Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ratewis

Имат ли i5 вградено видео и още нещо...

Препоръчан отговор

Имат ли Intel Core i5(по-конкретно този модел) вградена видеокарта, добра ли е тя за игри на първо време и възможно ли е да се комбинира с външна видеокарта? Също така сокета на този процесор е LGA1150, означава ли това, че само дъна LGA1150 го поддържат или може и дъна с 1150(без LGA). Извинявам се ако има вече подобна тема, но бих желал да наблегнете на обяснението как се подкарват две видеокарти наведнъж, защото досега не съм имал такива приключения. :)

Редактирано от ratewis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бяхте наблегнал на четенето в линк-а,който давате,щяхте да видите,че има : "Integrated graphics GPU type Intel HD4600".

Картата става за игра на средни и ниски настройки,би трябвало да се справи с всички игри.Но не очаквайте чудеса,ще зависи и от другите компоненти.

По всяко време можете да сложите външна карта.

Колкото до дъната и сокетите,трябва да са съвместими.Ето ти нещо за наблягане.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вградена графика, за игри с доста компромиси може да се кара временно. "Комбинацията" с външно видео, ще значи, че като сложиш отделна видео карта ще позлваш нея, вместо вградената в процесора графика, заедно не. AMD имат такава технология.

LGA (Land Grid Array) е обозначението за типа повърхност, на която се поставя процесора и прави контакт с дънната платка. Всички дъна, пригодени за процесори на Intel обозначават по този начин сокета, без значение дали ще е 1150, 1155, 2011 и т.н.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вградена графика, за игри с доста компромиси може да се кара временно.

A имате ли някаква идея колко е паметта на тази карта? Пише HD 4600; (MHz): 1150, но не е даден размер на паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A имате ли някаква идея колко е паметта на тази карта? Пише HD 4600; (MHz): 1150, но не е даден размер на паметта.

Паметта ще е колкото и споделиш от оперативната (RAM). :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по-добрата памет,по-високата честота и двуканалния режим -дават "boost" на вграденото видео.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам HD4600 и GT220. И двете ги водят с една и съща сила. Моите изводи обаче са,

че в крайна сметка външното видео си е по-производително въпреки липсата на DX11.

Конкретни тестове:

При Counter Strike Global Offensive HD4600 леко се задъхва и опресняването е по бавно.

При Alan Wake където е доста наситена със движещи тревички, дървета, планини HD4600

насича и е до някъде неприятно за игра.

Euro Truck Simulator 2 отново леко насича със HD4600.

До като GT220 се справя задоволително със изброените заглавия.

Надявам се това да ти помогне.

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми значи ще ми е по-изгодно директно да си карам с външна карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако играете стари игри е по изгодно да си седите със HD4600. Но каквато и видеокарта (външна) да закупите ще е по-добре от HD4600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.