Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

чета доста по въпроса кой какви конфигурации предпочита. Моята дилема е следната. Мисля си за конфигурация до 650лв, което е доста нисък бюджет.

В началото се бях спрял на вариант с AMD 10 5800K. После си мислих за нещо с ATHLON X4 750K и външно видео или INTEL G3420 също с външно видео, например ATI 7770 GHz Edition. Ще съм благодарен ако ми предложите някакъв вариант който се помества в бюджета. Като начало смятам че 4GB рам на една плочка ще е достатъчно, а после ще се добави още. За хард също не държа да бъде голям. Целта е да се играят игри на ниска резолюция. Например 1280х1024.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума.Доста трудна задача е,хем да геймърски,хем да е евтинко.Има ли стари части,които да могат да се ползват-хард,кутия,захранване? Мониторът какъв е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума.Доста трудна задача е,хем да геймърски,хем да е евтинко.Има ли стари части,които да могат да се ползват-хард,кутия,захранване? Мониторът какъв е?

Нистина е трудна задача. Целта е не толкова геймърски, колкото да вървят поносимо игри на резолюция 1280х1024. Иначе монитора е Benq. Няма части тъй като аз си ползвам лаптоп за всичко останало, но като ми се иска да поцъкам някоя игра нямам как, защото лаптопа е с Quadro NVS 140M което не е кой знае колко мощно и загрява. Бюджета може да се вдигне до 700, но не повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нистина е трудна задача. Целта е не толкова геймърски, колкото да вървят поносимо игри на резолюция 1280х1024. Иначе монитора е Benq. Няма части тъй като аз си ползвам лаптоп за всичко останало, но като ми се иска да поцъкам някоя игра нямам как, защото лаптопа е с Quadro NVS 140M което не е кой знае колко мощно и загрява. Бюджета може да се вдигне до 700, но не повече

Имах в предвид,не каква марка е монитора,а какъв модел и с какви входни букси е.

Малко по-надолу в раздела има тема точно за конфигурация от 700 лв .Поразгледайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата.

Прегледах темата която ми каза  onogondur. В началото си мислех за кутия + захранване CM, ама варианта със захранване CORSAIR повече ми харесва :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата.

Прегледах темата която ми каза  onogondur. В началото си мислех за кутия + захранване CM, ама варианта със захранване CORSAIR повече ми харесва :)

За този бюджет най-удачно е да се сглоби конфигурация с вградено видео, но с по-качествени компоненти. И в бъдеще да се събират пари за дискретна графична карта. С вградено видео от АМД при вашата резолюция няма да имате проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ще бъде ли достатъчно, защото в спецификацията на видео картата пише минимум 500вата захранване? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише 500 вата захранване, защото повечето разбирачи си слагат от "многоватовите" захранвания за по 20 лева, които озаряват като фойерверк не само новогодишната нощ. Реално това видео ще е максимум около 150 вата при пълен товар, така че проблеми не би трябвало да имаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има някакви проблеми със захранването, то те вероятно ще дойдат след няколко години, когато евтините китайски части ще си покажат рогата.  А това захранване си е чисто жълто. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.