работи добре (доста по-добре от първия компютър) и без външна карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройките на Flash Player, ако през него гледате видео, или през настройките на самия браузър, ако гледате през HTML5.На колко изгодна цена е 5450, ако не е тайна? Нормално върви за около 60 лева, просто е нисък клас карта.За другия компютър - процесорът е по-нов, по-производителен и има вградена графична карта - би следвало да работи добре (доста по-добре от първия компютър) и без външна карта.

HD5450 на цена 41,99лв от Е-маг с безплатна доставка. Другия комп си работи доста добре, но имах предвид ако може да работят заедно вградената и тази. Нещо като 

Dual Graphics или SLI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За въпросната Hd5450 искам да ви питам в момента съм с Intel 4500 hd  вградена видео карта 2.4 dual core  2gb ram ddr 3 ако сложа такава видео карта дали ще имам подобрения в игри,видео ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.