Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Не знам дали съм пуснал темата на правилното място същност не знам какъв ми е проблема.Значи аз си преинсталирах windowsa защото се натовари и го сменям през 3 месеца веднъж. Преинсталирах го със същия windows 8 pro и сега имам проблем компа ми работи много бавно засича на игрите. Преди бях същия windоws нямах проблеми. И червената лампичка на компа ми постояно свети Някакви съвети от какво може да е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-елементарното е да отвориш Task manager, да идеш на Processes и да видиш кой процес натоварва машината.

Не е нормално през 3 месеца да преинсталираш.

С какъв Windows преинсталираш - легален ли е или не ? Имаш ли антивирусна програма ? Тя легална ли е ?

Явно след всяка преинсталация на системата инсталираш едни и същи програми. Може би с тях се настаняват и едни и същи вируси, които след време те карат да преинсталираш.

По-добре открии проблема за забавянето и го премахни, а не през 3 месеца отначало.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-елементарното е да отвориш Task manager, да идеш на Processes и да видиш кой процес натоварва машината.

Не е нормално през 3 месеца да преинсталираш.

С какъв Windows преинсталираш - легален ли е или не ? Имаш ли антивирусна програма ? Тя легална ли е ?

Явно след всяка преинсталация на системата инсталираш едни и същи програми. Може би с тях се настаняват и едни и същи вируси, които след време те карат да преинсталираш.

По-добре открии проблема за забавянето и го премахни, а не през 3 месеца отначало.

Ето процесите тоя "Диск" е натоварен само 18,2 МБ/с и е 100% свети червено.

И ако не е на хубаво това как да го оправя ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то си пише кой процес е най-натоварващ.Има някакъв проблем и машината се опитва да сигнализира за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето процесите тоя "Диск" е натоварен само 18,2 МБ/с и е 100% свети червено.

И ако не е на хубаво това как да го оправя ?

А по другите въпроси ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по другите въпроси ?

Windowsa ми е изтеглен от замунда. 

Антивирусната ми е аваст изтеглен от сайта му.

И през колко месеца да си преинсталирвам компа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз например карам пета година с това ХР и не съм го преинсталирал.

Работи си добре за параметрите от 3.0 Ghz процесор и 1 гигабайт Рам.

Много зависи как ползвате и поддържате самата ОС.

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всичко е наред,би трябвало да минат години,преди да се наложи преинсталация.

Хайде сега в антивирусният отдел,направи си тема там и да видим какво ще ти кажат уважаемите колеги от там.Ползвай Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всичко е наред,би трябвало да минат години,преди да се наложи преинсталация.

Хайде сега в антивирусният отдел,направи си тема там и да видим какво ще ти кажат уважаемите колеги от там.Ползвай Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Значи проблема ми идва от антивирусната ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо идва от там,че ползвате нелицензиран софтуер.Второ,самият софтуер е все още недодялан.Много по-добре е да ползвате 7.Трето,най-големите вируси са самите антивирусни програми.

Качете си седмица и вижте как се държи машината.Направете и оптимизация на операционната система.Ако продължават нещата,тогава потърсете решение в линка,който ви дадох.

Научете се да ползвате правилно компютъра и да го обгрижвате както трябва.Инсталирайте си програмата CCleaner и я ползвайте веднъж седмично.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забраних завинаги процеса Windows problem sharing  и вече нямам проблеми Диск max  е 1 мб/с.

Благодаря ви ако не бяхте вие нямаше да разбера че проблема идва от там  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.